Προς το περιεχόμενο

Δεν ανοίγει κάν...


JimxxZe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχει ένα λάπτοπ ένας φίλος μου (5χρόνων multirama dual core 2gb ram), παλιότερα είχε καεί η κάρτα γραφικών και την είχε αλλάξει, περάσαμε ένα πρόγραμμα χθές (AutoCAD) για κάτι που ήθελε να δεί για τη σχολή του και του είπα ότι είναι βαρύ πρόγραμμα και καθώς το δούλευε έβλεπα ότι κατανάλωνε πολύ ram..(εντωμεταξύ είναι σπασμένο το προγραμμα και το antivirus είχε βρει 2 τροχανς κ κάτι άλλο αλλά το αμελήσαμε)... Εφυγα εγώ και μετά συνέχισε με το πρόγραμμα, το έκλεισε κανονικά το λάπτοπ χθές και σήμερα πήγε να το ανοίξει και δεν ανοίγει κάν! Ανάβουν τα λαμπάκια και κλείνει μετα απο 3 δευτερόλεπτα, είναι νεκρό!  Βγάλαμε την μπαταρία και το αφήσαμε μόνο με ρεύμα, τα ίδια... Κάηκε καμία μητρική??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο βαζεις να ξεκινησει με ενα Live cd με linux.

Αν ξεκινησει, τοτε κατι εγινε με τα windows (αυτο το λεω για τα trojans or virus που ειδατε).

Αν δεν ξεκινησει, τοτε υπαρχει προβλημα hardware (το πιο πιθανο κατα την γνωμη μου).

Και μαλλον με την καρτα....

 

Κανε τις δοκιμες σου και εδω ειμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις άνοιξα το λάπτοπ έβγαλα την μια μνήμη πάτησα να ανοίξει, αναψε έκανε θόρυβο το ανεμιστηράκι (δεν το έκανε πριν) και παρέμενε σβηστη η οθονη.... Βαζω και την πρίζα και τώρα ξεκίνησε κανονικά! Είναι μέσα στα windows!!!!

 

Τι εγινε τελικά;;

 

(το live cd κατεβαίνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια φορα δεν πατανε οι μνημες καλα. ισως εχεις καποιο προβλημα κ με μπαταρια ή φορτιστη κ δεν εδωσε το ρευμα που χρειαζεται να ανοιξει η οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διέγραψα το autoCAD ετρεξα το antivirus δεν βρήκε τίποτα, εγκαθιστώ το spy bot και βρήκε 43 απειλές, τις έσβησα έκλεισα το λάπτοπ ξανα έβαλα την ram που είχα βγάλει να δοκιμάσω αν θα ανοίξει και τώρα λειτουργεί κανονικά και με τις δύο μνήμες, τι κόλλιμα είχε φάει και δεν άνοιγε πρίν δεν ξέρω, πάντως πάλι καλά που δεν κάηκε καμιά μητρική να τρέχει ο φίλος μου... όλα καλά τώρα!

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...