Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η τελευταία εικόνα της εβδομάδας, μας δείχνει ένα στιγμιότυπο από ένα sdewinder που βρίσκεται μέσα στην χρωμόσφαιρα ενός άστρου και μαζεύει δευτέριο και τρίτιο για το ντεπόζιτό του.

D08vYuKl.jpg

Ρίξτε μια ματιά στην υγρασία (condensation) στο εσωτερικό του παραθύρου.

Επίσης, ανέβηκε ένα ενδιαφέρον πολλ με αλλαγές για το flight model.

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=47988

Και λίγη από την δουλειά που έχουν ρίξει στον ήχο...



http://vimeo.com/108347321

Ναι ξέρω, δεν υπάρχει ήχος στο διάστημα κτλ...χέστηκα.

 

Τέλος, μερικές εικονίτσες ακόμα..C:

oRESqTll.jpg

XYnOdIyl.jpg

AAEYjnnl.png

G74RG4Xl.png

lbgBEtPl.jpg

py3OGOYl.jpg

EA1mglCl.jpg

vx1nC8zl.jpg

SerZR1Ul.jpg

jzeTUvtl.jpg

mx9oklGl.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα και το edtracker που είναι μια πολύ καλή εναλλακτική  και σίγουρα πολύ πιο φθήνη λύση για head motion tracking.Το δοκίμασα κανα δίωρο και δουλεύει άψογα.

 

http://edtracker.org.uk/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το πρώτο τρακάρισμα στο tutorial άρχισα να το καταφέρνω το όχημα.Οταν πας σε κάποιο αλλο σύστημα πατάς να σε βάλει στο dock?Πως βρίσκεις το σταθμό γιατι εκει εχω μπερδευτεί και γυρνάω πέρα δώθε.Αυριο θα μου δώσει ενα φιλαρακι το hotas t flight να δοκιμάσω πως ειναι με joystick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το πρώτο τρακάρισμα στο tutorial άρχισα να το καταφέρνω το όχημα.Οταν πας σε κάποιο αλλο σύστημα πατάς να σε βάλει στο dock?Πως βρίσκεις το σταθμό γιατι εκει εχω μπερδευτεί και γυρνάω πέρα δώθε.Αυριο θα μου δώσει ενα φιλαρακι το hotas t flight να δοκιμάσω πως ειναι με joystick.

Ρωτα τον κοντο να σου μαθει να πιλοταρεις αλλα που να τον βρεις σε ολοκληρο διαστημα ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μετα το πρώτο τρακάρισμα στο tutorial άρχισα να το καταφέρνω το όχημα.Οταν πας σε κάποιο αλλο σύστημα πατάς να σε βάλει στο dock?Πως βρίσκεις το σταθμό γιατι εκει εχω μπερδευτεί και γυρνάω πέρα δώθε.Αυριο θα μου δώσει ενα φιλαρακι το hotas t flight να δοκιμάσω πως ειναι με joystick.

 

Μπορείς να τσεκάρεις με την πλαϊνή οθόνη (πατάς το 1) το system view, δείχνει τους πλανήτες και τους σταθμούς. Μετά βγαίνεις και το διαλέγεις σαν destination.

 

Βάζεις την ταχύτητα στο μπλε, γυρνάς προς το waypoint (φαίνεται στο μικρό αριστερό "στόχαστρο") και το αφήνεις. Καμιά φορά μπορεί να γκαζώσει περισσότερο και να χρειαστεί να στρίψεις.

 

Κάτω από τα 1000 χλμ απόσταση, πρέπει να έχεις κόψει αρκετά για να βγεις από supercruise. Εκεί θα είσαι κοντά στον σταθμό, πάλι με το 1, διαλέγεις contacts -> τον σταθμό και request docking (max range 7.5 km).

 

Μετά μπαίνεις μέσα και σιγά σιγά (δεν έχω δοκιμάσει kb/mouse πας στο pad σου (βγάλε landing gear πρώτα) και κεντράρεις που σου δείχνει. :)

 

Ελπίζω να σε κάλυψα κάπως. :P

 

Mπορείς να δεις και βίντεο/streams, που έχουν ταξίδια εδώ κι εκεί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...