Προς το περιεχόμενο

Για όσους γνωριζουν αρκετα σχετικα με λαπτοπ ας με βγαλουν απ το διλλημα...


iwannart

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!!!Δε θα μακρυγορησω. Θετω το εξης. Προ 4 μερες   αγορασα λαπτοπ απο τα media markt με οθονη αφης το εκθεσιακο τελευταιο κομματι 950 ευρω μοντελο Dell XPS L702x. Σα μηχανημα τα σπαει φοβερη κατασκευη απο αλουμινιο 17αρα οθονη που την ηθελα i7 επεξεργαστη 2 καρτες γραφικων πανω κλπ κλπ κλπ. Όμως απο χτες μου εβγαλε ενα προβλημα με την οθονη αφης παταει μονη της πανω αριστερα. Το εψαξα να δω τι μπορει να φταιει. Με τα πολλα μιλησα σημερα με την υποστηριξη οπου εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο την εξυπηρετηση τους αλλα το μονο μειον ειναι πως επειδη ειναι εκθεσιακο κομματι δε μπορουν να το αντικαταστσουνε με καινουριο αλλα η κοπελα μου λεει μπορω αμεσα να στειλω τεχνικο να σας αλλαξει την οθονη. Απο την αλλη εχω τη δυνατοτητα επιστροφης χρηματων απο τα media markt και τωρα το διλλημα ειναι το εξης. Να παρω τα χρηματα μου πισω και να παρω ενα αλλο απο αλλου φυσικα η να το κρατησω και απλα να του φτιαξω την οθονη γιατι οσο εψαξα σε αυτη τη τιμη δε βρηκα τοσο δυνατο μηχανημα στα 850 βρηκα ενα με i5 κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειαζεσαι οπωσδηποτε touch οθονη? Αν ναι αλλαξε την.

Αν οχι παρε τα λεφτα σου κ παρε αυτον https://www.skroutz.gr/s/2506807/Dell-Inspiron-17R-N7720-Special-Edition-i7-3610QM-6GB-750GB-GT-650M-W8.html , που ειναι καλυτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα παρε τα λεφτα σου πισω και περιμενε 1 μηνα οπου θα αρχισουν οι εκπτωσεις!!

χαχα το να παρω τα λεφτα πισω και να περιμενω ενα μηνα δε παιζει γιατι σιγουρα θα φαγωθουνε  :-)  :-)  :-)  :-)  Αλλα δε ξερω απο την αλλη τι να κανω γμτ

 

Χρειαζεσαι οπωσδηποτε touch οθονη? Αν ναι αλλαξε την.

Αν οχι παρε τα λεφτα σου κ παρε αυτον https://www.skroutz.gr/s/2506807/Dell-Inspiron-17R-N7720-Special-Edition-i7-3610QM-6GB-750GB-GT-650M-W8.html , που ειναι καλυτερος.

Βασικα δε με καιει η touch οθονη..απλα ετυχε και ειχε και το πηρα και εγινε μετα και οτι εγινε αν βρω ενα στα ιδια λεφτα δεν εχω παραπανω να δωσω και αυτο που μου στειλες εχει 1080;;; Δεν υπαρχει σαλιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτα τα χρηματα σου πισω...τα εκθεσιακα τα πιανει ο καθε ασχετος κ εχει καψει απειρες ωρες...παρε του κουτιου...οι μαγκες να το σπρωξουνε ηθελαν.

http://www.skroutz.gr/s/2661676/Dell-Inspiron-17R-5720-i7-3612QM-12GB-1TB.html

http://www.skroutz.gr/s/2542304/HP-Pavilion-dv7-7102-ea-i5-3210M-6GB-1TB.html

αυτα φαινονται πολυ καλα και τιμια ειδικα το πρωτο φοραει 12gb ram!!
παντως αν δεν ειναι τοσο αναγκη το λαπτοπ..με τοσα λεφτα παιρνεις desktop που κανει παπαδες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτα τα χρηματα σου πισω...τα εκθεσιακα τα πιανει ο καθε ασχετος κ εχει καψει απειρες ωρες...παρε του κουτιου...οι μαγκες να το σπρωξουνε ηθελαν.

 

http://www.skroutz.gr/s/2661676/Dell-Inspiron-17R-5720-i7-3612QM-12GB-1TB.html

 

http://www.skroutz.gr/s/2542304/HP-Pavilion-dv7-7102-ea-i5-3210M-6GB-1TB.html

 

αυτα φαινονται πολυ καλα και τιμια ειδικα το πρωτο φοραει 12gb ram!!

