Προς το περιεχόμενο

Pc γρήγορο και για gaming στα 300€


Andreas_thess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 στον FX 6300.Για καρτα του φτανει του παιδιου και μια 7700.

 

Μη ξεχνατε οτι οι μικρες 7000 εχουν παρει boost απο τους οδηγους κιολας και ισως παρουν λιγο ακομα ενω οι 6800 οχι.

 

Αν βρισκεις βεβαια 6870 πολυ φθηνα,την παιρνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eπεξεργαστης και μητρικη λυθηκε το θεμα...

εννοειται θα παρω την Pro3 που καταλαβα τι παιζει...

 

Οσο για τον επεξεργαστη δεν προκειται να δωσω πανω απο 100 ευρω... εχω αυστηρο οριο τα 300 συνολικα να δωσω σε χρηματα...Οποτε πιστευω σε αυτην την τιμη ειναι καλυτερος ο AMD Phenom II X4 http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=17485&cat=2&sub=undefined&pmanuf=undefined&sort=3&step=undefined που προανεφερα

Προτιμω να δωσω παραπανω στην καρτα γραφικων παρα στον επεξεργαστη!

 

Οσο για το αμα αλλαξω οθονη αυτην την στιγμη δεν παιζει αλλα μπορει σε 6 μήνες,,,

Και εκει ειναι που κολαω....

 

Κοιταξτε επεξεργαστης και μητρικη βγαινουν στα 160 ευρω... οποτε εχω αλλα 90 με 150 ευρω να δωσω για ραμ και καρτα γραφικων...

 

Θα ηθελα συνεπως να μου πειτε τον καλυτερο συνδυασμο αυτων των δυο σε αυτο το ευρος τιμων(90-150ευρω) για να ληξει και το θεμα...

 

Ευχαριστω... :-)

Επεξ/σία από Andreas_thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το αμα αλλαξω οθονη αυτην την στιγμη δεν παιζει αλλα μπορει σε 6 μήνες,,,

Και εκει ειναι που κολαω....

 

Κοιταξτε επεξεργαστης και μητρικη βγαινουν στα 160 ευρω... οποτε εχω αλλα 90 με 150 ευρω να δωσω για ραμ και καρτα γραφικων...

 

Θα ηθελα συνεπως να μου πειτε τον καλυτερο συνδυασμο αυτων των δυο σε αυτο το ευρος τιμων(90-150ευρω) για να ληξει και το θεμα...

 

Ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο καινούργιο μοντέλο αλλά χειρότερο? Ότι να ναι...

Ωραια, αγορασε μου μια 6990 και γω θα σου αγορασω μια 7750 ποιος θα βγει κερδισμενος? :D

 

Είναι ποιο καινούριες οι 7000 σε σχέση με τις 6000 αλλά είναι κατηγορίας 7700 και όχι 6800

 

Αν συγκρίνεις την 7870 με την 6870 τότε ναι η 7870 είναι δυνατοτερη !

αυτο^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το αμα αλλαξω οθονη αυτην την στιγμη δεν παιζει αλλα μπορει σε 6 μήνες,,,

Και εκει ειναι που κολαω....

 

Κοιταξτε επεξεργαστης και μητρικη βγαινουν στα 160 ευρω... οποτε εχω αλλα 90 με 150 ευρω να δωσω για ραμ και καρτα γραφικων...

 

Θα ηθελα συνεπως να μου πειτε τον καλυτερο συνδυασμο αυτων των δυο σε αυτο το ευρος τιμων(90-150ευρω) για να ληξει και το θεμα...

 

Ευχαριστω...

 

 

Extreme value for money ο Phenom! ;)

 

Μνήμες: https://www.skroutz.gr/s/2604419/Kingston-HyperX-Beast-8GB-DDR3-1866MHz-Dual-Kit-XMP.html

 

Με τέτοια τιμή, απλά σπεύδεις χωρίς πολλά πολλά!

 

Κάρτα γραφικών: https://www.skroutz.gr/s/1801781/Asus-Radeon-HD7770-1GB-DirectCU-V2.html

 

Ότι πρέπει και για μελλοντική αναβάθμιση οθόνης μέχρι και 23''. Με αυτήν παίζω τα πάντα στα 1080p αξιοπρεπέστατα.

Ακόμα και να τη πουλήσεις σε 6 μήνες, θα πάρεις καλά χρήματα.

 

Ή γλιτώνοντας 20€ πας σε 7750: https://www.skroutz.gr/s/1711614/Asus-Radeon-HD7750-1GB-V2.html

 

Ισχύει ότι και με την 7770, εκτός των σαφώς υποδεέστερων επιδόσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρησε τη μνημη 40 ευρω δεδομενη, αυτη τη στιγμη η kinston beast ειναι η καλυτερη επιλογη. Σου μενουν 100-120 ευρω εξτρα να ξοδεψεις. Με την 7750 εισαι εντός προυπολογισμου, με την 7770 εισαι οριακα αλλα συμφερει περισσοτερο, με την 6870 στα 133 ευρω ξεφευγεις κατα 20 ευρω αλλα σε ανταλλαγμα εχεις πολυ καλυτερες επιδόσεις και απο τις 2 παραπανω. Εγω θα προτιμουσα την 6870.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ για την ραμ μπορεί να δώσω και λιγότερα... και τα 1600mhz καλά είναι... ή τα 4gb

 

όσο για την κάρτα αυτές είναι οι 3 επιλογές από ότι κατάλαβα γιατί πάνω από την τιμη της 6870 δεν μπορώ να δώσω... θα το σκεφτώ! ή θα πάρω 4gb ραμ στα 20 ευρώ και την 6870 ή την 8gb στα 40ευρώ και την 7750...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...