Προς το περιεχόμενο

Δημιουργία οδηγού Linux για αρχάριους


pmav99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι ερωτήσεις είναι αυτές? Ένας είναι ο EDITOR. Εκτός και αν εννοείς για editor που να υποστηρίζει MediaWiki markup οπότε δεν ξέρω να σου προτείνω κάτι. Εγώ με το χέρι τα βάζω συνήθως πάνω στον Editor της Wikipedia. Αλλά έχω κάνει και εξάσκηση στο link της υπογραφής μου οπότε ξέρω τι να περιμένω :P

 

Το πολύ markup εν γένει θεωρείται κακό στυλ, αλλά εγώ είμαι και LaTeX-ας οπότε έχω τις παραξενιές μου :P

 

Σιγά μην ζητάμε και αριθμό πρωτοκόλλου για ένα post που εξηγεί πως να εγκαταστήσεις το linux.

 

Άμα βαριέσαι πέτα το κείμενο όπως είναι για την ώρα και το διαμορφώνουμε σιγά σιγά.

 

Τα links είναι ένα θεματάκι. Όσα είναι για εξωτερικές σελίδες, μπορούμε να τα βάλουμε από τώρα χωρίς πρόβλημα. Όσα είναι references σε άλλα σημεία του οδηγού δε γίνεται ακόμα γιατί δεν έχουμε ακόμα άλλες σελίδες. όταν καταλήξουμε στο πως ακριβώς θα γίνει η κατηγοριοποίηση της ύλης θα προσθέσουμε και αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξα ένα thread και στο adslgr. Αν συμμετέχετε σε άλλες κοινότητες ή είστε σε κάποια σχετική mailing list διαφημίστε το.

 

 

όποιος με τρολλάρει να φανερωθεί τώρα :P

 

 

Ρε martinoff, γραφουμε οδηγο Linux για αρχαριους και εσυ η πρώτη διανομή που βάζεις μέσα είναι ο οδηγος εγκαταστασης του Slack? Τωρα ποιος τρολλαρει δηλαδη? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε martinoff, γραφουμε οδηγο Linux για αρχαριους και εσυ η πρώτη διανομή που βάζεις μέσα είναι ο οδηγος εγκαταστασης του Slack? Τωρα ποιος τρολλαρει δηλαδη? :P

 

κατσε ο τριτωνας εχει ετοιμο εναν οδηγο εγκαταστασης gentoo...το τρολλαρισμα ακομα δεν ξεκινησε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξα ένα thread και στο adslgr. Αν συμμετέχετε σε άλλες κοινότητες ή είστε σε κάποια σχετική mailing list διαφημίστε το.

 

 

 

 

 

Ρε martinoff, γραφουμε οδηγο Linux για αρχαριους και εσυ η πρώτη διανομή που βάζεις μέσα είναι ο οδηγος εγκαταστασης του Slack? Τωρα ποιος τρολλαρει δηλαδη? :P

Αυτό ένα link ειναι βρε, το τρολλαρισμα παει σε όποιον μου πήρε το nick

 

τον οδηγό του imitheos να το διαβάσετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ο οδηγος του ημιθεου..αλλα απο καποιο σημειο και μετα γινεται κουραστικος σε επιπεδο gentoo :)

 

Επισης για οδηγο που απευθυνεται σε οχι πολυ εμπειρους γνωστες λινουξ αναφερεται σε αρκετα εξεζητημενα θεματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίρνουμε άδεια αν δεν είναι δικά μας η τα θεωρούμε open source ?

 

απο το osarena.net μου εχουνε πει να παρουμε οτι θελουμε. καλυτερα να ρωταμε πρωτα..

 

ε οχι και "Αλλάξτε την ζωή σας!" :lol: παλι στο facebook θα μπαινουν

 

πως βαζω εικονες στο wiki? :wacko:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...