παντως αν δεν ειναι τοσο αναγκη το λαπτοπ..με τοσα λεφτα παιρνεις desktop που κανει παπαδες!!!

αυτο κοιταγα τωρα πολυ καλο. Desktop εχω απλα ηθελα λαπτοπ και επειδη ισως χρειαστει και για επαγγελματικες δουλειες θελω να εχει καλα χαρακτηριστικα... Ουφ να δω αυριο θα τα παρω τα λεφτακια πισω η οχι αλλιως θα με δειτε στα καναλια χχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο κοιταγα τωρα πολυ καλο. Desktop εχω απλα ηθελα λαπτοπ και επειδη ισως χρειαστει και για επαγγελματικες δουλειες θελω να εχει καλα χαρακτηριστικα... Ουφ να δω αυριο θα τα παρω τα λεφτακια πισω η οχι αλλιως θα με δειτε στα καναλια χχαχα

κοιταξε να δεις δινεις πολλα λεφτα για laptop...εγω πριν κατι χρονια εδωσα 1400 για ενα τοπ τοτε της εποχης hp και το ψιλομετανιωσα γιατι πλεον ειναι κατω του μετριου!!τοτε δεν λεω παπαδες!!η τεχνολογια προχωραει με πολυ γρηγορα βηματα οποτε προσεξε τα καλα specs θα τα πληρωσεις γιατι πληρωνεις φορητοτητα.για dell δεν ξερω τι service εχει,η hp παντως εχει αρκετα καλο service.good luck!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι καταλαβα και η dell εχει φοβερο σερβις που εψαξα και εδω τι λενε αλλα και μιλησα σημερα τηλεφωνικως μαζι τους..οποτε μια χαρα οκ ειναι λιγο θηριο σα μεγεθος απο την αλλη κατι toshiba που εβλεπα πολυ πλαστικα και ψευτικα μου κανανε τωρα δε ξερω. Ναι εχεις δικιο για τα λεφτα οτι ειναι πολλα αλλα ξερω γω θα θελα τετραπυρηνο να το εχω τουλαχιστον και 10 χρονια μετα..απο την αλλη σκεφτηκα να παρω ενα φτηνο γυρω στα 600 ευρω με i3 και 15αρα οθονη αλλα θα δω κατσε πρωτα και βασικα να δω αν θα παρω τα χρηματα μου πισω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα καλα κανεις και λες την γνωμη-απογνωση που εχεις για το θεμα σου που εχει προκυψει! μπορεις να παρεις αλλο λαπτοπ απο την στιγμη που σου δινεταια αυτη η δυνατοτητα να παρεις τα χρηματα σου πισω...αλλα στην αντιπερα "οχθη" περιμενει η dell για αλλαγη της οθονης σου..πιστευω οτι σου εδειξε τα "χουκια" του το συγκεκριμενο dell που πηρες για να επενδυσεις επανω στο συγκεκριμενο!

 

**παρε τα χρηματα σου και μην το σκεφτεσαι καθολου για την αλλαγη κατ' εμε..γιατι οσο το σκεφτεσαι χειροτερα για εσενα,θα μπλεξεις περισσοτερο!

ησουν "τυχερη" να το παρεις!μην το σκεφτεσαι καν...   χρηματα πισω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα καλα κανεις και λες την γνωμη-απογνωση που εχεις για το θεμα σου που εχει προκυψει! μπορεις να παρεις αλλο λαπτοπ απο την στιγμη που σου δινεταια αυτη η δυνατοτητα να παρεις τα χρηματα σου πισω...αλλα στην αντιπερα "οχθη" περιμενει η dell για αλλαγη της οθονης σου..πιστευω οτι σου εδειξε τα "χουκια" του το συγκεκριμενο dell που πηρες για να επενδυσεις επανω στο συγκεκριμενο!

 

**παρε τα χρηματα σου και μην το σκεφτεσαι καθολου για την αλλαγη κατ' εμε..γιατι οσο το σκεφτεσαι χειροτερα για εσενα,θα μπλεξεις περισσοτερο!

