Προς το περιεχόμενο

Το Oppo Find 5 έρχεται στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Oppo, είναι από τους λίγους Κινέζους κατασκευαστές που καταφέρνουν να παρουσιάσουν android smartphones υψηλού επιπέδου τα οποία συναγωνίζονται χωρίς πρόβλημα τις κορυφαίες προτάσεις εδραιωμένων εταιρειών όπως η Samsung, HTC, LG κ.α

Τα μοντέλα της Oppo μέχρι σήμερα κυκλοφορούσαν κυρίως στην Κίνα μια πολιτική που φαίνεται να αλλάζει και μάλιστα αφορά και εμάς. Έτσι σύμφωνα με ανάρτηση στην σελίδα της στο Facebook, η Oppo ανακοινώνει υπό τη μορφή teaser την κυκλοφορία του Find 5 στην Αμερική και σε αρκετές Ευρωπαϊκές χώρες, στις οποίες περιλαμβάνεται και η Ελλάδα.

Το Find 5 αποτελεί το "μεγάλο" μοντέλο της εταιρείας το οποίο έρχεται να συναγωνιστεί το Galaxy Note 2 της Samsung αλλά και άλλα αντίστοιχα smartphones με οθόνη 5' ιντσών και άνω που αναμένεται να κάνουν πιο έντονη τη παρουσία τους τη νέα χρονιά.

Το Oppus Find 5 διαθέτει

  • IPS Οθόνη 5' ιντσών με Full HD ανάλυση (441ppi)
  • Τετραπύρηνο επεξεργαστή Snapdragon S4 Pro 1.5 GHz
  • 16gb/32gb αποθηκευτικό χώρο
  • 2GB Ram
  • 8.8 χιλιοστά πάχος
  • 13mp κάμερα με HDR υποστήριξη ακόμα και για το Video !!
  • 1,9mp μπροστινή κάμερα
  • NFC, GPS, WiFi, DLNA
  • Υποστήριξη τεχνολογίας ήχου Dirac HD
  • 2.500 mAh μπαταρία
  • Android 4.1 Jelly Bean

Στην ανακοίνωση της η Oppo κοστολογεί το μοντέλο των 16gb στα $499 και το μοντέλο των 32gb στα $569 με ημερομηνία κυκλοφορίας το πρώτο τρίμηνο του νέου χρόνου.

Link.png Site: Engadget: Oppo Find 5 Hands-On

Link.png Site: Oppo Find 5 Facebook Page


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιες γραμμες, δυνατο μηχανημα φαινεται..τωρα ευχομαι να κανει καλη διαχειριση ενεργειας, γιατι και γω αμφιβαλλω αν φτανουν τα 2500 mAh..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος σχεδιασμός

 

 

 

2500 μπαταρια .....δυσκολο , πολυ δυσκολο 

 

Τόσο είχε το Note 1 με λίγο μεγαλύτερη οθόνη, σίγουρα όμως λίγα παραπάνω mAh δε θα έβλαπταν. Εγώ σημείωσα την έλλειψη card slot. Κακή η συγκεκριμένη "μόδα"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διο αρνητικά για μένα (για την μπαταριά σε ξένα forum έχω ακούσει ότι κρατάει καλά)

 

1. $499= 550 euro Ελλάδα....................................................................................................

2. card slot ρα παιδιά....... δεν είναι δυνατόν να πληρώνουμε 70 ευρώ για 16 gb επιπλέον.......... (αν και εδώ ψιλό συμβιβάζεσαι..... όχι όλοι )

 

εκτός.... και αν 499$ = 400 euro τότε να είναι το επόμενο μου κινητό........... αν όχι μένω με ότι έχω :P (xperia neo (όχι neo v)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500ευρο . και ειναι και κινεζοεταιρια που υποτιθετε πως εχεις χαμηλες τιμες 

με 100 ευρο παραπανω περνεις σωστη μαρκα ( χωρις να σημαινει πω αυτο ειναι μαπα)

αλαλ εχω την εντυπωση πως οι κινεζιες εχουν θεση μονο low/mid budget

σιγα σιγα εχουν αρχισει να βαζουν 4000mA , αυτο επρεπε να κανει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500ευρο . και ειναι και κινεζοεταιρια που υποτιθετε πως εχεις χαμηλες τιμες 

με 100 ευρο παραπανω περνεις σωστη μαρκα ( χωρις να σημαινει πω αυτο ειναι μαπα)

αλαλ εχω την εντυπωση πως οι κινεζιες εχουν θεση μονο low/mid budget

σιγα σιγα εχουν αρχισει να βαζουν 4000mA , αυτο επρεπε να κανει 

oppo μόνο τυχαία εταιρία δεν είναι και μόνο που την συγκρίνει καποιος με άκυρες κινέζικες (noname) μάλλον δεν έχει ηδέα από το την εταιρεία  αυτή..... το ότι δεν την έχουμε ακούσει στην Ελλάδα δεν σημαίνει τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς τα 500$ είναι 380€ περίπου...
(το πόσο θα φτάσει σε εμάς είναι άλλο θέμα) αλλά με τα χαρακτηριστικά που έχει μια χαρα συσκευή είναι.
Όσο για το "κινεζια" δεν μου λέει κάτι. Πολλές μεγάλες εταιρίες έχουν εργοστάσια στην κίνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ι Iphone στην κινά το έχει το εργοστάσιο και μην μου πει κανείς άλλο αυτό γιατί οποίος έχει ασχοληθεί η ξέρει να φτιάχνει κινητά και ανοίξει ένα iphone 4s ( μέχρι αυτό έχει τύχει να εχω φτιάξει γιαυτό δε λεω κ το 5) θα καταλαβει πως η δομη στην πλακετα τους ειναι πολυ πιο χαλια και απο το πιο τελευταιο νοκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ι Iphone στην κινά το έχει το εργοστάσιο και μην μου πει κανείς άλλο αυτό γιατί οποίος έχει ασχοληθεί η ξέρει να φτιάχνει κινητά και ανοίξει ένα iphone 4s ( μέχρι αυτό έχει τύχει να εχω φτιάξει γιαυτό δε λεω κ το 5) θα καταλαβει πως η δομη στην πλακετα τους ειναι πολυ πιο χαλια και απο το πιο τελευταιο νοκια.

Εδω ρε φιλε δεν ξερεις πως λεγεται η εταιρια που το φτιαχνει , θες να μας πεις οτι ξερεις να το επισκευαζεις

κιολας?Χλωμο σε βλεπω.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αιφον πληρωνεις το ονομα , ακοαμ και αν κατασκευαζετε κινα 

ομως δεν μπορεις να κοστολογεις ενα "ΟΠΠΟ" με τα δεδομενα πιο γνωστων εταιριων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...