Προς το περιεχόμενο

Αγορά Apple iMac από Ebay


ManHunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά. Επειδή οι τιμές σε Ελλάδα και Αγγλία είναι αρκετά μεγάλες, από το Ebay συμφέρει να πάρω? Επειδή δεν έχω προηγούμενη εμπειρία σε αγορές στο Ebay μπορεί κανένας να στείλει κανένα link με κάποιον iMac? Ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αγορές από Αμερική δεν είναι πάντοτε τόσο συμφέρουσες όπως δείχνουν. Προτού λοιπόν προχωρήσεις, θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά στο άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

_Πολύ_ καλύτερη τιμή από Ευρώπη δύσκολα θα βρεις.

 

Κατά βάση οι καλύτερες τιμές από το αμερικάνικο ebay οφείλονται στη διαφορά ισοτιμίας ευρώ-δολαρίου (που εξανεμίζεται αν στο σταματήσουν στο τελωνείο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρω τι παίζει με το τελωνείο και Αμερική. Από ebay σε καμιά ευρωπαική χώρα δεν παίζει καμιά καλή τιμή?

Δες αυτον τον πωλητη:

http://stores.ebay.co.uk/electronic-king-inc__W0QQ_sidZ83987962?_nkw=imac&submit=Search

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To electronic king το έχω ακούσει και γω, απότι ξέρω τα στέλνει από αμερική αγγλία και απο εκει ελλάδα, αλλά οι τιμές δεν ειναι τρομερά πιο χαμηλές. Εξαρτάται βέβαια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To electronic king το έχω ακούσει και γω, απότι ξέρω τα στέλνει από αμερική αγγλία και απο εκει ελλάδα, αλλά οι τιμές δεν ειναι τρομερά πιο χαμηλές. Εξαρτάται βέβαια. 

 Αυτο το εχω ακουσει κι εγω.

Απο Αμερικη οτι τα στελνει αγγλια, κι απο εκει νοηται ως αποστολη πακετου εντος ΕΕ και δεν παιζει τελωνειου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι ψάχνεις για τους καινούριους iMac έτσι;

 

Καλές τιμές σε σχέση με εμάς έχει το Κυπριακό κατάστημα e-mac. Από εκεί αγόρασα το δικό μου iMac. Είναι βέβαια αγγλικών προδιαγραφών, οπότε σου δίνει μαζί και έναν αντάπτορα για το ρεύμα. Προσωπικά μου άρεσε αυτό, γιατί δεν ήθελα το πληκτρολόγιο να έχει ελληνικούς χαρακτήρες.

 

http://www.systemgraph.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bt_flypage.tpl&product_id=951&category_id=10&option=com_virtuemart&Itemid=100068

 

http://www.e-mac.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2320&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=29&lang=el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχει επισης και το www.notebook.de με φθηνοτερες τιμες. Τα μεταφορικα ειναι 30€ για Ελλαδα.

Π.χ δες αυτο το μηχανημα:

http://www.notebook.de/index.php?section=shop&productid=51713&lang=en

 

Εκτος απο τις φθηνοτερες τιμες, εχει και μια ωραια εξτρα υπηρεσια με 49€:

πριν στο στειλουν , το ελεγχουν για να μην εχει καμμενο πιξελ.

 

Γιατι σκεψου να αγορασεις μηχανημα των 1500+€ (ακομα και απο την επισημη αντιπροσωπεια στην Ελλαδα) και να ερθει με καμμενο πιξελ! (που φυσικα δεν καλυπτεται απο την εγγυηση)

 

 

Τελος, θεωρω πως εν ετει 2013 ειναι αστειο να μιλαμε για μηχανημα των 1500+€ και να μην εχει ssd(δηλαδη στις περισσοτερες εργασιες να ειναι πιο αργο κ απο μηχανημα των 700€) ή η apple να το εμπιστευεται μονο με ενα χρονο εγγυησης.

 

Οποτε καλο ειναι να υπολογισεις και το κοστος του ssd(ή του fusion drive) και της 3ετης εγγυησης (190€) για να προστατευσεις την μεγαλη επενδυση που θα κανεις.

 

 

To χαμηλοτερο συνολικο κοστος απο Ελλαδα ειναι γυρω στα 2150€ για μηχανημα με ssd, 3ετη εγγυηση και οθονη 21" (μικρη εν ετει 2013). Δεν ειναι κ λιγα χρηματα.

 

308wgls.jpg

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

To electronic king το έχω ακούσει και γω, απότι ξέρω τα στέλνει από αμερική αγγλία και απο εκει ελλάδα, αλλά οι τιμές δεν ειναι τρομερά πιο χαμηλές. Εξαρτάται βέβαια.

Αυτο το εχω ακουσει κι εγω.

Απο Αμερικη οτι τα στελνει αγγλια, κι απο εκει νοηται ως αποστολη πακετου εντος ΕΕ και δεν παιζει τελωνειου.

Εννοειται αυτό, δεν θεώρησα οτι χρειαζόταν να το αναφέρω. Αλλωστε γι αυτό το λόγο το κάνει.Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

 

Εννοειται αυτό, δεν θεώρησα οτι χρειαζόταν να το αναφέρω. Αλλωστε γι αυτό το λόγο το κάνει.Sent from my iPhone using Insomniaπαιδια μιλατε για αυτον τον σελερ απο το εβαυ απο γερμανια;

                    Seller information

                

                    

         electronic-king-inc

        

           

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...