Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω καθiσα στο navy beacon και εκανα μερικα bounties.Μαζεψα 15000 cr και μερικα μου την κοπανησαν απο την μαχη.Αντε να φτιαξουν το group κα το chat να δεις τι πανικο θα κανουμε.Σας εστελνα στο chat αλλα παλι τα ιδια εκανε.Αν μπορεσουμε να κανουμε bounties σε group θα ειναι τελειο.Του βαλατε το χρωμα της mercenary και τα skull? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Διάβασα ότι οι πειρατές είναι συγκεκριμένων faction (αυτών που δεν γουστάρουν τους νόμους), αλλά τελικά δεν ισχύει πάντα.

 

Έκατσα ακίνητος σε Nav Point και μου ήρθαν 2 σκάφη και με τσέκαραν για cargo με το γνωστό "let's see what you're carrying".

Κανένα δεν ήταν από το πειρατικό της περιοχής, αλλά μέτρησαν κανονικά σαν πειρατές για την αποστολή.

 

Γενικά αν σε interdiction ή αλλού σε σκανάρει κάποιος για cargo (όχι για bounty), τότε είναι πειρατής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνίδι ενδείκνυται για βόλτα laid back κατάσταση, trading και μουσικούλα; προσφέρει αρκετά έτσι η πρέπει να το τουμπάρεις σε combat απο ένα σημείο και μετά για να μην βαριέσαι (που θα το κάνεις απλά αναφέρομαι στο "content" σε εισαγωγικα (που φαίνοντε οπότε γιατι το γράφω :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ είμαι του combat.

 

Πολύς κόσμος δεν ασχολείται με αυτό και κάνει trading από σταθμό σε σταθμό.

 

Άλλοι πάνε στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα (και fuel scoop :P) για να βρουν περίεργα συστήματα και να πάρουν screenshots.

 

Και άλλοι κάθονται σε ζώνες αστεροειδών (resource extraction sites) και μαζεύουν ωραίες πετρούλες (δυστυχώς όχι του Star :P).

 

Και άλλοι κάνουν συνδυασμό.

 

Εverything for money. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο εύκολο combat με το eagle το έκανα με δυο hauler.Ειναι πολυ καλα για μεταφορά αλλα αν σου την πέσουν δύσκολα γλιτώνεις.Το eagle τα έκαναν να μοιάζουν σαν σταματημένα.Δεν μπορω να βρω καλές αποστολές σε αντίθεση με την beta που μας είχε στο azeban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθες σας εβλεπα online, προσπαθησα να στειλω μηνυμα αλλα εβγαζε το κλασσικο error. Ειχα περιπετειες εχθες (ξεμεινα απο καυσιμα και τα σχετικα :P) αλλα το διασκεδασα απιστευτα. Τωρα εχω 80k και συνεχιζω να μαζευω τα φραγκοδιφραγκα μπας και καταφερω να αγορασω και να εξοπλισω ενα all around σκαφος (Cobra) και να τη κανω για SOL system. Αληθεια ποσο rep χρειαζεται για να με αφησει να παω εκει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχθες σας εβλεπα online, προσπαθησα να στειλω μηνυμα αλλα εβγαζε το κλασσικο error. Ειχα περιπετειες εχθες (ξεμεινα απο καυσιμα και τα σχετικα :P) αλλα το διασκεδασα απιστευτα. Τωρα εχω 80k και συνεχιζω να μαζευω τα φραγκοδιφραγκα μπας και καταφερω να αγορασω και να εξοπλισω ενα all around σκαφος (Cobra) και να τη κανω για SOL system. Αληθεια ποσο rep χρειαζεται για να με αφησει να παω εκει??

 

Θέλει permit, αλλά σε μένα τουλάχιστον γράφει ότι έχω...;

 

Δεν έχω δοκιμάσει να πάω εκεί ακόμα, μπορεί να μου στείλει κανένα transmission ο Mητσοτάκης και να με κάψει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και θέλει αναγκαστικά flight stick; ή παλεύεται και με mouse/board? γιατί είναι σίγουρα πιο immersive και διασκεδαστικό αλλά κοστίζουν τα άτιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρομοίως. Θυμάμαι πως έπαιζα Freespace 2 (και άλλα παρόμοια παιχνίδια) με απλό gamepad και δεν έχει απολύτως καμία σχέση με την αίσθηση των joystick. Ειδικά αν μιλάμε για HOTAS stick σαν τα Saitek Χ45, Χ52 κλπ. Το παιχνίδι είναι φτιαγμένο για να παίζεται με HOTAS, τελεία και παύλα. Έχω σετάρει όλες τις λειτουργίες στο stick και ακουμπάω πληκτρολόγιο μόνο για το search των αστρικών συστημάτων στο χάρτη.

 

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως είναι αδύνατον να παίξει κάποιος με keyboard/mouse. Εδώ υπάρχει κόσμος που παίζει ραλάκια με τέτοιο τρόπο. Στη χειρότερη για να μην παίζεις... πιάνο, μπορείς να συνδυάσεις το πληκτρολόγιο με το Voice Attack (δες το twitch streaming του Ghost Rider).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και θέλει αναγκαστικά flight stick; ή παλεύεται και με mouse/board? γιατί είναι σίγουρα πιο immersive και διασκεδαστικό αλλά κοστίζουν τα άτιμα.

 

Επαιξα και με mouse/keyboard. Παιζεται ανετα απλα δεν θα μπορεις να κανεις με την ιδια ευκολια τα κολπα που κανεις με το joystick/hotas.

Σου προτεινω αυτο που αγορασα και εγω με μονο 50 ευρω http://www.e-shop.gr/thrustmaster-t-flight-hotas-x-p-PER.583338

 

Παιξε με mouse/keyboard και αν σου αρεσει το παιχνιδι αγορασε και το joystick. Στο κατω κατω επενδυση ειναι γιατι θα το χρησιμοποιησεις και σε αλλα flight simulators και σε PS3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κάθε μέρα update; Τι κάνουν οι τύποι ρε παιδιά...

 

Well, το παιχνίδι θέλει ακόμα πράγματα, οπότε why not. :P

 

Edit:

Στέλνω μηνύματα και voice requests αλλά κανείς δεν απαντάει, ενώ σας βρίσκει (τον Deix έχασα για λίγο). :P

 

Edit 2:

Ok, βρήκα τον Nzeppo. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...