Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κανένα φτηνό ασύρματο χειριστήριο για PC μπορεί να προτείνει κανένας...ξέρω ότι για αυτό το παιχνίδι μόνο το καλύτερο αλλά επειδή δεν ξέρω αν λόγω χρόνου καταφέρω να παίξω είπα να ξεκινήσω απο χαμηλά...:)..αν είναι και απο Ebay ακόμα καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ένα ΧΒΟΧ360 controller κάνεις άνετα τη δουλειά σου. Τα dual analogs προσφέρουν καλύτερο maneuverability από το κλασσικό HOTAS (flight stick + throttle).

Έχει κόσμο που προτιμά να παίζει με 2 flight sticks.

Εγώ θα σου έλεγα να ξεκινήσεις με ένα απλό dual analog χειριστήριο και στην πορεία θα δεις μόνος σου τις ανάγκες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Με ένα ΧΒΟΧ360 controller κάνεις άνετα τη δουλειά σου. Τα dual analogs προσφέρουν καλύτερο maneuverability από το κλασσικό HOTAS (flight stick + throttle).

Έχει κόσμο που προτιμά να παίζει με 2 flight sticks.

Εγώ θα σου έλεγα να ξεκινήσεις με ένα απλό dual analog χειριστήριο και στην πορεία θα δεις μόνος σου τις ανάγκες σου.

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Beluga προσπαθεί να προσγειωθεί στο σταθμό , ή να τον σπρώξει στο άστρο;  :unsure:
(κάποιο άλλος έκανε τον σχολιασμό αυτό) 


36718454_10160520153700564_2173196930006

Επεξ/σία από Apoll
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ουδέν σχόλιο..... Σύντομα θα μπορούμε να φτιάζουμε και βάσεις στους πλανήτες.... ερρ αυτό είναι από άλλο παιχνίδι :P 

 

Επεξ/σία από Apoll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιάνει η Beluga σε τέτοιο σταθμό? Αν θυμάμαι καλά θέλει large landing pad.

Επειδή έχω κάνει ένα μικρό διάλειμμα με Witcher 3 αυτή την εποχή...για πείτε τι έχω χάσει από εξελίξεις τους τελευταίους 2-3 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/7/2018 στις 9:00 ΠΜ, meloku είπε

Πιάνει η Beluga σε τέτοιο σταθμό? Αν θυμάμαι καλά θέλει large landing pad.

Επειδή έχω κάνει ένα μικρό διάλειμμα με Witcher 3 αυτή την εποχή...για πείτε τι έχω χάσει από εξελίξεις τους τελευταίους 2-3 μήνες.

Μα αυτό είναι το αστείο. Η Beluga δεν μπορεί να πιάσει σε τέτοιο σταθμό. Γι αυτό ο ποιητής αναρωτιέται αν προσπαθεί να σπρώξει το σταθμό προς το άστρο :P 

 

-----------------------------------

Στο τελευταίο βίντεο του ObsidianAnt γίνεται αναφορά για τα οικονομικά της εταιρίας. 
Μία μεγάλη κινέζικη αγόρασε το 9% των μετοχών για κάπου $20μύρια 
Επίσης ανέφερε ότι το Elite Dangerous είναι self funded πλέον, και δεν χρειάζεται λεφτά εκτός από αυτά που βγάζει το παιχνίδι, ενώ το development team του παιχνιδιού έχει οικονομική αξία περί των $750 εκατομμυρίων!!!!

Επεξ/σία από Apoll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ενδιαφέρεται κανείς να οργανώσουμε δικό μας player minor faction με Αυτοκρατορικό allegiance; 

Έχω δει αρκετά φτιαγμένα από παίκτες τις τελευταίες μέρες, ιδίως προς Federation μεριά. Αν δεν υπάρχει κάποιο με μέλη από εδώ μέσα ήδη. 

