Προς το περιεχόμενο

Fujitsu: Τα Windows 8 είναι η αιτία για τις χαμηλές πωλήσεις των προϊόντων μας


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάνεις λάθος, τα 8 τα δοκίμασα αρκετά πριν τα απορρίψω. Και όπως είπα όσοι γνωστοί μου τα έχουν δοκιμάσει τα κράζουν.

 

Το επιχείρημά μου είναι ότι όλο το στήσιμο των 8 είναι "λάθος" για desktop pc και το βρίσκω αυτονόητο

 

Τραγικό είναι:

Το hovering δεξιά για να πας στις ρυθμίσεις που δεν είναι εύκολο να βγει

Το ότι έχεις ταυτόχρονα 2 περιβάλλοντα metro+destop χωρίς να μπορείς να κάνεις disable το ένα ή το άλλο

Το ότι για να κάνεις restart πρέπει να μυρίσεις τα νύχια σου

Το ότι και να μη θες το metro ui όταν πας να ανοίξεις μια φωτογραφία ή ένα Mp3 στο ξαναπετάει στη μούρη αναγκάζοντάς σε να ψάχνεις 3ες εφαρμογές.

Οπως ανεφερα και πριν σπανια χρειαζομαι το μετρο στο Desktop. Μπορεις να το κανεις disable απλα μη χρησιμοποιοντας το. Αν θες και ενα βημα πιο περα βαλε και ενα προγραμμα αντιστοιχο του Start8. Παντως πιστευω οτι μετα απο τοση γκρινια η MS θα δινει την δυνατοτητα που θες στο μελλον.

 

Κάνε το παρακάτω σε 8, άνοιξε το notepad και σώσε ένα txt στο c:\ ή κάνε δεξί δημιουργία εγώ έσπαγα το κεφάλι κάνα 5λεπτο μου για να το καταφέρω.

 

 

Το ότι το metro δεν είναι εύχρηστο για ποντίκι το θεωρώ αυτονόητο πάντως και μου κάνει εντύπωση αυτή η άρνηση.

Ο Δισκος C:\ και γενικα τα root dirs των δισκων ειναι system directories και δεν αφηνει τον απλο χρηστη να εχει προσβαση εκτος αν τρεξει την εφαρμογη με elevated rights.

 

Για να τρεξεις το notepad

 

Τροπος 1) a) WIN ΚΕΥ + R b ) στο dialog γραφεις notepad και πατας {ENTER}

Τροπος 2) a) WIN ΚΕΥ b ) στο start menu ξεκινας και γραφεις notepad μολις εμφανιστει πατας {ENTER} (αν εχει κι αλλες επιλογες το διαλεγεις με τα βελακια ή το mouse)

Elevated Rights: αντι για αριστερο click στο notepad, κανεις δεξι click και επιλεγεις κατω Run as Admin (ή Αντι για σκετο enter πατας ctrl+shift+enter )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

fail για μενα ειναι απο την στιγμη που προσπαθησα να εγκαταστησω fastboot drivers για ενα κινητο μου και δεν μου εβγαζε καν τη ρημαδα επιλογη να τους εγκαταστησω unsigned δοκιμασα μεσω cmd να δωσω εντολη για να επιτρεψει την εγκατασταση και τπτ εκει να μην τους κανει setup διοτι δεν ηταν signed

ακομα εκεινο το windows media center δεν με αφηνει να το εγκαταστησω καθοτι απο το δικο μου το add new fueture

οποτε για μενα να την βρασω την αναβαθμιση .ας αφηνε το metro στις ταμπλετες δεν γινεται να χρησιμοποιω δυο εφαρμογες για να εχω την start toolbar και να κρυβω τις ευλογημενες bars.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fail για μενα ειναι απο την στιγμη που προσπαθησα να εγκαταστησω fastboot drivers για ενα κινητο μου και δεν μου εβγαζε καν τη ρημαδα επιλογη να τους εγκαταστησω unsigned δοκιμασα μεσω cmd να δωσω εντολη για να επιτρεψει την εγκατασταση και τπτ εκει να μην τους κανει setup διοτι δεν ηταν signed

ακομα εκεινο το windows media center δεν με αφηνει να το εγκαταστησω καθοτι απο το δικο μου το add new fueture

οποτε για μενα να την βρασω την αναβαθμιση .ας αφηνε το metro στις ταμπλετες δεν γινεται να χρησιμοποιω δυο εφαρμογες για να εχω την start toolbar και να κρυβω τις ευλογημενες bars.

 

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_cp-hardware/how-to-install-unsigned-driver-on-windows-8/fd19f3b1-ac35-4aa0-84c0-58b66b382d43

 

 

Disable driver signature enforcement or Enable low-resolution video mode

in Windows 8 Consumer Preview (Works with 64-bit)

 

Select Settings (right bar)/More PC Settings (at bottom)

Then go General/Advanced Startup/Restart Now/Troubleshoot/Advanced Options/Windows Startup Settings/Restart

As your PC is starting up be pressing F8 to get to the menu where you can choose to

Disable driver signature enforcement or Enable low-resolution video mode or Enable safe mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_cp-hardware/how-to-install-unsigned-driver-on-windows-8/fd19f3b1-ac35-4aa0-84c0-58b66b382d43

 

 

Disable driver signature enforcement or Enable low-resolution video mode

in Windows 8 Consumer Preview (Works with 64-bit)

 

Select Settings (right bar)/More PC Settings (at bottom)

Then go General/Advanced Startup/Restart Now/Troubleshoot/Advanced Options/Windows Startup Settings/Restart

As your PC is starting up be pressing F8 to get to the menu where you can choose to

Disable driver signature enforcement or Enable low-resolution video mode or Enable safe mode.

done that δεν λειτουργησε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

done that δεν λειτουργησε ;)

περιεργο....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1583801

 

αυτο; για δοκιμασε. εγω παιδευομουν με το Lightscribe και την Audigy 2 ZS απο τα windows 7. Βρηκα λυση ψαχνοντας για πλακα χτες :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι άλλωστε η πλειοψηφία έχει δίκιο...

 

...uber fail

 

Χμμμ, η πλειοψηφία δεν έχει τον πρώτο λόγο στο αν τα Win8 είναι εύχρηστα και είναι και τραγικό λάθος να την λάβουμε υπόψιν.

 

Οκ, τώρα κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν κάποιοι δεν τα έχουν χρησιμοποίησει και ακούνε τι λένε άλλοι ή έχουν παίξει απειροελάχιστο χρόνο τότε όχι, 0 αξιοπιστία...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα τους πήγαινε μια μια (ένα καλό - ένα σκαρτο) ... Βλεπε win98 καλό , win milenium χάλια, winxp winvista κτλ. Τώρα το συγκεκριμένο UI δεν άρεσε ούτε σε μένα. Πρόσφατα έτρεξα ένα setup από ubuntu και είχε και αυτό UI για οθόνη αφής αλλά είχε επιλογή για εξολοκληρου μη εμφάνιση του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ απ' την άλλη έχω απορία γιατί πάντα στο μία μία τα 2000 δεν αναφέρονται...

γιατί δεν τα χρησιμοποίησαν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...