ησουν "τυχερη" να το παρεις!μην το σκεφτεσαι καν...   χρηματα πισω :-)

Ναι και γενικα ειδα και σε πιο φτηνα μοντελα της dell καλα χαρακτηριστικα και ποιοτητα κατασκευης. Τωρα αυτο με με αγχωνει πιο πολυ ειναι αν θα παρω τα χρηματα πισω η αν θα μου κανουν θεμα στα media markt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που δεν μπορουν να σου δωσουν ισαξιο στα χρηματα αυτα , ειναι υποχρεωμενοι σε επιστροφη χρηματων. Αν στα μασησουν ζητα τον υπευθυνο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να πάρω το θάρρος να ρωτήσω για τι δουλειά/εργασίες το χρειάζεσαι επαγγελματικά; Εννοώ τι θα τρέχει.

Πολλές φορές υπερτιμάμε τη χρήση των εφαρμογών που δουλεύουμε, ή τις απαιτήσεις αυτών. Μπορεί κάποιο φθηνότερο να σε καλύψει.

Καταλαβαίνω πως είναι ξενέρωμα να πάρει κάποιος με τα ίδια λεφτά κάτι λιγότερων δυνατοτήτων, αλλά σκέψου πως έτσι και αλλιώς αυτό δε κόστιζε τόσο, αλλά το πήρες ακριβώς επειδή είναι ταλαιπωρημένο και έκρυβε τον κίνδυνο να σου κάνει αυτά που τελικά σου'κανε.

Btw όπως είπαν τα εκθεσιακά είναι επικίνδυνα. Πόσο μάλλον ο,τιδήποτε ενσωματώνει οθόνη αφής! Απαγορευτικό! Σκέψου πόσα χέρια το πασπατέψανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που δεν μπορουν να σου δωσουν ισαξιο στα χρηματα αυτα , ειναι υποχρεωμενοι σε επιστροφη χρηματων. Αν στα μασησουν ζητα τον υπευθυνο.

δε καταλαβες αν μου πουνε μπουρδες θα κανω καταγγελια στο ινκα στο site το λεει ξεκαθαρα για επιστροφη χρηματων εντος 14 ημερολογιακων ημερων και ανευ αιτιας οποτε...

 

Εγώ να πάρω το θάρρος να ρωτήσω για τι δουλειά/εργασίες το χρειάζεσαι επαγγελματικά; Εννοώ τι θα τρέχει.

Πολλές φορές υπερτιμάμε τη χρήση των εφαρμογών που δουλεύουμε, ή τις απαιτήσεις αυτών. Μπορεί κάποιο φθηνότερο να σε καλύψει.

Καταλαβαίνω πως είναι ξενέρωμα να πάρει κάποιος με τα ίδια λεφτά κάτι λιγότερων δυνατοτήτων, αλλά σκέψου πως έτσι και αλλιώς αυτό δε κόστιζε τόσο, αλλά το πήρες ακριβώς επειδή είναι ταλαιπωρημένο και έκρυβε τον κίνδυνο να σου κάνει αυτά που τελικά σου'κανε.

Btw όπως είπαν τα εκθεσιακά είναι επικίνδυνα. Πόσο μάλλον ο,τιδήποτε ενσωματώνει οθόνη αφής! Απαγορευτικό! Σκέψου πόσα χέρια το πασπατέψανε...

Βασικα κανω γραφιστικη σιγουρα τρεχω τη σουιτα της adobe και μερικες φορες κανω κ λιγα 3d οποτε ρενταρω και καποιες σκηνες...

 

photoshop, indesign, illustrator, 3d max, flash..αυτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και γενικα ειδα και σε πιο φτηνα μοντελα της dell καλα χαρακτηριστικα και ποιοτητα κατασκευης. Τωρα αυτο με με αγχωνει πιο πολυ ειναι αν θα παρω τα χρηματα πισω η αν θα μου κανουν θεμα στα media markt

εδω μεχρι και ο γερμανος απ' οτι ξερω οτι εαν δεν μεινεις ευχαριστημενος σου επιστρεφει τα χρηματα σου πισω!!

απο την στιγμη που το λενε θα τα παρεις απο την media markt!

αλλιως ινκα...ψοφανε για καταγγελιες!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ μου μύρισε γραφιστική αλλά είπα να ρωτήσω.

Σίγουρα ο,τι καλύτερο πάρεις θα είναι πλεονέκτημα και κέρδος χρόνου.

Όμως δε χρειάζεται να πας τόσο ψηλά όσο έκανε για να σε καλύψει. Αν κάνεις και υπομονή για τις εκπτώσεις όπως είπε ο polteris...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...