Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε συς, έχει αλλάξει τιποτα στο combat? Τρώω φουλ φάπα ακόμα και σε low res site, με το ίδιο vulture/imp courier/fer de lance που είχα και μέχρι πριν σταματήσω (Horizons release)

 

Να σημειώσω οτι το γύρισα σε kb/mouse απο hotas, παίζει να είναι μόνο αυτό; Μιλάμε χάλια. Τουλάχιστον σε σχέση με το release Horizons έχουν κάνει optimize της προκοπής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθες το αγορασα και εγω (δεν εχει κατεβει ακομα). Πηρα την Deluxe με το Horizons μαζι.

 

Μια ερωτηση: παιζει εξολοκληρου με xbox 360 joypad γιατι θελω να ειμαι αραχτος οταν παιζω η χρειαζεται και πληκτρολογιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθες το αγορασα και εγω (δεν εχει κατεβει ακομα). Πηρα την Deluxe με το Horizons μαζι.

 

Μια ερωτηση: παιζει εξολοκληρου με xbox 360 joypad γιατι θελω να ειμαι αραχτος οταν παιζω η χρειαζεται και πληκτρολογιο;

μια χαρά είσαι με το x360 gamepad,και γω με αυτό παίζω..Με το joystick για κάποιον λόγο δυσκολεύομαι πολύ.

 

τα πιο βασικά θα τα βάλεις επάνω στο gamepad.αν και χωράνε και πιο πολλά ακόμα..

Είναι κουμπιά με συνδυασμοί,δηλαδή μπορείς να κάνεις LB+Y κτλ

Είναι τι θα σε βολέψει και αν θα τα θυμάσαι,εγώ που τα είχα ρυθμίσει,είχα εκτυπώσει τα κουμπιά και τα είχα μπροστά μου..

 

Και κάπου έτσι ερχόμαστε στο ωραιό voice commanding που θα σου λύσει τα χέρια,το gamepad θα το χεις μόνο για μανούβρες

 

αξίζει τα λεφτά του!

https://www.voiceattack.com/

 

και με αυτό το voice pack θα πάθεις πλάκα!

Μπορείς να κάνεις κουβέντα κανονική,πέρα από τις εντολές...Έχει κάπου 2700!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεθαψα το αρχαίο μου oculus dk1 και με πολλές πατέντες το έκανα να δουλέψει με Steam vr.

 

Wow! Απλά το ποιο ολοκληρωμένο παιχνίδι σε vr που έχω παίξει έως τώρα! Εντάξει στο dk1 δεν βλέπεις τα γράμματα, έτσι ώστε να παίζεις εξολοκλήρου με αυτό, αλλά για να ταξιδέψεις είναι μία χαρά.. Επίσης να πω ότι έχουν σκεφτεί παρά πολύ καλά το interface σε vr. Μπράβο τους!

 

Το παιχνίδι τώρα.. Δυστυχως μου φαίνεται χειρότερη αγγαρεία από την δουλειά μου.. :|

 

Προς το παρών είδα όλα τα video στο κανάλι του frontier, απλά για να καταλάβω τι παίζει και είμαι στην 1η μου αποστολή. Για trader δεν με βλέπω με τίποτα. Πολύ excel στο διάστημα!! Αλλά και ο γαλαξιακός χάρτης είναι αρκετά δυσνόητος..

 

Σε αντίθεση βέβαια με το No Man's Sky αυτό έχει ποιότητα και με έπεισε να του δώσω μία προσπάθεια.

 

Ειδωμεν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειωσα το πρώτο βιβλίο του Expanse. Πάει να πει ψήθηκα άσχημα να πάρω το Horizons και να συνεχίσω το ED από εκεί που το είχα παρατήσει πριν κανα χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, ψήθηκα να το παίξω κι εγώ το παίγνιον. Πώς να το αγοράσω όμως τώρα, εδώ σε θέλω. Ξέρει κανείς αν δέχονται ελληνικές pre-paid (έχω βγάλει μια virtual pre-paid στη eurobank συγκεκριμένα), είτε στο Steam, είτε στο frontierstore.net; Θα ήθελα να αποφύγω το PayPal, γιατί ο τρόπος που έχω βρει να το φορτίζω είναι πολύ ακριβός (τεράστια προμήθεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, ψήθηκα να το παίξω κι εγώ το παίγνιον. Πώς να το αγοράσω όμως τώρα, εδώ σε θέλω. Ξέρει κανείς αν δέχονται ελληνικές pre-paid (έχω βγάλει μια virtual pre-paid στη eurobank συγκεκριμένα), είτε στο Steam, είτε στο frontierstore.net; Θα ήθελα να αποφύγω το PayPal, γιατί ο τρόπος που έχω βρει να το φορτίζω είναι πολύ ακριβός (τεράστια προμήθεια).

Πλεον το steam δεχεται ολες τις καρτες πιστευω. Εγω κανω αγορες με μια Eurobank (μεσω Paypal) εδω και κανενα 15θημερο που ετρωγε πορτα κανα χρονο τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...