Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επιτέλους, a sign of life: https://forums.frontier.co.uk/threads/incoming-elite-dangerous-odyssey-update-10-horizons-update-pc-console.597926/

edit:

Quote

much anticipated FSD reward from that awesome result of a Community Goal, we'll have solid news on it very shortly, here in the Forums.

phew, γεννήσαμε.

https://forums.frontier.co.uk/threads/colonia-bridge-phase-3-community-goal-rewards.597932/

Επεξ/σία από eyw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 hour ago, xtrmsnpr said:

... στα 7.40€,

€24.49 το έχουν, το 7.40€ που είναι? πάντως ακόμα και τζάμπα να το έδιναν θες και κάρτα της προκοπής για να το τρέξεις. Βρήκαν και αυτοί εποχές για VGA RX 580 8GB, τρομάρα τους.

Δεν μπορούν να βγάλουν κατώτερο σε graphics Odyssey που να παίζει σε horizons hardware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, eyw είπε

€24.49 το έχουν, το 7.40€ που είναι? πάντως ακόμα και τζάμπα να το έδιναν θες και κάρτα της προκοπής για να το τρέξεις. Βρήκαν και αυτοί εποχές για VGA RX 580 8GB, τρομάρα τους.

Δεν μπορούν να βγάλουν κατώτερο σε graphics Odyssey που να παίζει σε horizons hardware?

για ινδονησια λεει λογικα=vpn...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, eyw είπε

€24.49 το έχουν, το 7.40€ που είναι? πάντως ακόμα και τζάμπα να το έδιναν θες και κάρτα της προκοπής για να το τρέξεις. Βρήκαν και αυτοί εποχές για VGA RX 580 8GB, τρομάρα τους.

Δεν μπορούν να βγάλουν κατώτερο σε graphics Odyssey που να παίζει σε horizons hardware?

Από Ινδία, ξέχασα να το γράψω, γι'αυτό αναφέρω την τιμή αυτή, αλλιώς κλειδαδικο στα 11.35€ που ούτε αυτά τα δίνω με τόσο θαψιμο που του ρίχνουν στα reviews.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις σκοπο να το παιξεις, τοτε να το παρεις ετσι, ειναι φτηνα. Κι εγω το πηρα pre-order για να τους υποστηριξω και δεν ζητησα επιστροφη χρηματων, μεγαλη χαρη τους εκανα, επειδη παιζω τοσα χρονια κι εχουμε μεγαλη παρεα. Αλλα την αρνητικη μου την εγραψα στο steam. Το odyssey ειναι απλα απαραδεκτο ετσι που το εβγαλαν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, valantis544 said:

... Το odyssey ειναι απλα απαραδεκτο ετσι που το εβγαλαν. 

ναι ήταν τον Μάϊο, είναι έτσι ακόμα και τώρα?
Δεν έχω Odyssey αλλά απ'ό,τι διαβάζω φαίνεται ότι το συνέφεραν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνεφεραν δεν θα το ελεγα. Λιγο το μαζεψαν. Τα bugs ειναι πολλα και τα συναντας σε καθε βημα κι εβγαλαν ενα update τις τελευταιες μερες κι ακομα μαζευουν μεχρι και σημερα αυτα που χαλασε το "update". Μπορεις να παιξεις ομως αλλα σε ground σταθμους και conflict zones ακομα εχει θεμα με fps απ οτι λενε.

Επεξ/σία από valantis544
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η σιγή ιχθύος από πλευράς FDev δίνει αφορμές για βίντεο όπως του Burr Pit που λέει (αναμεταδίδει) ότι η FDev είναι ώριμη για εξαγορά. Και τώρα τελευταία βρέχει buyouts. Εχουν προσλάβει και κόσμο.
Μια επίσημη ανακοίνωση θα έβαζε τα πράματα στη θέση τους και θα έκλεινε στόματα, ίσως.
Το Odyssey έχει εξελιχθεί σε Ιλιάδα και Οδύσσεια για την εταιρεία, ελπίζω ότι ως τον Μάϊο που έχει γενέθλια να το έχουν συνεφέρει. Είναι και αυτές οι κονσόλες.

edit: το άρθρο στο site που λέει στο βίντεο: https://www.thisismoney.co.uk/money/markets/article-10512105/Game-makers-set-merger-frenzy-amid-50bn-Call-Duty-swoop.html

και https://www.thisismoney.co.uk/money/markets/article-10420003/Gaming-industry-insiders-bet-takeover-frenzy-Activision-deal.html

Επεξ/σία από eyw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ok, το Odyssey δυστυχώς είναι βαρύ ακόμα και για high-end PCs, οι τωρινές κονσόλες μπορεί να μην το αντέχουν έτσι όπως είναι.

Θα μπορούσε στην ανακοίνωση να πει ότι το Odyssey αναβάλλεται για τις υπάρχουσες κονσόλες και ότι θα συνεχιστεί στην επόμενη γενιά, έτσι και δεν θα πείραζε πολύ και θα ήταν τίμιο και δεν θα μπορούσε κανένας να του πει τίποτα.
Τώρα ας απολαύσει γκρίνια και διάφορα γαλλικά στα φόρουμ.

Θα μπορούσε να πεί ότι θα μεταφερθούν τα console accounts σε PC platform είτε δωρεάν είτε με συμβολικό τίμημα, αυτό θα ήταν ό,τι καλύτερο μπορούσε να κάνει και θα έσωζε την παρτίδα (γνώμη μου).

Δεν αντέχουν πολλοί 700€/£ για vga, νομίζω ότι το Odyssey χρειάζεται rework(?) για να ελαφρύνει, δεν ξέρω αν αυτό είναι εφικτό ή αν στην FDev μπορούν να το κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω καιρό να παίξω και οκ, δεν ασχολήθηκα με τις κονσόλες ποτέ, αλλά με πιάνει μια μελαγχολία και πάλι ένα μικρό doom and gloom για το μέλλον του παιχνιδιού μετά από αυτό.

Φάνηκε ότι η FDev τα έκανε χάλια με το Odyssey και σε υλοποίηση και πρόγραμμα. Και αν ήμουν κονσολάς, θα είχα ξενερώσει κι εγώ άσχημα. Ίσως μερικοί το περίμεναν ότι θα τράβαγε την πρίζα μετά από τόσο καιρό, αλλά σίγουρα θα υπήρχε και κόσμος που ήλπιζε ακόμα ότι θα ερχόταν το Odyssey στις κονσόλες και καταλαβαίνω τα topics στo subreddit του ED που φεύγουν και παρατάνε το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, ShooterX είπε

 

Μόνο θετικό το βλέπω για pc αυτό! Τουλάχιστον να επικεντρωθεί η ομάδα σε ένα μέρος.
Κρίμα βέβαια για όποιον έχασε τα λεφτά του στην κονσόλα, θα είχα εξαγριωθεί αν το έπαιζα εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ξέρω κατά πόσο θα αλλάξει η κατάσταση. Άλλωστε μέχρι στιγμής ήταν "θα fix την έκδοση του Odyssey για PC και μετά θα δούμε για τις κονσόλες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...