Προς το περιεχόμενο

Τριήμερο στο Λονδίνο - tips needed


bikey77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέλος του μήνα θα πάω για πρώτη φορά στο Λονδίνο για ένα τριήμερο. Ξέρω ότι είναι λίγες οι μέρες για να το δεις αλλά θα ήθελα να ακούσω το top10 των πραγμάτων που πρέπει να κάνει/δει κάποιος στο Λονδίνο μέσα σε ένα 3ήμερο. Μουσεία δε με ενδιαφέρουν, περισσότερο μου αρέσει το mixing-in με τον κόσμο και όχι οι "τουριστικές" διακοπές. Επίσης, cozy μαγαζάκια για φαγητό και shopping tips για αγορές ρούχων σε καλές τιμές ευπρόσδεκτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ασχολεισαι με μπαλα να δεις αγωνα ποδοσφαιρου εστω και Championship.

Εγω βρηκα σε εντος εδρας της Φουλαμ με Τοτεναμ.Απιστευτη ατμοσφαιρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φεβρουάριου θα πάω για τρίτη φορά Λονδίνο και πάλι θα υπάρχουν κάποια πράγματα που δεν εχω δει!

 

Λοιπόν!

 

1) Madame tussauds.
Κλείσε εισητήριο online αλλιως ξέχνα το να μπείς μέσα. Θα περιμένεις κανα 3ωρο στην ουρά.

 

2) Ripleys Believe it or not!

Και γαμώ τις εκθέσεις! Μην ξεχάσεις να πας θα σ'αρέσει!

 

3) Hyde Park.

Απλα πέρνα μια βόλτα. Σίγουρα θα σ'αρέσει να κάνεις βόλτα εκεί. Απο την πάνω πλευρά του πάρκου είναι η Marble Arch. Αν δεν ξέρεις τι είναι ψάξε να μάθεις. Απο τα δεξιά του πάρκου είναι αντιπροσωπεία με ferrari, aston martin lamborgini, απο την κάτω πλευρά του πάρκου είναι η περιοχή του kensington. Εκει υπάρχουν διάφορα ωραία μουσεία, όπως Natural History Museum. Και το Harrolds εκει κοντά είναι. Απο τα αριστερά του πάρκου πας προς Notting Hill.

 

4) London Dungeon.

Ωραίο και τρομακτικό!

 

5) London Eye.

Ακριβούτσικο αλλα αξίζει. Διπλα στο London eye είναι το Big Ben. Εννοείται οτι πας.

 

6) Αν έχεις χρόνο πέρνα μια βόλτα απο το καταπράσινο και μαγευτικό για μένα Greenwich!

 

Υπάρχουν άπειρες επιλογες φίλε απ'οτι κατάλαβες! Σίγουρα εχω ξεχάσει να αναφέρω πολύ σημαντικό μέρη να πας.

Για πέσιμο Soho, είναι κάτι ωραίο και κλασσικό.

 

Επίσης να ξέρεις οτι μπορείς να αγοράσεις combo ticket για να σου βγεί πιο φθηνα.

π.χ Madame tussauds + London Eye + Aquarium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...