Προς το περιεχόμενο

Video σε banner


nitrah

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα , 

 

Θέλω να τοποθετήσω ένα video στην ιστοσελίδα που σχεδιάζω και αυτό το βίντεο να παίζει συνεχόμενα, να κάνει συνέχεια repeat δηλαδή.

 

Έχει κάποιος κάποια ιδέα πως να το κάνω ?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καλύπτει. Με τα βήματα του tutorial θα δημιουργηθεί ένα αρχείο .swf. Επειδή φαντάζομαι όμως ότι το θες σαν αρχείο html, αφού κάνεις αυτά που λέει το tutorial στη συνέχεια πήγε File->Publish έτσι ώστε να σου εξαχθεί σαν αρχείο html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά βρήκα πως να το ανεβάσω ως banner στο site οκ. Το θέμα τώρα είναι ότι το βίντεο αποτελείτε από 1 φωτογραφία στην αρχή , στην συνέχεια 1 βίντεο και στο τέλος κλείνει πάλι με μια φωτογραφία. Οι φωτογραφίες ΟΚ είναι 16:9 , το βίντεο όμως μου το παίζει σε 4:3 μορφή και το κάνει άσχημο. Ξέρει κανείς πως να το κάνω να είναι και το βίντεο 16:9 ? Το έχω δημιουργήσει με το Movie Maker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά βρήκα πως να το ανεβάσω ως banner στο site οκ. Το θέμα τώρα είναι ότι το βίντεο αποτελείτε από 1 φωτογραφία στην αρχή , στην συνέχεια 1 βίντεο και στο τέλος κλείνει πάλι με μια φωτογραφία. Οι φωτογραφίες ΟΚ είναι 16:9 , το βίντεο όμως μου το παίζει σε 4:3 μορφή και το κάνει άσχημο. Ξέρει κανείς πως να το κάνω να είναι και το βίντεο 16:9 ? Το έχω δημιουργήσει με το Movie Maker.

 

Δώσε μας ένα link να δούμε, λογικά γίνεται stretch το βίντεο λόγο του μεγέθους του banner.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...