Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ήρθε το hotas μιλάμε εντυπωσιακό για τα λεφτά του συν ότι το βλέπει ακόμα και σε Linux. Ηρθε πλέον η ώρα για install του elite :P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα και καλά χριστούγεννα,

Λόγω έλειψης χρόνου δεν είχα προλάβει να παίξω σχεδόν καθόλου αλλά τώρα θα λιώσω 4 ημέρες.Το όνομα μου ingame είναι fedmahn kassad.Καλό κάψιμο  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το σκάφος μπορεί να στρίψει με το ποντίκι;;

 

Επίσης μπορεί το game να παιχτεί σε single mode και να μπαινοβγαίνεις σε multi ; Μπορείτε να εξηγήσετε λίγο τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Yep.

 

Όποτε βγαίνεις στο main menu ή έξω από το παιχνίδι "σώζεται" το τι κάνεις.

 

Μπορείς άνετα λοιπόν να πηγαίνεις από Solo (μόνο εσύ και ΑΙ), σε Private Group (όσοι είναι στο group και ΑΙ) ή Open Play (όσοι παίχτες κυκλοφορούν και ΑΙ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yep.

 

Όποτε βγαίνεις στο main menu ή έξω από το παιχνίδι "σώζεται" το τι κάνεις.

 

Μπορείς άνετα λοιπόν να πηγαίνεις από Solo (μόνο εσύ και ΑΙ), σε Private Group (όσοι είναι στο group και ΑΙ) ή Open Play (όσοι παίχτες κυκλοφορούν και ΑΙ).

Κι αν σε φάνε τι γίνεται; Από πού σε βγαζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τον τελευταίο σταθμό που είχες "προσγειωθεί". Το έμαθα χθες με το δύσκολο τρόπο, όταν και καταστράφηκε το σκάφος (μαζί με το πανάκριβο cargo) από υπερβολική θερμοκρασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, το bounty hunting σε συστήματα γειτονικά που ανήκουν σε διαφορετικά factions, με bounty scanner είναι αρκετά προσοδοφόρο. 1 στα 3 kills πληρώνει διπλά, πετάγεσαι στο διπλανό σύστημα και τα παίρνεις κι από εκεί. Τώρα το θέμα είναι να βρω την χρυσή τομή, 2 γειτονικά συστήματα διαφορετικών factions; να έχουν καλό outfitting και black market. Αν έχει και anarchy εκεί κοντά ακόμη καλύτερα.

Τσίμπησα το Viper, έδωσα το Εagle 170K.  Μου φαίνεται θα μαζέψω να το ξαναπάρω, η ευελιξία του ήταν εντυπωσιακή και μου λείπει ήδη. Πρώτα όμως θα κάνω το Viper καγκούρικο, το πρώτο που θα χρειαστώ είναι thrusters μπας κι αρχίσει να στρίβει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το viper ειναι killing machine. Απλα πρεπει να το στησεις ετσι:

 

Recommended weapon loadout 1 (Bounty Hunter): x2 C3 Gimballed Multicannons, x2 C1 Burst Laser (G)
Recommended weapon loadout 2 (Assassin): x2 C4 Multicannon, x2 C2 Multicannon
Recommended weapon loadout 3 (Badass): x2 x2 C4 Cannons, C2 Cannons

 

Ακομα c3 multicannons δεν εχω βρει. Του εχω ριξει ομως 2 x c2 και ριχνω και python. Δεν νομιζω οτι αξιζει να μεινεις στο eagle.

 

Ξεκινησα και το ταξιδι για beta hydri, να κανω μερικες αποστολες εκει να ανεβασω λιγο ακομα rep και να παρω το πολυποθητο pass για SOL. Μετα θα την αραξω εκει για αρκετο καιρο ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Sol pass το πήρα χθες αλλά για να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα αν βοηθάει κάπου. Εννοείται πως πήρα τη μεγάλη απόφαση να πάω να χαζέψω έστω τη Γη (από τον Abraham Lincoln station) αλλά το πλήρωσα πάρα πολύ ακριβά.

 

Ήμουν πάνω από 120 έτη φωτός μακρυά, οπότε μου πήρε κάμποση ώρα για τα πήγαινε-έλα. Και ο απολογισμός ήταν 2000 για αρχικές επισκευές λόγω interdictions και heat damage, συν 5000 όταν έχασα τελείως το σκάφος στην επιστροφή, συν 15000 το cargo που καταστράφηκε, συν 10000 από 2 contracts που έχασα λόγω του cargo συν 2000 fine. Με λίγα λόγια μετάνιωσα την ώρα και τη στιγμή. Πίσω στο Swaza και δεν το κουνάω ρούπι από εκεί.


Το viper ειναι killing machine. Απλα πρεπει να το στησεις ετσι:

 

Recommended weapon loadout 1 (Bounty Hunter): x2 C3 Gimballed Multicannons, x2 C1 Burst Laser (G)
Recommended weapon loadout 2 (Assassin): x2 C4 Multicannon, x2 C2 Multicannon
Recommended weapon loadout 3 (Badass): x2 x2 C4 Cannons, C2 Cannons

 

Ακομα c3 multicannons δεν εχω βρει. Του εχω ριξει ομως 2 x c2 και ριχνω και python. Δεν νομιζω οτι αξιζει να μεινεις στο eagle.

 

Ξεκινησα και το ταξιδι για beta hydri, να κανω μερικες αποστολες εκει να ανεβασω λιγο ακομα rep και να παρω το πολυποθητο pass για SOL. Μετα θα την αραξω εκει για αρκετο καιρο ;)

 

Άρα να το πουλήσω από τώρα το Eagle και να τα σπρώξω για Viper.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το viper ειναι killing machine. Απλα πρεπει να το στησεις ετσι:

 

Recommended weapon loadout 1 (Bounty Hunter): x2 C3 Gimballed Multicannons, x2 C1 Burst Laser (G)

Recommended weapon loadout 2 (Assassin): x2 C4 Multicannon, x2 C2 Multicannon

Recommended weapon loadout 3 (Badass): x2 x2 C4 Cannons, C2 Cannons

 

Ακομα c3 multicannons δεν εχω βρει. Του εχω ριξει ομως 2 x c2 και ριχνω και python. Δεν νομιζω οτι αξιζει να μεινεις στο eagle.

 

Ξεκινησα και το ταξιδι για beta hydri, να κανω μερικες αποστολες εκει να ανεβασω λιγο ακομα rep και να παρω το πολυποθητο pass για SOL. Μετα θα την αραξω εκει για αρκετο καιρο ;)

 

Ορίστε, άλλοι προσπαθούν ακόμα να κάνουν το tutorial του skirmish κάτω από τα 10 λεπτά με το ποντίκι*, και άλλοι γράφουν οδηγίες για τον εξοπλισμό του Viper.

 

 

*Και αν δεν το καταφέρουν μην τους περιμένετε να μπουν στο παιχνίδι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να ασχοληθώ . Κάποια πρόταση για οικονομικό hotas;

 

Ριξε μια ματια εδω : http://www.skroutz.gr/s/57905/Thrustmaster-T-Flight-Hotas-X.html

 

Παρα πολυ καλο stick, σε καλη τιμη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το εντόπισα αλλά δεν είναι διαθέσιμο σε κανένα κατάστημα.  Για σκέτο stick http://www.e-shop.gr/thrustmaster-t-flightstick-x-p-PER.583329 λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...