Προς το περιεχόμενο

Nubia Z5 smartphone από τη ZTE με οθόνη 5" ιντσών και ανάλυση 1080p


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tι υποκριτές που είστε...Αν είχε στην ούγια του το ταμπελάκι Samsung S4 θα πανηγύριζατε. Η τιμή για αυτά τα σπεκζ είναι ΑΠΑΙΚΤΗ. Τι θέλατε με 200-300 ευρώ να πάρετε τούμπανο; Ελεος δηλ.

Αληθεια ειναι αλλα υπαρχει και καποιος λογος για αυτο αλλιως θα περναμε κινητα απο το Carrefour.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην έδινα 400 ευρώ για ΖΤΕ. Δεν είναι θέμα κόμπλεξ για το ταμπελάκι (σαν τους apple fans) αλλά κατασκευής. Μέχρι τώρα ότι συσκευή της ZTE έχω δει είναι κακοκατασκευή, ανεξαρτήτως των χαρακτηριστικών της.

Με τα ίδια χρήματα θα προτιμούσα μια συσκευή πιο μέτριων χαρακτηριστικών αλλά πιο ποιοτικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην έδινα 400 ευρώ για ΖΤΕ. Δεν είναι θέμα κόμπλεξ για το ταμπελάκι (σαν τους apple fans) αλλά κατασκευής. Μέχρι τώρα ότι συσκευή της ZTE έχω δει είναι κακοκατασκευή, ανεξαρτήτως των χαρακτηριστικών της.

Με τα ίδια χρήματα θα προτιμούσα μια συσκευή πιο μέτριων χαρακτηριστικών αλλά πιο ποιοτικη.

 

Για αυτό θα κοστίσει τόσα. Μα είναι δυνατόν να συγκρίνεις κατηγορία Blade με αυτό; Ηλεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό θα κοστίσει τόσα. Μα είναι δυνατόν να συγκρίνεις κατηγορία Blade με αυτό; Ηλεος...

 

Αν είναι ποιοτικής κατασκευής εντάξει. Ας το δούμε πρώτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ήμαρτον. Ακόμα δεν το είδατε και το βγάλατε κακοκατασκευή. Λες και η Samsung έχει ποιοτικά υλικά και κατασκευή στις συσκευές της.

 

Πολύ καλή ακούγεται η συσκευή αλλά έχω μια μεγάλη ένσταση στη μπαταρία. Τη θεωρώ μικρή. Θέλει λίγο μεγαλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, επιχειρηματίες, έμποροι, επαγγελματίες, φοιτητές, αυτοί που ταξιδεύουν συχνά και enthusiasts δεν παίζουν. Οι καφετέριες έχουν γεμίσει με τα εκατομμύρια που έχουν αγοράσει τα "τεράστια κινητά" και παραμελημένες γκόμενες.

τα σχολια μου αφορουν  την ελληνικη πραγματικοτητα και την ελληνικη αγορα. δεν ξερω τι εικονες εχεις εσυ απο την χρηστικοτητα τετοιων κινητων στην ελληνικη σπουδαστικη πραγματικοτητα ουτε απο την επαγγελματικη τους αξιοποιηση . για τον ξαδερφο μου που ειναι μεσιτης στην μελβουρνη πραγματι ενα τετοιο κινητο ειναι ενα σημαντικο εργαλειο γιατι η ιδια η επαγγελματικη πραγματικοτητα εκει στηριζει και χρησιμοποιει την τεχνολογια στην υπερφορητη της μορφη . παντως απο την δικη μου εμπειρια και παρατηρηση μου φαινεται οτι υπερεχουν αισθητα οι "επιδειξιες" γκατζετακηδες εναντι των επαγγελματιων στην αποκτηση τετοιων κινητων....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στην Κινα ξεκινησει απο 500+ δολλαρια και ερθει μετα απο Ελλαδα μερια μας βλεπω να χτυπαει ανετα το Iphone 5...Στην τιμη παντα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στην Κινα ξεκινησει απο 500+ δολλαρια και ερθει μετα απο Ελλαδα μερια μας βλεπω να χτυπαει ανετα το Iphone 5...Στην τιμη παντα!!!

 

 

 
Στην τιμή όλα χτυπάνε το iPhone!  :P Το κοινό που έχουν είναι το πάχος, μόλις 7.6 χιλιοστά και το γελοία ελαφρύ βάρος 112 και 126 γραμμάρια αντίστοιχα. Εδώ και οι δύο εταιρίες ξεπέρασαν τα δεδομένα της κατηγορίας τους, ειδικά το βάρος του Nubia Z5 είναι εκπληκτικό.
 
