Προς το περιεχόμενο

TV-Monitor ή Monitor? Υπάρχει διαφορά?


emoudio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Αυτη την στιγμη εχω την M2762D-PZ ειναι με TN panel. Και ελεγα μηπως αξιζει να την πουλισω και να δωσω καποια χρηματα ωστε να παρω αυτη LG M2755D-PZ LED που ειναι LED IPS
http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Monitors/Monitors/LG-M2755D-PZ-LED-TV-Monitor-27-M2755D-PZ.htm

 Αξιζει αυτη η αλλαγη?


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτη την στιγμη εχω την M2762D-PZ ειναι με TN panel. Και ελεγα μηπως αξιζει να την πουλισω και να δωσω καποια χρηματα ωστε να παρω αυτη LG M2755D-PZ LED που ειναι LED IPS<br>

http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Monitors/Monitors/LG-M2755D-PZ-LED-TV-Monitor-27-M2755D-PZ.htm</a></a></a></a></a><br>

 Αξιζει αυτη η αλλαγη?<br><br>

 

Δεν αξιζει για μενα. Η ποιοτητα της εικονας σαν pc ειναι χειρότερη. Επισης δεν εχει dvi<br><br><br><br>

Αποστολή από το MT11i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τι σχεση εχει το DVI? Ουτε αυτη που εχω εχει DVI. Την εχω συνδεδεμενη με HDMI . Και τα 2 ψηφιακα σηματα δινουν δεν υπαρχει διαφορα. Εγω θελω απλα να μαθω αν αξιζει γενικα καποιος να μεταβει απο TN PANEL σε IPS.

 

 Ευχαριστω για την απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για να πάρεις το 27αρι που λες πρέπει να δώσεις 300 euro και την δικιά σου αν την πουλήσεις κάνα 200αρι θα έχεις φτάσει 500 euro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ναι αλλα και παλι 300 ευρω ειναι πολλα για μενα. Φαντασου οτι ουτε δωρο χριστουγεννων πηρα και θα μεινω ανεργος σε 1 μηνα. Απλα ελεγα αν αξιζει τον κοπο να δωσω την δικη μου κανα 200αρι οπως λες και να βαλω αλλα 70-80€ και να παρω αυτη που εδειξα ποιο πανω. Αλλα απο οτι ειδα δεν αξιζει. Φανταζομαι η Dell που λες θα ειναι τεραστια διαφορα απο θεμα αναλυσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για μένα τότε από την στιγμή που έχεις ήδη το 27αρι μείνε σε αυτο, από εκεί και πέρα ότι νομίζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...