Προς το περιεχόμενο

6850 cf ερωτήσεις


razerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το UPS σου άρχισε να βαράει γιατί έφυγε πέραν από τα όρια των VA που μπορεί να σηκώσει αν πέσει το ρεύμα. ΔΛΔ τι περίμενες να είσαι σε φάση gaming και να σε κρατήσει το UPS μην χάσεις το savegame? :P

 

Οι 75 είναι άριστοι. Πάνω από 100 αρχίζεις να ανησυχείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εξήγησε μου λίγο γιατί να την κλοκάρεις. Σε πείραζαν οι άριστοι 75 βαθμοί και θα κλοκάρεις την 7950 ρε συ?

 

Γιατί ε΄χω ακούσει/δει πως πάει άνετα μέχρι ένα σημείο αλλά εμένα με ενδιαφέρει εαν θα δω διαφορές αυτό και μόνο!!

Το UPS σου άρχισε να βαράει γιατί έφυγε πέραν από τα όρια των VA που μπορεί να σηκώσει αν πέσει το ρεύμα. ΔΛΔ τι περίμενες να είσαι σε φάση gaming και να σε κρατήσει το UPS μην χάσεις το savegame? :P

 

Οι 75 είναι άριστοι. Πάνω από 100 αρχίζεις να ανησυχείς

χα0χ0χ0αχ0αχ0α0χα0χα0χ!!! Εντάξει τότε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θα κλόκαρα 7950 με το τροφοδοτικό σου. Κι η κάρτα κλοκάρει και ο επεξεργαστής και οι μνήμες και ό,τι θες. Αλλά μετά δεν έχεις υπολογιστή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και μια συμβουλή. Κόψε τα πολλά-πολλά stress-tests. Ειδικά με το PSU που έχεις. Το ζορίζεις απίστευτα πολύ. Σε Gaming δεν θα πάει ποτέ τόσο ψηλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και μια συμβουλή. Κόψε τα πολλά-πολλά stress-tests. Ειδικά με το PSU που έχεις. Το ζορίζεις απίστευτα πολύ. Σε Gaming δεν θα πάει ποτέ τόσο ψηλά.

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή Nino!!

Κάτι άλλο,το heaven ειναι πιο απαιτητικό απο το bf3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Heaven είναι benchmark test και όχι stress-test. To ΟCCT όμως είναι. Όχι ότι και τα benchmark δεν ζορίζουν τα υποσυστήματα αρκετά.

 

Να δοκιμάζεις τα πάντα Real-Life και σαν ένα απαιτητικό game τίποτα καλύτερο. Υπάρχουν πάμπολλες περιπτώσεις που το HW λειτουργεί κανονικά σε tests αλλά κρασάρει σε Games. Και ο λόγος είναι απλός: Όλα τα stress φτάνουν το HW στο πάνω όριό τους ΣΤΑΘΕΡΑ. Οπότε το ζορίζουν με συνέπεια αν είναι στο όριο να εμφανίσει βλάβη. Ένα game όμως έχει το φαινόμενο του καρδιογραφήματος, έχει σημεία που πέφτουν πολύ οι απαιτήσεις και απότομα ανεβαίνουν πολύ ψηλά. Εσένα σε ενδιαφέρει το HW σου να μπορεί να ανταπεξέλθει στο τελευταίο, και υπάρχουν πολλά PSU που δεν τα βγάζουν πέρα με αυτόν τον τρόπο, ενώ τελειώνουν κανονικά το OCCT

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τα fps μου θα κυμαίνονται πάνω κάτω το ίδιο και εκεί ε?

Μια χαρά!

 

Όχι, δεν έχουν καμία σχέση τα fps του ενός με το άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολύ παιδιά για τις απαντήσεις!

Έχω και άλλη μία ερώτηση λίγο άσχετη!!

Όταν κλείνω τον υπολογιστή το βράδυ να κλείνω το UPS??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...