 
 

τα σχολια μου αφορουν  την ελληνικη πραγματικοτητα και την ελληνικη αγορα. δεν ξερω τι εικονες εχεις εσυ απο την χρηστικοτητα τετοιων κινητων στην ελληνικη σπουδαστικη πραγματικοτητα ουτε απο την επαγγελματικη τους αξιοποιηση . για τον ξαδερφο μου που ειναι μεσιτης στην μελβουρνη πραγματι ενα τετοιο κινητο ειναι ενα σημαντικο εργαλειο γιατι η ιδια η επαγγελματικη πραγματικοτητα εκει στηριζει και χρησιμοποιει την τεχνολογια στην υπερφορητη της μορφη . παντως απο την δικη μου εμπειρια και παρατηρηση μου φαινεται οτι υπερεχουν αισθητα οι "επιδειξιες" γκατζετακηδες εναντι των επαγγελματιων στην αποκτηση τετοιων κινητων....

Μπορεί οι επιδειξίες να υπερέχουν στις νεαρότερες ηλικίες ενώ επιδειξίας και γκατζετάκιας δεν είναι συνώνυμα αν και κάποιος μπορεί να είναι και τα δύο ταυτόχρονα. Τελικά είναι υπόθεση του καθενός αν είναι θύμα του εαυτού του και των διαφημιστών ή αν διαχειρίζεται σωστά τους πόρους της ζωής του. Η λύση δεν είναι να μαζευόμαστε σα γριές (με συγχωράτε) για να ξορκίσουμε το δαίμονα της τεχνολογικής εξέλιξης. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με αυτά τα κινητά είναι πως δεν μπορούν να τα κρατήσουν στα χέρια τους γυναίκες. Πέρα από αυτό όταν συνηθίσει το μάτι στις 5'' δύσκολα πέφτεις μετά κατηγορία. Είναι σαν να έχεις ipad 10'' και να πιάσεις tablet 7'' . Δεν ξέρω αν είναι παντόφλα όπως λένε μερικοί απο εδω μέσα αλλά τα τηλέφωνα πια έχουν ξεφύγει απο τον αρχικό τους προορισμό που ήταν η φωνητική επικοινωνία και έχουν περάσει σε άλλα επίπεδα. Θυμάμαι το 1996 τα πρώτα ericsson που είχαν βγει και τα πρώτα motorola που πραγματικά ήταν σαν παντόφλες λόγω μπαταρίας κυρίως. Η τεχνολογία έλυσε αυτό το πρόβλημα και μίκρυνε τις μπαταρίες αλλά και τις συσκευές. Τώρα που οι ανάγκες μια οπτικοακουστική φορητότητα έχουν ανέβει η αυξηση των ιντσών αλλα και του όγκου της συσκευής είναι μονόδρομος. Ας ελπίσουμε σε λίγα χρόνια να υπάρχουν κινητά που θα είναι μικρά σε όγκο και θα έχουν οθόνες ολογράμματα με απεριόριστες δυνατότητες μεγέθους. Ποιός ξέρει... Πριν από 100 χρόνια δεν είχαμε καν αεροπλάνα και τώρα ο Φελιξ πηδάει από την στρατόσφαιρα... Χωρίς να είμαι οπαδός της apple ένα έχω να πω πως μετά τον θάνατο του Jobs θα αργήσουμε πολύ να δούμε τρελές καινοτομίες στα κινητά....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ανάλυση που έχω σε 40'' στην τηλεόραση θα την έχω και σε 5'' στο κινητό. Άντε σε λίγα χρόνια και 4Κ σε 5'' κινητό.

Η νέα μόδα είναι τα PPI και αφού με τα MHz και τα cores δεν μπορούν πλέον να ξεχωρίσουν το έριξαν στα PPI.

Σε λίγο η κάθε εταιρία θα έχει και ένα 5'' full HD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οι καφετέριες έχουν γεμίσει με τα εκατομμύρια που έχουν αγοράσει τα "τεράστια κινητά" και παραμελημένες γκόμενες.

Δεν μας χαλάει αυτό εμάς τους "υπόλοιπους"!!! :))
Χαχαχαχαχ.....Δεν εχω φιλους αλλα εχω facebookΟυτε γκομενα εχω αλλα εχω note2:P XD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...