Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρα παμε για delete save και ξανα απο την αρχη ;) (Δεν θυμαμαι αυτο μπορω να το κανω απο το παιχνιδι ή πρεπει να βρω το path των saved games και να το σβησω απο εκει?)

 

Οσον αφορα τη προσγειωση εφοσον εισαι μεσα στον ειδικο χωρο και ειναι μπλε γιατι να πρεπει να γυρισω και το σκαφος???....

 

Εχθες αποφασιζω σε καποια φαση ως πρωτο mission να μεταφερω κατι σε εναν κοντινο σταθμο. Ξεκιναω, βρισκω τον πλανητη, φτανω εκει, βρισκω τον σταθμο το παλευω να βρω τη "τρυπα" και να παρκαρω :P, τη βρισκω, το κεντραρω και καταλαθος ενω ολα ειναι ετοιμα παταω το boost :P. Δεν ηξερα αν επρεπε να κλαψω ή να γελασω.... Παιζει κανα autopilot σαν upgrade του σκαφους???

Ενα σκάφος που έγραφε μεταφοραι ο λουλης δικο σου ήταν?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

space truck simulator :) 

 

Εφαγα και γω τις πρωτες μου ωρες στο παιχνιδι! Θα αφησει εποχη!! Απλα παίξτε το !! Νομιζω οτι ηταν το καλυτερο Launch παιχνιδιου στο οποιο εχω παρει μερος! Λιγοστα προβληματακια που δεν ενοχλησαν, επρεπε βεβαιως να κανω jump 130 ly μεχρι να βρω κατι φιλους αλλά τι να κανεις??? Σκοτωσα με την ευκαιρια και τον πρωτο μου πειρατη! (easy! Lol ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα σκάφος που έγραφε μεταφοραι ο λουλης δικο σου ήταν?

 

Ρε μαζι παιζαμε και δεν το καταλαβα?? :P

 

 

@ghostriderlsov   Reset γιατι τα εχω κανει σκ@τ@ με το reputation (υποθετω δλδ)

 

Επισης πολυ καλο το infographic. Εχεις κανα καλο tip γενικως για να βγαλουμε κανα credit?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

space truck simulator :)

 

Εφαγα και γω τις πρωτες μου ωρες στο παιχνιδι! Θα αφησει εποχη!! Απλα παίξτε το !! Νομιζω οτι ηταν το καλυτερο Launch παιχνιδιου στο οποιο εχω παρει μερος! Λιγοστα προβληματακια που δεν ενοχλησαν, επρεπε βεβαιως να κανω jump 130 ly μεχρι να βρω κατι φιλους αλλά τι να κανεις??? Σκοτωσα με την ευκαιρια και τον πρωτο μου πειρατη! (easy! Lol ) 

 

Κι εγώ περίμενα χαμό, όχι τόσο για το stability (Gamma 2.07 την έκαναν launch), αλλά για τον κόσμο στους servers. Έκανες private group ή σε open play;

 

Ρε μαζι παιζαμε και δεν το καταλαβα?? :P

 

 

@ghostriderlsov   Reset γιατι τα εχω κανει σκ@τ@ με το reputation (υποθετω δλδ)

 

Επισης πολυ καλο το infographic. Εχεις κανα καλο tip γενικως για να βγαλουμε κανα credit?

 

Mε το γενικό reputation ή κανενός μικρού faction; 

 

Αν έχει κοκκινίσει / hostile τότε θα έχεις θεματάκια μάλλον. :P

 

Trading -> μεγαλύτερης χωρητικότητας σκάφος (hauler για αρχή) -> more trading.

 

Ή πας για mining, αν βρεις καλό μέρος με πλούσιους σε καλά μέταλλα αστεροειδείς και πουλάς πάλι (θες mining laser, refinery και δεν θυμάμαι τι άλλο, δεν έχω κάνει ακόμα).

 

Γενικά δεν χρειάζεται να βιαστείς, αλλά εγώ κυνηγάω εγκληματίες οπότε δεν παίρνω πολλά φράγκα, πάω με το πάσο μου. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Elite: Dangerous 1.01 change log

 

Edit:

@DeiX, δεν ξέρω αν βοηθάει κι αυτό:

 

 

Edit 2:

 

Επίσης κάτι άλλο που είχαμε μάθει αφού το άλλαξαν σε κάποια beta, αλλά για τους νέους :) :

 

nClGueG.png

 

Fixed = βαράει ευθεία, στρίβουν 1-2 μοίρες για να πετύχουν τον στόχο.

