Προς το περιεχόμενο

Έλεγχος pc σε ενσύρματο δίκτυο


samniotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιά που έστησα καινούριο pc και μου έμεινε το παλιό, λέω να το κάνω κατεβαστήρι.

Για πείτε κάποιο πρόγραμμα που να επιτρέπει τον έλεγχο μέσα σε ενσύρματο δίκτυο μιάς και το κατεβαστήρι δεν θα έχει ούτε πληκτρολόγιο-ποντίκι, ούτε οθόνη.

Αν μπορεί το πρόγραμμα να επιτρέπει μόνο πρόσβαση απο το ενσύρματο δίκτυο, ακόμα καλύτερα - απλά με μία καρφωτή ip στο ρούτερ να μπορώ να μπαίνω χωρίς κωδικούς κάθε φορά κτλ!

 

Επίσης εννοείται ότι θα πρέπει να τρέχει αυτόματα οπότε σε περίπτωση restart να μήν χρειάζεται να συνδέω οθόνες κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από τι λειτουργικό θα βάλεις. Αν βάλεις κάποια pro έκδοση των windows (xp/vista/7) μπορείς να το κάνεις από το ενσωματωμένο remote desktop.

 

Η πιο απλή σου λύση, ότι και να βάλεις είναι με teamviewer.

 

Ή μπορείς να απλά να ενεργοποιήσεις τα web interfaces των προγραμμάτων που θα χρησιμοποιήσεις για downloading και να ελέγχεις αυτά μέσα από τον borwser σου. Στο utorrent θυμάμαι ότι είχε, δεν ξέρω όμως για τις τελευταίες εκδόσεις γιατί έχω πολύ καιρό να το χρησιμοποιήσω. Στο jdownloader είχε, έχει και, ελπίζω, θα έχει :P 

 

Your choice.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο που δεν με βόλεψε είναι ότι στο webui είναι λίγο δύσχρηστος ο τρόπος που καθορίζεις για κάθε τόρεντ την τοποθεσία λήψης...

ειδικά στις σειρές που είναι φάκελοι-υποφάκελοι κτλ άστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...