Προς το περιεχόμενο

Ένωση υποτίτλων με την ταινία


Melina Xamogela

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο αναφορά το putlocker, πρέπει αναγκαστικά να τους ενσωματώσεις με πρόγραμμα. Εγώ σε παρόμοια περίπτωση είχα χρησιμοποιήσει το Freemake Video Converter και εμφανίζονταν κανονικά στα βιντεάκια.

 

http://www.freemake.com/free_video_converter/

 

Ενας γρήγορος οδηγός για το πως να το κάνεις

 

http://youtu.be/ZRZYkELLU8c

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: 1) Πριν το κάνεις convert, καλύτερα είναι να διαλέξεις two-pass encoding για να μην χάσεις πάρα πολύ το βίντεο σε ποιότητα 2) Άνοιξε το αρχείο srt με τους υπότιτλους, πάτα αποθήκευση ως, μετά επέλεξε για κωδικοποίηση Unicode και αποθήκευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Melina, έκανα λογαριασμό στο putlocker για να δω τι εννοείς και αυτό που κατάλαβα είναι ότι είναι ένας απλός cloud storage server όπως το mediafire.

Τι σημαίνει αυτό; Σημαίνει ότι μπορείς να φορτώνεις ότι θέλεις και να τα κατεβάζεις από όπου θέλεις ή να δίνεις το url από τα αρχεία ή τους φάκελους που έχεις στον λογαριασμό σου σε κάποιον για να τα κατεβάσει αυτός.

Τώρα στο θέμα μας. Αν βάλεις μια ταινία με ξεχωριστούς υπότιτλους σε έναν φάκελο που θα δημιουργήσεις, τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το url του φάκελου αυτού και όποιος το έχει θα μπορεί να δει τα περιεχόμενα του.

 

Παράδειγμα:

Ανέβασα ένα βιντεάκι και υπότιτλους σε έναν φάκελο και τον έκανα share, ορίστε το url

http://www.putlocker.com/public/XuBjZEF2YyisZuT6p2v6XOeZZ2v6XEekZuB6TyCwn3BtZ30

Μπορείς να κατεβάσεις την ταινία και τους υπότιτλους και να την δεις κανονικά. Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να ενσωματώσεις τους υπότιτλους. Δεν μπορείς να δεις streaming (αν δεν κάνω λάθος) από το putlocker.

 

Αν πάντως επιμένεις να ενσωματώσεις τότε σου δόθηκαν πολλές απαντήσεις παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δεις streaming και με σχετικά καλές ταχύτητες (για free users).

Προφανώς θα το θέλει για κανένα επεισόδιο TVD για να το δώσει σε κανένα blog :P

Από εμένα AVI ReComp και .ssa υπότιτλους για παραμετροποίηση/καλύτερο αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα το AVI ReComp δεν κάνει τίποτα 1000 φορές έβαλα την ταινία και φόρτωσα τους υπότιτλους για να τους ενσωματώσω και όλο μου βγάζει "απέτυχε" ενω τα κάνω όλα σωστά με τις οδηγίες που μου δόθηκαν.
Τώρα για το putlocker εβαλα ξεχωριστά τους υπότιτλους με την ταινία σε έναν φάκελο και ΔΕΝ ΒΓΕΝΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΤΙΤΛΟΙ. Δεν ξέρω αν ξέρει κάποιος ας μου πει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thoma πριν κάνω αυτήν την ερώτηση μου είχαν προτείνει το freemake video convert και το δοκίμασα αλλά κάνει πολύ ώρα για να μου το κατεβάσει ως ένα αρχείο:/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το recomp σου δείχνει κάτω, χαμηλά στο interface του αν βρίσκει xvid, avisynth κτλ. Είναι όλα εντάξει;

Επίσης δοκίμασε να αλλάξεις τον φάκελο αποθήκευσης αν τον έχεις στο desktop ή στα έγγραφα. Βάλτο σε κάτι απλό, κάνε π.χ. έναν φάκελο dvd χύμα στον c και σώσε εκεί. Μετέφερε εκεί και το αρχικό βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Κοντεύω να εκραγώ σε 5min δεν μπορώ. Εχω μια ταινία και τους υπότιτλους. Θέλω να ανεβάσω την ταινία και τους υπότιτλους στο putlocker ως ένα αρχείο ενοείτε, αλλιώς αν τα βάλω ξεχωριστά δεν θα βγένουν οι υπότιτλοι αν πατήσω play. Θέλω ένα απλό για την ακρίβεια πρόγραμμα, το οποίο να μου λύσει αυτη την απορία. Μου έχουν προτείνει τόσα προγράμματα και τζάμπα σπατάλεισα το χρόνο μου δεν κάνουν τίποτα. Καποιος που να ξέρει, help me:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα για μια ακόμη φορά το avi recomp και δεν έγινε τίποτα. Τα έλεγξα όλα και πάλι μου βγάζει error και "απέτυχε". Δεν μπορώ να καταλάβω. Δοκίμασα και το freemake videoconvert και είναι πολύ αργό, έκανε 5 ώρες για το 50%,δεν ξέρω...
Έχει μεγάλη διαφορά αν κάνεις άλλο φάκελο κάπου αλλού ή αν το βάλεις στις "Λήψεις" και σου δημιουργήσει δικό του φάκελο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να δημιουργείται θέμα με το μέγεθος του path σε χαρακτήρες.

Αν π.χ. το βίντεο είναι στο C:\Dosuments and settings\Melina_Xamogela\downloads\utorrent\This is a movie about my uncle 2020 bdrip xvid ac3 dual audio with sugar on top presentent by bob the ripper\This is a movie about my uncle 2020 bdrip xvid ac3 dual audio with sugar on top presentent by bob the ripper.mkv και κάνεις έναν ακόμα φάκελο converted by avi recomp by melina xamogela και εκεί σώσεις με το ίδιο όνομα This is a movie about my uncle 2020 bdrip xvid ac3 dual audio with sugar on top presentent by bob the ripper.avi, ε τότε κουράστηκα μόνο που το διάβασα. Ολόκληρος σιδηρόδρομος.

 

EDIT: Όσον αφορά τον χρόνο, πιστεύω το ίδιο θα σου κάνει και το recomp. Τι περιμένεις, να στο κάνει σε 30 λεπτά; Δεν υπάρχει περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντος όχι, ο φάκελος έχει μόνο μια λέξη για τίτλο. Αλλά θα δοκιμάσω να το αποθηκεύσω κάπου ξεχωριστά. Εγώ έχω λάπτοπ μπορεί να φτέει και αυτό δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...