Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

περιμένουμε πως και πως :)

 

χεχε, καταλαβαίνω και εγώ έτσι θα περίμενα. Αν και είναι εμπειρία που πρέπει να την δοκιμάσεις ο ίδιος, είναι βοηθητικό να έχεις κάποιον στο φόρουμ να σου πεί εντυπώσεις και να μπορείς να τον ρωτήσεις διάφορα. Η παράδοση εξακολουθεί να είναι για σήμερα, μου αρέσει ότι έχω να δουλέψω και μια εργασία που πρέπει να παραδώσω Δευτέρα, χλωμή την βλέπω.....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε, καταλαβαίνω και εγώ έτσι θα περίμενα. Αν και είναι εμπειρία που πρέπει να την δοκιμάσεις ο ίδιος, είναι βοηθητικό να έχεις κάποιον στο φόρουμ να σου πεί εντυπώσεις και να μπορείς να τον ρωτήσεις διάφορα. Η παράδοση εξακολουθεί να είναι για σήμερα, μου αρέσει ότι έχω να δουλέψω και μια εργασία που πρέπει να παραδώσω Δευτέρα, χλωμή την βλέπω.....!

Παντως εστω και στο DK1 με Lego Vision ειναι μαγεια το παιχνιδι! Στο CV θα πρεπει να ειναι κολαση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φαίνεται ότι οι περισσότεροι μέσες-άκρες μόνοι τους πρέπει να παίζουν τον περισσότερο χρόνο, ακόμα και στο MMO mode (βλ. Open Play). Είναι τόσο μεγάλος ο... χάρτης του παιχνιδιού που είτε θα πρέπει να έχεις πολλούς φίλους, είτε (κυρίως) να μπαίνουν συνέχεια τις ίδιες ώρες με σένα. Θα ήταν ενδιαφέρον πάντως να έβαζαν κάποτε pickup groups με τυχαίο ματσάρισμα για συγκεκριμένες αποστολές, quests ή οτιδήποτε άλλο ώστε να βρίσκεις ευκολότερα one-off παρέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γαμωτο δεν θελω να παίζω αναγκαστικά μεσω steam....

Αν το αγορασω θα γινει upgraded και το account μου κατευθειαν στο official frontier ή θα πρεπει να το κατεβασω και να παιζω αποκλειστικά μεσω steam????

 

 

----EDIT----

 

Μολις το τσιμπησα απο kinguin στα ιδια λεφτα και περιμενω το κλειδακι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Must read για οσους ξεκινουν τωρα το horizons (σαν εμενα)

 

https://docs.google.com/presentation/d/1rfn8iK0a2LuIjHZSEpTPtZJnOhHDwWx4nnC350lHCME/edit?pref=2&pli=1#slide=id.p

 

και αυτο

 

https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/comments/43o4hk/planetary_landing_and_horizons_miniguide/

 

Επισης να τονισω οτι το ρημαδι το srv δεν κινειται γιατι δεν εχει key bindings σε οσους εχουν custom control setup (δηλαδη ολους :P) οποτε μην ψαχνετε αν δουλευει το hotas/joypad :P. Το παραπανω link εχει ενα αρκετα βολικο setup που ειναι οτι πρεπει για αρχη.

 

Εχοντας καταναλωσει αρκετες ωρες στο elite dangerous, βρηκα το horizons αρκετα καλο σαν expansion ειδικα σε τιμη κατω των 20€. Εξαιρετικη βελτιωση το outfitting που επιτελους σου δινει μια ιδεα στη χρηση και στα χαρακτηριστικα που αλλαζουν στον εξοπλισμο του σκαφους.

Προς το παρον αγορασα ενα imperial eagle (ειμαι fun των imperial ships τι να κανουμε :P)και προσπαθω να δω τι παιζει με τις αποστολες στους πλανητες. Αργοτερα βλεπουμε.

 

Στο επομενο update περιμενουμε πολλα και ωραια πραγματακια οπως modules warehouse, ship transfer, passenger services και φυσικα  τα Taipan, Federal F63 Condor και Imperial G97 :D.

 

Αντε καλη αρχη και παλι. Αν και εχει 30°C εξω νομιζω πως για 'μενα εφτασε ο χειμωνας :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...