Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου δυνατού pc για όλα


islandero

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσό: γυρω στα 1000 ευρω

 

Χρήση υπολογιστή :  Λιγο απ'ολα, ιντερνετ, επεξεργασια φωτο, επεξεργασια HD video, ηχογραφησεις, gaming (COD κτλ), συνδεση με 40αρα lcd tv για θεαση HD ταινιων κ.α.

 

Ειδικά προγράμματα : photoshop, pinnacle, adobe premiere κ.α.

 

Προς το παρον δεν θα χρειαστω οθονη, εχω μια LG 19' και 40αρα samsung lcd tv, αργοτερα ισως παρω και μια 24άρα οθονη.

 

Πληκτρολογια, ποντικια κτλ δεν χρειαστω. Μονο κεντρικη μοναδα.

 

Μενω επαρχια και θα ηθελα να παρω ετοιμο το pc απο καποιο γνωστο ηλεκτρονικο καταστημα οπως plaisio ή eshop.

 

Αν βγαινει πιο φθηνα σε κομματια, το φτιαχνω και μονος μου αλλα θα το προτιμουσα συναρμολογημενο.

 

Γενικα τα τελευταια 10 χρονια ειχα παντα λαπτοπ επειδη σπουδαζα  και κινιομουν συνεχως αλλα τωρα ειπα να παρω εναν σταθερο που να κρατησει 4-5 χρονια. Θελω κατι δυνατο να παιζει απροβληματιστα τα τελευταια παιχνιδια, οπως και στο βιντεο editing, αλλα αν για αυτα που θελω μπορει να αγοραστει κατι πιο φθηνο απο 1000 ευρω το προτιμουσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το παρακάτω αν θέλεις. Ειναι από το visionstudio. + αυτόν τον σκληρό: http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=27534&cat=6&sub=12&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=undefined

 

 

 

 

 

 

 

 

post-228313-0-26164900-1357326573_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σου έκανα και εγώ μια σύνθεση και θέλω να μου την δει ο Δεινόσαυρος και να μου πει κατά πόσο σωστή είναι.
(του Δεινόσαυρου μου φένετε πιο σωστή  :-(

 

Link.png Site: http://imageshack.us/f/203/inse.jpg/">εδώ

 

Link.png Site: http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=25484&cat=6&sub=undefined&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=undefined">Αυτό = 994.02

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ξοδέψει κατά τη γνώμη μου 200 ευρώ τζάμπα. Τα 100 στα windows και τα άλλα 100 σε επεξεργαστή-μητρική κατάλληλα για o/c. Το overclocking θα του προσφέρει απειροελάχιστα πράγματα σε σχέση με την πολύ καλύτερη κάρτα γραφικών πχ. που έχω βάλει παραπάνω.

 

Κατά τα άλλα προσωπικά καλή μου φαίνεται σε γενικές γραμμές. Η κάρτα που έβαλες όπως είπα και πριν δεν κάνει (τα 2gb της είναι άχρηστα ουσιαστικά) και μπορούν να γίνουν κάπως καλύτερες επιλογές σε τροφοδοτικό και επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι με το να αναφερω οτι θα χρειαστω και windows. Ποια προτεινετε να επιλεξω; Σκεφτομουν για τα 8.
Δεινοσαυρε ακομα σκεφτομουν να επελεγα και εναν i7 επεξεργαστη (τον 3770) ή δεν θα δω τρελες διαφορες απο τον i5 που προτεινεις;
Ακομα διαβασα το αρθρο σου "Χρήσιμα tips για αγορά καινούριου Η/Υ" και μπορω να πω οτι με εβαλε σε σκεψεις περι ανισορροπιας και εξαρτηματων "κραχτων" γιατι ημουν ετοιμος να χτυπησω κατι τετοιο! Link.png Site: http://www.plaisio.gr/Computers/Desktop/PC/Turbo-X-Atlas--F4600.htm">Atlas

 

Το ποσο που διαθετω μπορει να ανεβει και λιγο μιας και θα το παρω με δοσεις και πιστωτικη αλλα οπως ειπα και στο πρωτο μηνυμα, αν και με κατι πιο φθηνο κανω ικανοποιητικα την δουλεια, τοσο το καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω καταληγω σε επεξεργαστη Intel Core i7 3770 (s 1155 , 3.4 GHz , 8 MB) και καρτα γραφικων την GTX 660 (ποια ακριβως δεν ξερω μιας και δεν εχω ιδεα).

 

Μπορειτε να κανετε μια συνθεση για αυτα γιατι δεν το κατεχω καθολου; (Mb, ram, τροφοδοτικο, σκληρο)

 

Με overclocking δεν θα ασχοληθω.

 

Κουτι επειδη δεν θελω κατι πολυ extreme αλλα κατι απλο και λιτο, μπορω να διαλεξω οποιο θελω; τι θα πρεπει να προσεξω;

 

Αν θελετε προτεινετε και καποιο κουτι μαυρο με ισιες γραμμες. Παντως μου αρεσε και το coolmaster με την eSATA μπροστα!

 

 

Τι λετε για αυτη την συνθεση; aaaatrp.jpg

Uploaded with ImageShack.us

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με overclocking δεν θα ασχοληθω ( γιατί να μην ασχοληθείς ; )

100% θα συμφωνήσω με τον Millennium μην πάρεις έτοιμο pc ( 1 χάνεις λεφτά , 2 έχεις άπειρες επιλογές , 3 αν δεν μπορείς  θα στο μαζέψει κάποιος τεχνικός ) . Απο gaming δεν γνωρίζω πολλά , αλλα για photoshop, pinnacle ( μετα την έκδοση14 έγινε χάλια ), adobe premiere οπως είπες μπορώ να σου πω τι θα χρειαστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...