Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Παντως άλλο παιχνιδι με παικτες γυρω σου, οπως και να χει να χαλαρωσεις δεν μπορεις, όλο ψαχνεσαι στο καθε scan :)

 

Εγώ όμως επειδή θέλω να χαλαρώνω και θέλω τα μαλλιά μου, προτιμώ solo / private. Έκαστος στο mode του. :P

 

Θα μπαίνω και Open καμιά φορά, έτσι για το mix.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επρεπε να το γκρινιαξω νωριτερα, χθες πετυχα πάνω απο 10 CMDRs online , καποιοι απο αυτους ηταν και ομιλιτικότατοι :) incidents δεν ειχαμε καθως και γω το απεφυγα αφου ειχα γεματο cargo, γενικα είχε πλακα η χθεσινη μέρα!

 

Παντως άλλο παιχνιδι με παικτες γυρω σου, οπως και να χει να χαλαρωσεις δεν μπορεις, όλο ψαχνεσαι στο καθε scan :)

 

Y.Γ.Ψαχνω κανα anarchy συστηματακι καλο για faceoffs για να κανουμε you know what το ΣΚ ;)

Υ.Γ.2 Χθες παλι μεχρι τις 02:30 παιζαμε , η γυναικα μου θα παρει το δικανο! :) Νυσταζω λεμε! :)

Άρχισα κι εγώ, μπήκα open για αρχή και κάθε φορά που έβγαζα κανένα φράγκο κάποιος μου την έπεφτε. Έκανα 4 restart έτσι και μετά μπήκα solo, έμεινα από καύσιμα, restart, τελικά έβγαλα ένα 40ρι χιλιάρικα από bounties και εκεί θα κάτσω μέχρι να έχω τουλάχιστον ένα σκάφος που να μπορεί να μεταφέρει commodities αρκετά και μακριά για κέρδος.

 

Πολύ καλό το παιχνίδι, με mouse και keyboard δεν έχω πρόβλημα, λίγο ρύθμιση ήθελε μόνο από τα settings και φουλ dpi να μην ξεμένω από mousepad σε μάχες. Θα το χτυπήσω όμως το controller σε βάθος χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα και με 12-16 τονους rare βγαζεις καλο κέρδος, εναλλακτικα μπορεις να κανεις λίγο mining ένα καλο ποσοστο σε platinum paladium gold μπορει να σου δωσει 200κ κέρδος σε κάθε run μέχρι να βγαλεις λεφτα για τις αναβαθμισεις σου.

 

Το mining ειναι σπαστικο αλλά στην αρχη με βοηθησε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμωτο πήρα το eagle έβγαλα κανένα 50ρι περίπου από bounties σε ένα beacon και με τσάκισε ένας πριν προλάβω να τα εξαργυρώσω. Και πριν από αυτό μου την έπεσε ένας άλλος σε άλλο beacon και πρόλαβα και πήγα για repairs στο 3%. Ωραίο το eagle και γρήγορο. Tου έβαλα άλλο ένα beam laser και bounty scanner και μετά πρόσεξα πως δεν είχα αρκετό power. Είχε πολλή πλάκα γιατί βρήκα στόχο, πηγαίνω κοντά χαλαρός, βγάζω τα laser και μποουυυυυυμ, σβήνουν όλα. Έκλεινα modules μετά για να έχει power για τα laser. Τελικά αγόρασα και reactor και distributor κι έβαλα και cargo rack x4.

 

Slaves που βρίσκουμε; Έχετε καμιά άκρη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά σε black market θα είναι, έχω κάνει ένα απίστευτο ταξίδι σε ένα κύκλο 20lyrs ψάχνοντας είτε 4 slaves για 300Κ ή 4 non-lethal weapons για rank και δεν βρίσκω πουθενά. Θα κάνω jump άλλα 20 να πω πως πήγα κι ένα ταξίδι αν δεν βρω κάτι. Ελπίζω να μην την πατήσω μόνο και ξαναμείνω από καύσιμα.

 

Παίζει κάποιο bug στο Trade view? γιατί έβλεπα ας πουμε τα weapons να έρχονται όλα από ένα σύστημα κι όταν έφτασα εκεί δεν υπήρχε τίποτε. Μετά έκανα γύρους να δω που είναι. Ίσως να μην έχω καταλάβει και πως λειτουργεί γιατί αγόρασα τα trade data και δεν είχε άλλον πλανήτη-προμηθευτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στo black market μονο πουλας (προς το παρον). Slaves βρηκα μονο οταν εκανα cargo scan σε διαφορα αλλα σκαφη και κουβαλουσε ενας. Δεν εχω βρει σε κανενα market να πουλανε. Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι τι να τα κανεις τα trade data? Θα επρεπε να κραταει το μαρκετ απ'ολους τους σταθμους που περνας και να μπορεις να το δεις ανα πασα στιγμη. Ας μην κανει update στο info αν δεν ξαναπερασεις αυτο το καταλαβαινω αλλα ετσι οπως ειναι τωρα εγω δεν θυμαμαι τιποτα. Σε αναγκαζει να χρησιμοποιησεις tools οπως το Slopey's bpc....Αυτος ειναι και ενας λογος που δεν ασχολουμαι καθολου με trading.

 

BTW εβαλα voice attack....ενταξει εντελως αλλη αισθηση :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά slaves ως commodity βρήκα σε ένα σύστημα empire-dictatorship, δεν είχε να αγοράσω, έφυγα και δεν το ξαναβρίσκω, όλα τα συστήματα γύρω μου είναι federation-democracy και anarchy. Aν ξέρετε κανένα empire σύστημα ρίχτε το pls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο galaxy map μπορεις να βαλεις filter allegiance και να δεις οι γυρω σου περιοχες που ανηκουν (empire , federation κτλ ) Τουλαχιστον έτσι νομιζω γιατι τα γραφω όπως τα θυμάμαι :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

στο galaxy map μπορεις να βαλεις filter allegiance και να δεις οι γυρω σου περιοχες που ανηκουν (empire , federation κτλ ) Τουλαχιστον έτσι νομιζω γιατι τα γραφω όπως τα θυμάμαι :)

 

Ισχύει. Και μπορείς να δεις και τι είδους είναι το σύστημα (high-tech, industrial, κλπ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο galaxy map μπορεις να βαλεις filter allegiance και να δεις οι γυρω σου περιοχες που ανηκουν (empire , federation κτλ ) Τουλαχιστον έτσι νομιζω γιατι τα γραφω όπως τα θυμάμαι :)

Δεν το είχα δει καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...