Προς το περιεχόμενο

Ένωση υποτίτλων με την ταινία


Melina Xamogela

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Εχω μια ταινία και τους υπότιτλους και θέλω να κάνω τους υπότιτλους και την ταινία ένα αρχείο . Και όταν ανεβάσω την ταινία σε ένα site π.χ. (ως ένα αρχείο - υπότιτλοι και ταινία μαζί) όταν πατάω play να μου δείχνει την ταινία και να βγενουν και οι υποτιτλοι κανονικα σαν αν ηταν δυο αρχεια. Ειμαι εντελως ασχετη ας με βοηθήσει κάποιος :( ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ Μ Ο Ν Ι Μ Ο Υ Σ.

Επεξ/σία από Melina Xamogela
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το avirecomp, αυτο χρησιμοποιώ χρόνια, το καλύτερο πιστεύω

http://www.avirecomp.com/news.php (για αρχεία avi)

http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/ (για αρχεία mkv)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλάξαμε αιώνα, αλλάξαμε χιλιετία, μπαίνουμε στο 2013, οι τηλεορλασεις και τα κινητά παίζουν πλέον ταινίες με υπότιτλους και εμείς ακόμα ασχολούμαστε με ενσωμάτωση υπότιτλων!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Melina, δεν το είπα για να σε προσβάλω φυσικά.

Βασικά, η πλοιονότητα όσων κατεβάζουν ταινίες τις βλέπουν σε pc ή με media player ή στην tv.

Ένα μέρος τις βλέπει σε ps3/xbox και μια μικρή μερίδα ασχολούνται με dvd players που παίζουν μόνο avi με ενσωματωμένους υπότιτλους. :P

Δεν αξίζει ο κόπος και οι απώλειες για να κάνεις κάτι τέτοιο. Για να βγάλεις αξιόλογη ποιότητα θα πρέπει να κάνεις διπλό πέρασμα στην ταινία και αυτό θέλει παραπάνω χρόνο από το μονό πέρασμα, το οποίο είναι απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου και είναι μόνο για testing.

 

Στην τελική, όποιος θέλει να ενσωματώσει τους υπότιτλους ας το κάνει μόνος του. Του δίνουν τζάμπα τροφή δηλαδή την θέλει και μασημένη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απλά θέλω να το κάνω από δύο αρχείa σε ένα και να το ανεβασω σε ενα site. Αλλα θέλω κάτι γρήγορο.Πάντως έχω αυτογνωσία. Είμαι ασχετη :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπαν τα παιδιά παραπάνω, το avirecomp ή το freemake (και τα δύο δωρεάν).

Αλλά αν το πρόβλημα σου είναι ότι θέλεις να ανεβάσεις μόνο ένα αρχείο τότε μπορείς να κάνεις ένα zip/rar χωρίς συμπίεση και έτσι θα ανεβάσεις ένα αρχείο.

Για mkv δες το mkvtoolnix αλλά οι υπότιτλοι σε αυτήν την περίπτωση οι υπότιτλοι θα είναι επιλεγόμενοι και όχι μόνιμοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σας δώσω να καταλάβετε θέλω να ανεβάσω μια ταινία στο putlocker για κάποιο λόγο, και θέλω να εμφανίζετε η ταινία και οι υπότιτλοι. ΑΛΛΑ, στο putlocker δεν μπορεις να επιλέξεις υποτιλους, πρέπει να είναι μόνιμοι, γιατί σου ζητάει να ανεβάσεις την ταινία απλά. Αν μπορείτε να με βοηθήσετεε:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω μια απορία σχετικά με την ιστοσελίδα Putlocker. Δεν ξέρω πως να ενσωματώσω τους υπότιτλους στην ταινία. Όποιος ξέρει ας μου πεί, και επίσης αν ξέρει κάποιος γενικά για ιστοσελίδες που μπορείς να δημοσιεύσεις ταινίες με υπότιτλους (να μπορείς να τους επιλέξεις και να μην χρειαστεί αν τους κάνεις μόνιμους με κάποιο πρόγραμμα).Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...