Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Μετράω τις ώρες. Από το Freespace 2 έχω να παίξω space sim.

 

Δεν είναι σαν το FreeSpace 2 πάντως, εκεί ήταν αποστολές με combat, εδώ είναι sandbox. :)

 

Έκανα λίγο stream πριν, μπορώ να κάνω πάλι αργότερα αν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω, άλλωστε έχω ξαναπαίξει Elite στο παρελθόν (το πρώτο σε ZX Spectrum και το Frontier στην Amiga). Η αλήθεια είναι πως προτιμώ την προσέγγιση του Elite από του FS, γιατί όσο καλό και να ήταν το δεύτερο οι μάχες πρέπει να έχουν ένα όριο πριν αρχίσουν να κουράζουν.

 

Γι' αυτό εκείνη την εποχή μαζί με τα FS, Starlancer, Wing Commander, Tachyon (παιχνιδάρα) κλπ έπαιζα παράλληλα και παιχνίδια σαν το Freelancer. Σε εκείνα τα combat space sims άπαξ και τελείωνες το campaign δεν είχες λόγο να ασχοληθείς ξανά (το online δεν ήταν σαν το σημερινό).

 

Μάλιστα κάποιοι παρομοιάζουν το ED με το... Euro Truck Simulator 2, κάτι που φυσικά είναι πολύ θετικό αφού το συγκεκριμένο παιχνίδι το είχα πραγματικά λιώσει (ειδικά αφότου ανακάλυψα τα mods που προσέθεταν όλη την Ευρώπη).

 

Ξέρουμε τι ώρα περίπου θα ξεκλειδώσει στις 16; Και αν θα χρειαστεί να κατεβάσουμε κάτι έξτρα σε σχέση με τον τελευταίο launcher;


edit: απ' ότι βλέπω στο επίσημο φόρουμ, μάλλον δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παίξει το Frontier Elite στην Amiga. Τι να λέμε, απίστευτο! Εμπόριο, μάχες, ταξίδια σε αστρικά συστήματα του γαλαξία... Δε νομίζω ότι έχω δει ποτέ κάτι τέτοιο με παρόμοιο βάθος!

 

...μέχρι που μου χάλασε η δισκέτα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε ρε γαμωτο ανυπομονω λεμεεεεεεε. Σημερα εφτασε και το thrustmaster t-flight hotas x και δεν κρατιεμαι :D

 

Παρτε και ενα configuration που μου αρεσε μηπως και βοηθησει

 

T-Flight%20HOTAS%20Elite%204.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είχα παίξει το Frontier Elite στην Amiga. Τι να λέμε, απίστευτο! Εμπόριο, μάχες, ταξίδια σε αστρικά συστήματα του γαλαξία... Δε νομίζω ότι έχω δει ποτέ κάτι τέτοιο με παρόμοιο βάθος!

 

...μέχρι που μου χάλασε η δισκέτα :P

 

Εγώ να δεις, που πρώτο (ή από τα πρώτα) μου ήταν το X-Wing (α ρε Lucasarts) και δεν είχα ασχοληθεί με τα Elite γιατί παντού έλεγαν ότι ήταν κυρίως για trading (προτιμώ combat) και έχω έναν "παλιό" στην ομάδα του Mechwarrior Online που είμαι και του λέω π.χ. ότι με έχει εντυπωσιάσει που έχει fuel scoop (με αυτό παίρνεις την ραδιενέργεια ή κάτι τέτοιο από τα άστρα και την μετατρέπεις σε καύσιμο, για deep space exploration).

 

"Nαι, και στα παλιά το είχε"

 

Mind blown. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω να παίξω από την εποχή του spectrum :P Μιλάμε θα το λιώσω :) > Λέω να πάρω και κανά joystick ανάλογο. Αυτό το Hotas X που το βλέπω και σε καλή τιμή λέει τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω δοκιμασει ακομα απλα το παρελαβα στη δουλεια σημερα το πρωι και αποτι ειδα ειναι αρκετα καλη η κατασκευη του. Η τιμη ειναι περιπου στα 50 ευρω και απ'οτι εχω διαβασει ειναι το καλυτερο value for money hotas που κυκλοφορει. Κανε υπομονη να το τεσταρω και θα σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...