Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγορά tablet


belafode

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους χρόνια πολλά και καλές γιορτές να έχουμε.

 

Είμαι στην φάση αγοράς ενός tablet και θέλω από τους ήδη έχοντες να μου κάνουν τις προτάσεις τους. Τι θέλω να κάνω με αυτό? ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! Όπως όλοι πιστεύω θα το χρησιμοποιώ για internet, μουσική, ταινίες και εφαρμογές. Με ενδιαφέρει η ποιότητα, συνδεσιμότητα, εγγύηση και ελληνικό menu.

 

Ακούω προτάσεις παιδιά και ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να δώσω όσα χιάζονται για αυτό που θέλω να κάνω. Πάντα χωρίς υπερβολές!!! Νομίζω πως στα 600 ευρο είναι καλά για να μπει και το ipad στο παιχνίδι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου τα €600, προσωπικη αποψη, ειναι υπερβολικα για tablet PC.  

 

ομως πριν αρχισουμε τις προτασεις, ανελυσε λιγο τις αναγκες σου. 

 

1 συνδεσιμοτητα

2 μεγεθος οθονης

 

σου εχω κατι προτασεις-λουκουμι, μιας και αυτες τις μερες, ασχοληθηκα λιγο με ενα tablet που μου φανηκε αρκετα εως πολυ καλυτερο, απο οτι κυκλοφορει στη ελληνικη αγορα, σε αντιστοιχη κατηγορια!  και θα ξεχασεις καi το ipad...!!

 

αλλα, πρωτα, ξεκαθαρισε μας λιγο τα παραπανω...!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε μου...

 

1)συνδεσιμότητα: ένα usb για ένα σκληρό δίσκο ή μια sd για ταινίες, μουσική εκτός από wifi που εννοείτε πως είναι απαραίτητο.

2)οθόνη:  7" ή 10" δεν με απασχολεί αρκεί να είναι HD

 

Αυτό τι λέει?  

http://www.ainol-novo.com/ainol-novo9-quad-core-9-7-inch-retina-screen-ram-2gb-android-tablet-pc-16gb.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επεσες διανα...!!!

 

αυτο ειναι ενα απο αυτα που θα σου προτεινα, καθως ειναι iPad killer για εμενα! εχει ακριβως την ιδια οθονη με καλυτερα χαρακτηριστικα, και πολυ φθηνοτερη τιμη..!!

 

το αλλο ειναι αυτο http://www.onda-tablet.com/onda-v972-quad-core-9-7-inch-retina-screen-daul-camera-android-tablet-pc.html

που ειναι ακριβως το ιδιο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε μου...

 

1)συνδεσιμότητα: ένα usb για ένα σκληρό δίσκο ή μια sd για ταινίες, μουσική εκτός από wifi που εννοείτε πως είναι απαραίτητο.

2)οθόνη:  7" ή 10" δεν με απασχολεί αρκεί να είναι HD

 

Αυτό τι λέει?  

http://www.ainol-novo.com/ainol-novo9-quad-core-9-7-inch-retina-screen-ram-2gb-android-tablet-pc-16gb.html

Αυτο απο που θα μπορεσουμε να το κανουμε αγορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δουλεψα, πολυ προσφατα, το μικροτερο αδερφακι αυτου που σου εστειλα σε λινκ!!

αυτο http://www.onda-tablet.com/onda-v712-dual-core-dual-camera-7-inch-1280-800-ips-hd-touch-screen-hdmi-wifi.html

 

μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο κατι αλλα που ειχα δοκιμασει, και κυκλοφορουν στην ελληνικη αγορα!

 

αυτο το εφερε ενας κολλητος μου απο Ιταλια, πριν 5 μερες, για δωρο σε ενα ανηψακι του!!! πολυ καλη κατασκευη, αμεση αποκριση, η οθονη δεν παιζεται, μου αρεσε παρα πολυ! και ενα παιχνιδακι που δοκιμασα για λιγο, παιζοταν ανετα, δεν κολλαγε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δουλεψα, πολυ προσφατα, το μικροτερο αδερφακι αυτου που σου εστειλα σε λινκ!!

αυτο http://www.onda-tablet.com/onda-v712-dual-core-dual-camera-7-inch-1280-800-ips-hd-touch-screen-hdmi-wifi.html

 

μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο κατι αλλα που ειχα δοκιμασει, και κυκλοφορουν στην ελληνικη αγορα!

 

αυτο το εφερε ενας κολλητος μου απο Ιταλια, πριν 5 μερες, για δωρο σε ενα ανηψακι του!!! πολυ καλη κατασκευη, αμεση αποκριση, η οθονη δεν παιζεται, μου αρεσε παρα πολυ! και ενα παιχνιδακι που δοκιμασα για λιγο, παιζοταν ανετα, δεν κολλαγε!!!

τα ιδια και απο μενα κανενα απολυτος προβλημα,τωρα περιμενο την jb να βγει και εχω βαλει μια custom ρομ jb που ειλικρινα μεταμορφο8ηκε το tablet εγινε 2 φορες ποιο γρηγορο.Αλλα θα το δωσω να παω σε ποιο μεγαλο και το novo9 εκτος απο οτι ειναι μεγαλυτερο εχει και τουμπανα χαρακτηριστικα σε παρα πολυ καλη τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια και απο μενα κανενα απολυτος προβλημα,τωρα περιμενο την jb να βγει και εχω βαλει μια custom ρομ jb που ειλικρινα μεταμορφο8ηκε το tablet εγινε 2 φορες ποιο γρηγορο.Αλλα θα το δωσω να παω σε ποιο μεγαλο και το novo9 εκτος απο οτι ειναι μεγαλυτερο εχει και τουμπανα χαρακτηριστικα σε παρα πολυ καλη τιμη

 

παιδια μηπως τα εχει δουλεψει κανεις αυτα τα Tablets φαινονται πολυ τουμπανο γιατι θελω να παρω το mini ipad και τωρα με βαλατε σε σκεψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπτη στιγμη που το budget φτανει στο ποσο των ipad/ipad mini χωρις στερησεις κλπ, δεν υπαρχει λογος να πας σε android tablet κατ'εμε που χρησιμοποιω συσκευες και των 2 λειτουργικων.

 

Δεν υστερει σε κατι το ipad, συνολικα σαν πακετο (OS, αυτονομια εφαρμογες, support απο την μαμα εταιρεια, ευκολια στη χρηση κλπ) ειναι καλυτερο απο καθε android tablet (κατ'εμε επαναλαμβανω), το μονο προβλημα-κομπλεξ της apple ειναι η εμμονη με το συστημα itunes αν θες να μεταφερεις αρχεια απο το pc προς το ipad και αντιστροφως. Αν αυτο δε σας χαλαει και το μπατζετ δεν σας περιοριζει προχωρηστε για ipad. Αν το μπατζετ δεν φτανει ως το ipad τοτε συζηταμε για android tablet!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...