Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος (τσαφ-τσούφ) από σταθεροποιητή τάσης


i.cherouvim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και 9 μήνες έχω έναν φθηνό Turbo-X σταθεροποιητή τάση 800VA και πάνω του ένα PC, μία οθόνη, ηχειάκια και το modem.

 

Καμιά φορά, ακούγετε ένας ήχος ("Ττσσσαφφφ"), σχετικά δυνατός, δηλαδή ακούγεται και από τα δίπλα δωμάτια. Αυτό συμβαίνει είτε το PC (και οθόνη κτλ) είναι ανοιχτό είτε όχι. Παλιά συνέβαινε μία φορά τη βδομάδα αλλά τον τελευταίο καιρό το κάνει καμιά 30αριά φορές την ημέρα.

 

Το συμβάν αυτό δεν επηρεάζει το PC σε περίπτωση που αυτό είναι ανοιχτό. Επίσης δεν έχω μπορέσει να προσέξω τα λαμπάκια του αν κάνουν κάτι όταν αυτό συμβαίνει.

 

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ξαναπαρεις turbo -x κοιτα δεν ειναι κακο ή coil whine :ή ενα αλλο φαινομενο που δεν πειραζει . Αυτα γινονται πιο εντονα με τη μεγαλυτερη χρηση ρευματος βγαλε τα ηχεια και το μοδεμ



και πες μας αμα αλλαξει



οσο για το τσαφ τσουψ δες μηπως παιρναι κανα τρενο  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια πολλα. εγω λεω βγαλτα καλυτερα ολα απο πανω. μιας και δεν εχω καταλαβει ακριβως τι σου κανει ο σταθερποιητης, οταν ακους θορυβους για καλο δεν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ξαναπαρεις turbo -x κοιτα δεν ειναι κακο ή coil whine :ή ενα αλλο φαινομενο που δεν πειραζει . Αυτα γινονται πιο εντονα με τη μεγαλυτερη χρηση ρευματος βγαλε τα ηχεια και το μοδεμ

 

Μεγαλε ηλεκτρονικέ  μου εσύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με διδαξε ο καλυτερος  δασκαλος  ο gothmog

 

Δεν κανω εγώ τετοια λαθη... επιλεγω μαθητες που δεν είναι ανεπίδεκτοι μαθήσεως! 

Επεξ/σία από GothmogGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο τι πλακα , επειδη αλλαξα οθονη απο το πλαισιο μεταμορφωσης  ειχαν κατι psu turbo x ολα εκαναν αυτο το θορυβο , επομεννως δεν νομιζω ολα να ειναι χαλασμενα,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

περα απο τι πλακα , επειδη αλλαξα οθονη απο το πλαισιο μεταμορφωσης  ειχαν κατι psu turbo x ολα εκαναν αυτο το θορυβο , επομεννως δεν νομιζω ολα να ειναι χαλασμενα

σωπα ρε θηριο!!!!

εστησες αυτι και ακουσες ολα τα turbo x τροφοδοτικα απο το Πλαισιο της Μεταμορφωσης;

 

λοιπον προσεχε λιγο, γιατι απο το staff του insomnia αγοραστηκε τωρα τελευταια (μετα την αλλαγη του server :P ) ενα ειδικο μηχανημα.

και οποιος λεει μαλακιες,αυτο το ειδικο μηχανημα, πεταει ενα χερι μεσα απο την οθονη του και αρχιζει να τον βαραει καρπαζιες.

οχι τιποτε αλλο, στο λεω για να φυλαγεσαι. :-D

Επεξ/σία από maik42
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα πηγαινε στον οροφο με της οθονες και δες που τα εχουν σε ανοιχτο χωρο  για να δαιφημιζονται κιολας 



δεν λεει για τροφοδοτικα λεει για ups εχουν μια μικρη διαφορα πρωτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κανω εγώ τετοια λαθη... επιλεγω μαθητες που δεν είναι ανεπίδεκτοι μαθήσεως! 

LOL ρε φίλε :-D  Μου φαίνεται θα αρχίσω να σας παρακολουθώ επισταμένα πότε θα έρχεστε σε κοντρίτσες για να γελάω. Γουστάρω τρελές ατάκες. (χαίρομαι που και ο Gamer σηκώνει το καλαμπούρι)

 

SORRY ΓΙΑ ΤΟ OFFTOPIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν ειναι προβλημμα κι εγω εχω ενα ups turbo x κανει συνεχεια ετσι  δεν επαθα τιποτα  μεχρι τωρα πιστευω ειναι ο σταθεροιητης εχει βυθισματα το ρευμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...