@GhostRiderLSOV  @meloku  τί λέτε; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βαρέθηκα τα πέρα δώθε απόφάσησα να αγοράσω ένα Type 9 να κάνω τις δουλειές μου ποιο γρήγορα. 

Πρέπει να πω ότι το σκάφος είναι τεράστιο όπου έχω την εντύπωση ότι δημιουργεί βαρυτική έλξη ακόμα και στους πίδακες των άστρων νετρωνίων.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

γεια χαρα παιδια μολις το αγορασα και εκανα και ψακτικη γισ Hotas ομως λογω καλοκαιριου δεν παιζει τιποτα στο Σκρουτζ

μαλλον για Thrustmaster 1600 fcs Hotas με βλεπω οταν φερουνε τα μαγαζια οποτε προς το παρον με dual gamepad kai keyboard

Πειτε κατι για Αρχη κατι σας περικαλω ....

εχει pvp kai pve servers ?

αξιζει να παω σε pvp server η θα με σκισουνε ενεκα οτι ειμαι μονος ;.

να παω σε pve και να καω στο Grind ;

Πραγματικα δεν ξερω,

επεζα Age of conan online πολα χρονια και επεζα σε PVE server ομως επεζα και PVP mini games των 20 λεπτων

οχι ομως σε pvp server οπου παντα ειμαι εκτεθειμενος σε ολους

γενικοτερα δεν ειμαι να με gangaroune θελω δηλαδη Raids και pve  περισσοτερο

Το Game φαινεται Super.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 10/8/2018 στις 5:37 ΜΜ, Apoll είπε

Επειδή βαρέθηκα τα πέρα δώθε απόφάσησα να αγοράσω ένα Type 9 να κάνω τις δουλειές μου ποιο γρήγορα. 

Πρέπει να πω ότι το σκάφος είναι τεράστιο όπου έχω την εντύπωση ότι δημιουργεί βαρυτική έλξη ακόμα και στους πίδακες των άστρων νετρωνίων.... 

38 λεπτά πριν, mesfigas είπε

γεια χαρα παιδια μολις το αγορασα και εκανα και ψακτικη γισ Hotas ομως λογω καλοκαιριου δεν παιζει τιποτα στο Σκρουτζ

μαλλον για Thrustmaster 1600 fcs Hotas με βλεπω οταν φερουνε τα μαγαζια οποτε προς το παρον με dual gamepad kai keyboard

Πειτε κατι για Αρχη κατι σας περικαλω ....

εχει pvp kai pve servers ?

αξιζει να παω σε pvp server η θα με σκισουνε ενεκα οτι ειμαι μονος ;.

να παω σε pve και να καω στο Grind ;

Πραγματικα δεν ξερω,

επεζα Age of conan online πολα χρονια και επεζα σε PVE server ομως επεζα και PVP mini games των 20 λεπτων

οχι ομως σε pvp server οπου παντα ειμαι εκτεθειμενος σε ολους

γενικοτερα δεν ειμαι να με gangaroune θελω δηλαδη Raids και pve  περισσοτερο

Το Game φαινεται Super.

Όχι, έχει solo (παίζεις μόνος με ΑΙ), private group (το γκρουπ σας με ΑΙ) και Open (όλοι, που είναι και βασικά PvE + PvP). Σκέτο με όλους αλλά να έχει PvE δεν υπάρχει.

Mπορείς όποτε θες να αλλάξεις mode, δεν έχει ξεχωριστά πράγματα.

Τώρα αν θα σου πουν "πέτα 1 unit του τάδε" ή θα σε σκοτώσουν κατευθείαν, είναι ανάλογα ποιον (και αν) σου την πέσει.

Γενικά raids δεν πολυπαίζουν εκτός από μάχες ενάντια σε Thargoids αλλά για αυτά έχεις μέλλον νομίζω.

Εγώ βασικά solo ή group παίζω, αλλά οκ, το έχω δει αλλιώς, γενικά προτιμώ την ησυχία μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...