Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Από τις δικές μου bounty hunting απόψεις:

 

- Το νέο FSD interdiction έχει φάση. Όχι όμως αν στο κάνουν εσένα δίπλα σε πλανήτη. :P

Πρέπει να βρω και σε τι ακτίνα γίνεται.

 

- Το ΑΙ δεν κοιμάται τον ύπνο του δικαίου που έριχνε στην Beta 2. Ή με FA off ή με "όπισθεν" είχα ένα αντίπαλο σκάφος να με χτυπάει. Μπορεί και τα 2.

 

- Παίζει κάποια όπλα να έχουν αποδυναμωθεί λίγο ή να έχει ανέβει η θωράκιση σε κάποια σκάφη.

 

- Πάλι εμφανίζονται random "hostiles", που είναι clean (δεν έχω reputation ακόμα ώστε να με έχουν αντίπαλο κατευθείαν).

 

- Τα όπλα δεν έχουν από δίπλα αν είναι fixed / gimballed ή turret και πρέπει να το δεις στα details τους.

 

- Αν και είχαμε το "Surge Detected" (αυτό δεν είμαι σίγουρος τελικά αν είναι μόνο boosters ή και FSD activate, αλλά είναι καλό να έχουμε ηχητικό warning ότι ο αντίπαλος ετοιμάζεται να την κάνει.

 

Οut of combat:

 

- Ωραίες οι νέες μουσικές.

 

- Το "μπαμ" που ήθελε ο κόσμος όταν μπαίνεις σε Frame Shift / Hyperspace που έλειπε από την Beta 2.

 

- Kάποια νέα εφέ, εδώ κι εκεί.

 

- Shipyard interface is good.

 

- Λίγο περίεργο που το station interface είναι τώρα στο HUD του κράνους.

 

Bugs

 

- Μου κολλάνε κάποια κουμπιά του joystick σε κάποιες φάσεις. Ενώ το ίδιο κουμπί είναι για "click on tab" και "target next ship", δουλεύει στα tabs, αλλά σταματάει να κάνει target μέχρι να βγω από supercruise πάλι.

 

- Aν σε πετάξει το παιχνίδι ή βγεις και ξαναμπείς, έχεις φουλ καύσιμα και όλα τα modules στο 100%. Δεν κοίταξα για πυρομαχικά. Hull damage παραμένει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και στο παλιό Elite, η ατμόσφαιρα και η αίσθηση που σου δίνει το παιχνίδι αυτό είναι μοναδική. Υπάρχουν στιγμές που κάθομαι στο copkit του Sidewinder μου και δεν καταλαβαίνω πως περνάνε 4-5 ώρες.

 

Μόνο αν σκεφτεί κανείς τι προοπτικές έχει..

 

Για μένα είναι κάτι παραπάνω από ένα απλό video game

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές ακόμα εικονίτσες από την beta.

 

ZE2nUPqs.png 2gbmgNEs.png P5m62g7s.png dqYvE2cs.jpg gizLyj1s.jpg Vrh675Js.png elkHnZ1s.jpg

 

mymG33ts.jpg 4tJDNxTs.jpg KUqiA2Os.jpg CkBz8fss.jpg xQ6aBdUs.jpg QkYNNK7s.jpg TO5h7MNs.jpg

 

nzFc7Xis.jpg wtQreujs.jpg mHPD5VAs.jpg hvcNSf8s.jpg RUeDQvXs.jpg xiXO6zvs.jpg n0gLF2Es.jpg

 

DkWJwFts.jpg Vi9bEdOs.jpg PO8qeEis.png RTOl5mWs.png IWofvmOs.jpg y98RGm1s.jpg seTEi3ns.jpg

 

M2TW42Cs.png jrcf171s.jpg vSIoOmms.png N9T2LQ2s.png BkYtreys.png Nm2NhK4s.png 3iHLz5As.png

 

Yt3g5aus.png 1DNjGn8s.png eNeoxiFs.png scYsVPTs.png slEgAJGs.png CxmhKwPs.png IMlMxSYs.jpg

 

Τέλος βετα από 22 Νοεμβρίου...

http://us2.campaign-archive1.com/?u=dcbf6b86b4b0c7d1c21b73b1e&id=ed3d21f568

 

and a nice ice moon to go with that..

 

Baf72utl.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και..έχουμε release date. 16 Δεκεμβρίου...

 

http://us2.campaign-archive1.com/?u=dcbf6b86b4b0c7d1c21b73b1e&id=721f168fd0

 

Επίσης, ένα αρκετά ενδιαφέρον βιντεο για τα σχέδιά τους μετά το release.

 

 

Προσωπικά, περισσότερο με ενδιαφέρει το planetary landing/exploration. Όταν το πετύχουν αυτό, θα έχουμε επιτέλους τον πραγματικό διάδοχο του Frontier.

 

Cephei Sector QT-A B4-0

ZoDUlbal.png

 

θέλω να κατέβω κάτω γαμωτ'...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να πάρουμε το imperial clipper.Οταν καταφέρουμε να το πάρουμε δεν θα κανουμε κατι,απλα θα κάτσουμε να το χαζεύουμε.Εχουν πει οτι θα υπαρχουν 25 διαφορετικά ships.Θα παίξουμε κανά coop για δοκιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...