Προς το περιεχόμενο

Αγορά καινούργιου PC για επεξεργασία HD βίντεο


GeoXrh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

α) τι είναι η διαδικασία rendering video; (αυτή είναι η βασική μου απορία, οι υπόλοιπες είναι δευτερεύουσες)

 

β) υπάρχει διαφορά με το editing video δηλαδή μπορεί να γίνει editing χωρίς rendering; Αν ναι, τα δημοφιλή προγράμματα τύπου Pinnacle, Premiere, Director, Vegas κλπ υποστηρίζουν και τα δύο δηλαδή μπορείς να επεξεργαστείς βίντεο με / χωρίς rendering;

 

γ) To transcoding (το οποίο το έχω εκλάβει ως μετατροπή από ένα τύπο σε άλλο) είναι κάτι εντελώς διαφορετικό; (μου αρκεί ένα Ναι / Όχι)

 

δ) Η διαδικασία που ακολουθούν το NeroVision, DVD-Flick, DVDStyler, LiveMovie Maker κλπ είναι transcoding; (μου αρκεί ένα Ναι / Όχι)

 

ε) Σε μία απλή φωτογραφία πως κολλάει το rendering;

 

Ευχαριστώ για κάθε πιθανή απάντηση.

 

α)σου ξανά φτιάχνει-υπολογίζει το βίντεο αναλωγα με τις αλλαγές που έκανες χωρίς να αλλά αλλάξει ο τυποσ του αρχείου

 

 

β) κόψε ράψε το αρχείο σου οπωσ και οπού το θεσ εσυ αλλά χωρισ να αλλαχθεί η βασική κωδικοποίηση

 

γ) ναι αλλα εν μέρη...

 

δ) τα προγράμματα που αναφαίρεις δεν τα δουλεύω και δεν μπορώ να σου πω. ίσως κάποιο άλλο παιδί θα σε κατατοπισει.

 

ε) εδώ είναι ανάλογα το πρόγραμμα.

δώσε λίγη βάση στα παραπάνω με πονηριά και ευστροφία και θα καταλάβεις τι παίζει και σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...