 

Gimballed = αν έχετε δει βίντεό μου, αυτά έχω συνήθως, ακολουθούν τον στόχο σε κώνο (για 15 μοίρες λένε) μπροστά στο σκάφος. Δεν βαράνε αυτόματα. Χτυπάνε πιο αδύναμα από τα fixed, αλλά επειδή ακολουθούν, χτυπάνε πιο συχνά. Εκτός αν ο αντίπαλος έχει chaff, οπότε χάνονται.

Επίσης χτυπάνε το subsystem που έχετε διαλέξει.

 

Turret = Δεν έχω βάλει, αλλά απ' όσο ξέρω είναι πιο αυτόματοι οι πυργίσκοι (πρέπει από το function tab να διαλέξετε και τι θα χτυπάνε) και έχουν πιο ευρύ πεδίο βολής.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thx για τα videakia. Και στο combat tutorial εβρισκα ποιο ευχρηστα τα multi cannons. Θα κανω fresh start παλι σημερα και θα δοκιμασω μερικα delivery quests. Ισως παω να φαω και καναν πειρατη αλλα εχθες τη πατησα ρε γμτ. Ειχα παρει ενα mission και επρεπε να φαω 3 στο συστημα KINI. Αφου εφτασα εκει ειπα να παω σε ενα beacon που ειχε  κοντα γιατι δεν εβλεπα καμια κινηση εκει που καθομουν. Σωστη η επιλογη μου γιατι εκει ειχε traffic και οταν εκανα target καποιον μου ελεγε αν ειχε bounty ή οχι. Αφου εφαγα εναν και πηρα τα πανω μου, λεω καιρος να ορμησουμε στον δευτερο. Του τη πεφτω αλλα αποφασιζει και η αστυνομια να κανει το ιδιο πραμα. Σε καποια φαση μπηκανε και μπροστα μου και βαρεσα το λαθος σκαφος με αποτελεσμα να γινω hostile και να ψοφησω στα επομενα 2-3 λεπτα :)

 

Σημερα ελπιζω να παρω το αιμα μου πισω :P

 

PS: Μπορει καποιος να δωσει credits σε καποιον αλλο ingame??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Open play as always!

 

Θέλω την ψυχική ηρεμία μου, οπότε solo, μέχρι να βγάλω αρκετά λεφτά. :P

 

Ή private group να δοκιμάσω με κανέναν... -_-

 

PS: Μπορει καποιος να δωσει credits σε καποιον αλλο ingame??

 

Aπ' όσο ξέρω, όχι (ακόμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα σκάφος που έγραφε μεταφοραι ο λουλης δικο σου ήταν?

 

Όχι ρε φίλε, έγινε τέτοιο πράμα, κλαίω, κλαίω. Πως μου ξέφυγε να βάλω κι εγώ κανα τέτοιο όνομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω νεα σχετικα με το private group play. Δεν δουλευει :P

Προσπαθησα με τον απο πανω (gildo) να παιξουμε σε coop mode αλλα @@. Καναμε private grp, εκανα join και μετα ειπαμε να βρεθουμε σε ενα κοντινο και για τους 2 συστημα. Πηγαμε, τη στησαμε εξω απο τη βαση αλλα τιποτα... Ασε που το chat ητανε τραγικο (ειπαμε να δοκιμασουμε το ingame chatbox). Εγραφες σημερα και ο αλλος το λαμβανε (αν το λαμβανε) μετα απο 2 λεπτα. Ο λογος που δεν καταφερα να δω ποτε το σκαφος του gildo (ουτε και αυτος το "μεταφοραι ο λουλης" :P) εξηγειται εδω :

 

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=77730

 

Πρακτικα ακομα και σε private grp σε βγαζει σε οτι ναναι server. Το ιδιο ισχυει και για open world. Αν δηλαδη αποφασισεις με καποιους φιλους να μπεις open world και να βρεθειτε ολοι σε καποιο συστημα το  πιθανοτερο ειναι να σας πεταξει σε διαφορετικους servers και να μη βρεθειτε ποτε. Ας ελπισουμε να το fixaroun συντομα...

 

 

 

EDIT: Το "μεταφοραι ο λουλης" αποτελει δημιουργημα της αρρωστης φαντασιας του gildo :P

Οποιος θελει μπορει να με add με το ονομα DeiX (τι πρωτοτυπο :D)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...