Προς το περιεχόμενο

Η LG παρουσιάζει στη CES τα νέα μοντέλα της σειράς Ultra HD TV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι λες και σε 2 χρόνια θα έχουμε την οικονομική κατάσταση για να παίρνουμε UHDTVs ή νομίζεις ότι θα πέσουν στα 1500 euro? :P

Στα επόμενα 2 χρόνια θα παίρνουμε τα @@ μας και θα τα κάνουμε κομπολόι μ'αυτούς που μπλέξαμε .Αλλα πέραν της πλάκας εγώ με FullHD 50αρα βλέπω μια χαρα στα 3-4 μέτρα , τώρα ποιος θα πάει να πληρώσει ένα σκασμό χρήματα για να πάρει UHDTV 55''...Άγνωστο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

και υποτίθεται ότι το max seating distance για 1080p περιεχόμενο σε full hd 50αρα είναι τα 2m :-D

 

ποιος θα πληρώσει? όσοι έχουν λεφτά για πέταμα, πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν παγκοσμίως? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάνω που έψαχνα τι τηλεόραση θα βάλω στο μπάνιο... Σε ψιλουγρασία αντέχει τουλάχιστον ή θα τραβάμε καζανάκι και θα χάνουμε το τούρκικο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και υποτίθεται ότι το max seating distance για 1080p περιεχόμενο σε full hd 50αρα είναι τα 2m :-D

 

ποιος θα πληρώσει? όσοι έχουν λεφτά για πέταμα, πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν παγκοσμίως? :P

Άμα κάτσω στα 2 μέτρα θα κάνω εμετό πλάκα κάνεις? στα 3 είμαι μια χαρά!

 

Και φυσικά θα πουλήσει αλλά ελπίζω ΜΟΝΟ σε φραγκάτους και υποθέτω ότι δε θα δούμε ουρές σε καταστήματα για 450 δόσεις όπως γινόταν κάποτε! Με λίγα λόγια θέλω να πιστεύω ότι στην Ελλάδα βάλαμε λιγο μυαλό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άμα κάτσω στα 2 μέτρα θα κάνω εμετό πλάκα κάνεις? στα 3 είμαι μια χαρά!

καθόλου πλάκα, είναι η "σωστή" απόσταση σύμφωνα με distance calculators...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε ξανακάνει τέτοιες συζητήσεις εδώ μέσα και όντως, οι σωστές αποστάσεις για πραγματική εκμετάλλευση από υγιή μάτια μιας Full HD (1920x1080 p) ανάλυσης, είναι κοντά στα 2 μέτρα για wide οθόνη περίπου 50"!!!

 

Μα γι αυτό είπα κι εγώ στην αρχή ότι, ουσιαστικά, είναι μάταιος ο οποιοσδήποτε συνδυασμός για Ultra HD αναλύσεις σε wide οθόνες μικρότερες των 84".

 

Παρομοίως βέβαια και πολύ περισσότερο μάλιστα (όπως ήδη περίπου θίχτηκε πριν από φίλους), "τραγική" είναι και αυτή η "μόδα" που κοντεύουν να την κάνουν ως το νέο "στάνταρτ" που, σε οθονούλες κινητών 4 έως 5 ιντσών, στριμώχνουν Full HD αναλύσεις!!!

Οκ, τεέτοιες συσκευές βέβαια τις κοιτά κανείς από αρκετά μικρή απόσταση αλλά και πάλι είναι τόσο υπερβολικό που, κανονικά, είναι ν' απορεί κανείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...