Προς το περιεχόμενο

6850 cf ερωτήσεις


razerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά όλα τα άλλα, αλλά οι 75 βαθμοί είναι απόλυτα λογικοί και ασφαλείς σαν θερμοκρασία. Δεν κατάλαβα γιατί σε παραξένεψε αυτό., Βγάλε το ups πούλα το όσο αξίζει κάτι, δεν βλέπω που σου χρειάζεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καλά όλα τα άλλα, αλλά οι 75 βαθμοί είναι απόλυτα λογικοί και ασφαλείς σαν θερμοκρασία. Δεν κατάλαβα γιατί σε παραξένεψε αυτό., Βγάλε το ups πούλα το όσο αξίζει κάτι, δεν βλέπω που σου χρειάζεται

Πέρσυ έκανα μία εργασία,ξεκίνησα πρωί και είπα πως θα κάτσω μέχρι να πάω για ύπνο,κάπου στα ενδιάμεσα έγινε ένα τσαφ,το pc εκλεισε μετά άνοιξε και όλα είχαν χαθεί!!

Για να μην ξανασυμβεί αυτό δεν υπάρχει περίπτωση να το βγάλω!!

Απλά δεν υπάρχει λόγος να ζοριστούν οι κάρτες!Αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις είχα 1 χρόνο είναι καρτάρες όσο για τις temp ασφαλείς είναι για 75 αλλά αναλογικά με τις δικές μου είναι τσιμπιμένες.

σε games ultra όλα δεν ξεπερνούσαν τους 67 βαθμούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρσυ έκανα μία εργασία,ξεκίνησα πρωί και είπα πως θα κάτσω μέχρι να πάω για ύπνο,κάπου στα ενδιάμεσα έγινε ένα τσαφ,το pc εκλεισε μετά άνοιξε και όλα είχαν χαθεί!!

Πληροφοριακά αν έψαχνες στα Temp files, το μεγαλύτερο κομμάτι αυτών που έγραφες θα το έβρισκες. Just FYI

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά αν έψαχνες στα Temp files, το μεγαλύτερο κομμάτι αυτών που έγραφες θα το έβρισκες. Just FYI

 

Άλλο κακό!

τις είχα 1 χρόνο είναι καρτάρες όσο για τις temp ασφαλείς είναι για 75 αλλά αναλογικά με τις δικές μου είναι τσιμπιμένες.

σε games ultra όλα δεν ξεπερνούσαν τους 67 βαθμούς.

Το ξέρω μια χαρά είναι αλλά θα προτιμήσω Sigle gpu!

 

 

Ερώτηση: Οι 2x6850 ισοδυναμουν  με ποια απο την σειρά 7XXX???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 5970 (ΑΚΑ 5870CF) έχει επιδόσεις >= 7970. Ως γνωστόν οι 6870 έχουν καλύτερο scaling οπότε πάνε τουλάχιστον στα ίδια....

 

Πως ακριβώς λοιπόν δεν πιάνουν καν την 7950...

 

Και προσοχή μιλάω για stock. Ξέρουμε ότι οι 79xx κλοκάρουν πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να το ψάξω γιατί μπερδεύτηκα τώρα. Εσύ δεν μου είχες πει ότι το cf 6870 πιάνει οριακά την 580? (=7870)?  :devil:  Αν δεν ήσουν εσύ ήταν σίγουρα ο ζηλιάρης ο gothmog gr με τα 58χχ χρέπια του :P

 

εντιτ:

 

Δίκιο έχεις.

 

@Κοκο, σόρυ για την παραπληροφόρηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL (για τον gothmog). Και μη λες χρέπια τις 58xx :mad:  Προσβάλλεις τις καρτούλες μου :P

 

Δες το και από εδώ ρε συ με single 6850:

http://www.anandtech.com/bench/Product/550?vs=539

 

Υπολόγισε και το scaling και θα σεις ότι κάπου εκεί είναι. Και βλέπεις όπου μπαίνει το ΑΑ αμβλύνεται η διαφορά (λόγω VRAM). Στα χαμηλότερα settings παίζει να είναι και καλύτερες. Σίγουρα όχι στα υψηλά.

 

Ας πούμε ότι θα είναι ανάμεσα κάπου στην 7870 και 7950. Με τα μειονεκτήματα όμως του CF

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά ευχαριστώ!!!!

Δεν πειράζει Δείνο!!



Επομένως για είναι εμφανείς διαφορά θα πρέπει να παω σε 7950 και να την κλοκάρω κιόλας??

με 2500k@stock το 500αρακη θα είναι εντάξει ή πάλι οριακά?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...