Προς το περιεχόμενο

Ψαχνω καταστημα!!!!!


Groovetreatment

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους,εχω κανει μια συνθεση εδω και καιρο με την βοηθεια του φορουμ που βγαινει γυρω στα 1500ευρω.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν γνωριζει καποιος καποιο καταστημα που να δεχετε με δοσεις χωρις πιστωτικη!Εχω ακουσει οτι γινετε με εκκα8αριστικο + εγγυητη σε καποια καταστηματα.Το pc θα το επαιρνα απο visionstudio αλλα εκει δεν δεχοντε κατι τετοιο και το χρειαζομαι αμεσα για δουλεια.Οποιος ξερει κατι ας μου πει!Ευχαριστω!Κατι τελευταιο μπορω να δωσω 500ευρω προκαταβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κανενα Κωτσοβολο ισως, ή καποιο αλλο μεγαλο πολυκαταστημα, αλλα εκει ειναι σιγουρο, οτι δς θα βρεις αυτα που εχεις επιλεξει σαν κομματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να βγάλεις μια πιστωτική σε συννενόηση με τους γονείς σου.. Αφού πρέπει να πάρεις το μηχάνημα όπωσδηποτε με δόσεις, δώσε 500 προκαταβολή και τα υπόλοιπα βάλτα σε πιστωτική που θα έχουν μπει οι γονείς σου εγγυητές κτλ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να βγάλεις μια πιστωτική σε συννενόηση με τους γονείς σου.. Αφού πρέπει να πάρεις το μηχάνημα όπωσδηποτε με δόσεις, δώσε 500 προκαταβολή και τα υπόλοιπα βάλτα σε πιστωτική που θα έχουν μπει οι γονείς σου εγγυητές κτλ.. 

 

Δεν εχουν την δυνατοτητα να βγαλουν πιστωτικη οι γονεις μου,αλλιως δεν θα το συζητουσα.Οσον αφορα τον κοτσοβολο απο εκει μπορω να παρω την καρτα γραφικων κ τον εναν σκληρο δισκο οποτε παει -320ευρω και -120 το κουτι γτ θα τον παρω απο αλλου παμε σχεδον 1000 οποτε στην ουσια ψαχνω μαγαζι που να δωσω τα μισα προκαταβολη κ τα υπολοιπα με 6 δοσεις το πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δίνεις τόσα πολλά χρήματα για μηχάνημα ?

 Θα το χρησιμοποιήσεις για κάτι συγκεκριμένο ή απλά έψαξες για το καλύτερο ας πούμε ?

 

Για μουσικη παραγωγη το θελω και για να μου κρατησει 5-6 χρονια τα parts τα διαλεξα ενα ενα μετα απο ερευνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 5-6 έτη μάλλον είναι πολλά

Με εναν δυνατο επεξεργαστη και αρκετη ραμ δεν ειναι πολλα για μουσικη παραγωγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως πρέπει να σκεφτείς να πας σε κάτι λίγο κατώτερο και να το αλλάξεις ποιο σύντομα ?

 

Δεν το λέω για άλλο λόγο απλά επειδή σκέφτεσαι να βάλεις δόσεις ! 

 

Νομίζω πως θα είσαι κερδισμένος και πάλι με αυτό τον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχώς σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς αν δεν σε γνωρίζουν οι καταστηματαρχες σπανια να σου δωσουν διχως πιστωτική, γιατί με την πιστωτική το κατάστημα τα παίρνει τα χρηματα αμέσως από την τράπεζα και η τράπεζα με την σειρά της αναλαμβάνει έπειτα να τα εισπράξει απο εσένα με τοκο.

Για να μην πολυλογώ, μόνο αν γνωρίζεις καποιον που έχει μαγαζι με εξαρτηματα υπολογιστή, ή έχεις ξαναγοράσει από αυτόν, μόνο τοτε μπορει να σου κανει την εξυπηρέτηση.

 

Παντως τα λεφτά είναι too much

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσική παραγωγή και έχεις κουτί 120ευρώ και vga+hdd 320ευρώ??

 

Κάτι έκανες πολύ λάθος χωρίς παρεξήγηση.. 

 

Πρόχειρα πρόχειρα μερικά πράματα.. 230ευρώ i5-3570k+100 mobo gigabyte z77-ds3h+ 80 4x4gb corsair vengeance ram + 120 ssd + 80 psu xfx 750 +50 κουτι thermaltake commander με usb3 +20 dvd writer.. vga δεν χρειάζεσαι για μουσική, κανένα πρόγραμμα δεν έχει σοβαρό acceleration.. 700 ευρώ τα παραπάνω.. προαιρετικά +100 για σκληρό 2τέρα αποθήκη, 400 maudio κάρτα ήχου, 150 οθόνη 22 lg ips, 50 πληκτρολογιο ποντικι, 300 ηχεία monitor.. 

 

Για ξανασκέψου τι πας να πάρεις.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...