Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο μόνο που φοβάμαι μη το μετανιώσω είναι μη βγει του χρόνου κανα VR με καλύτερα specs στα μισά λεφτά, αλλά είναι μάλλον χλωμό απ' ότι έχω καταλάβει στο ελάχιστο που έχω ασχοληθεί με το σπορ. Δεν ξέρω επίσης αν θα το σηκώνει ο i5-2500 στα 4,5GHz (με την GPU ελπίζω πως δεν θα έχω θέμα, R290X@4GB). Έριξα μια ματιά σε διάφορα φόρουμ και γενικά λένε ότι δεν πρέπει να υπάρχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο μόνο που φοβάμαι μη το μετανιώσω είναι μη βγει του χρόνου κανα VR με καλύτερα specs στα μισά λεφτά, αλλά είναι μάλλον χλωμό απ' ότι έχω καταλάβει στο ελάχιστο που έχω ασχοληθεί με το σπορ. Δεν ξέρω επίσης αν θα το σηκώνει ο i5-2500 στα 4,5GHz (με την GPU ελπίζω πως δεν θα έχω θέμα, R290X@4GB). Έριξα μια ματιά σε διάφορα φόρουμ και γενικά λένε ότι δεν πρέπει να υπάρχει θέμα.

 

Ο αντικαταστάτης του πιστεύω ότι θα βγεί σε κανά 2 χρόνια και θα εξαλείψει τελείως το screen door effect που λέμε, δεν περιμένω καμία τρελή διαφορά στην τιμή εγώ προσωπικά. Νομίζω οτι δεν θα έχεις θέμα, από επεξεργαστή σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά σήμερα που βρήκα χρόνο έγινε ξανά install το game. Θα βάλω και τους controller και έτοιμος για τις βόλτες στο διάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα και εγώ κανα 7-ωρο το ΣΚ να μάθω το παιχνίδι.

 

Όμορφο και πολύπλοκο. Πολύ ωραία αξιοποίηση του gamepad.

 

Έκανα λίγες αποστολές courier και σκότωσα έναν πειρατή. Επίσης ζήτησα να μπώ στο group Mobius που είναι περίπου PVE.

 

Το παιχνίδι όμως είναι τεράστιο timesink. Αν ο χρόνος σου είναι λίγος ή/και θές να παίξεις και άλλα games, ατύχησες......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κανενα μηνα να το πιασω και το προσπαθησα εχθες. Μονο και μονο για να συνειδητοποιησω οτι δεν θυμαμαι τιποτα! Ουτε καν πως κανεις Jump Μιλαμε!

 

Ατιμο αλτσχαιμερ.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την αγορα του Horizons, εστησα το voiceattack μου πήρε λίγη ωρα, έβγαλα τα ακουστικά , κόλλησα επανω τους το custom trackir που εφτιαξα , εβγαλα το x52 pro , ανοιξα το steam , το tracknoir, το voiceattack και επιτελους τον ED launcher και μπήκα στο παιχνίδι . Μπαίνει η γυναίκα μου ... Με κοιτάει διασωληνωμένο να κουνάω το κεφαλι πανω κάτω δεξιά αριστερά και παράλληλα να μιλάω στον υπολογιστή και να μου απαντάει... Ε να μην γελάσει η γυναικά ? Θα γελάσει :)

 

Τόσο πρόλογος και προετοιμασία και ένα παιχνίδι δεν έχει ξαναγίνει , ευτυχώς τα accesories θα χρησιμοποιηθούν και στο Star Citizen...

 

Και τι εκανα? Πουλησα κατι rares, σκότωσα κατι πειρατές , έκανα την πρώτη μου προσεδάφιση σε πλανήτη , τίποτα το συναρπαστικό που δεν είχα ξανακάνει , αλλά ο τρόπος που το κάνεις στο παιχνίδι είναι πραγματικά μοναδικός , είναι υπερβολικά προσεγμένα όλα και σε κάνει να γουστάρεις έστω και μία απλή βόλτα.

 

Το gameplay συνεχίζει να θέλει αρκετή δουλειά αλλά υπάρχει πρόοδος και πιστεύω σε 3-4 χρόνια το παιχνίδι θα είναι επικούρα!! Μέχρι τότε θα παίζουμε με αρκετά διαλείμματα ενδιάμεσα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κανενα μηνα να το πιασω και το προσπαθησα εχθες. Μονο και μονο για να συνειδητοποιησω οτι δεν θυμαμαι τιποτα! Ουτε καν πως κανεις Jump Μιλαμε!

 

Ατιμο αλτσχαιμερ.. :(

 

φοβάμαι ακριβώς το ίδιο ότι θα έχω πάθε. Και σου μιλάω εγώ που έχω δώσει το όνομα μου σε συστήματα σαν explorer στα βάθυ του διαστήματος :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνει η γυναίκα μου ... Με κοιτάει διασωληνωμένο να κουνάω το κεφαλι πανω κάτω δεξιά αριστερά και παράλληλα να μιλάω στον υπολογιστή και να μου απαντάει... Ε να μην γελάσει η γυναικά ? Θα γελάσει :)

 

 

Αφου γελασε μονο παλι καλα..... :-D

Συνηθως υπαρχουν χειροτερες αντιδρασεις.. :ph34r: και οχι τιποτα αλλο αλλα με την κασκα δεν θα βλεπεις να αμυνθεις!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εικονα προφιλ του king_k απεικονιζει insomniac που επαιζε ED με occulus rift και voice attack με πακετο A.S.T.R.A. ενω η αγαπημενη συζυγος περιμενε να πανε για ψωνια :P
Τωρα μετα απο τη παρεξηγηση συνεχιζει να δηλωνει ευτυχισμενος gamer μονο που δεν του αναγνωριζει η A.S.T.R.A. τα voice commands.... Γιατι αραγε???? :P

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εικονα προφιλ του king_k απεικονιζει insomniac που επαιζε ED με occulus rift και voice attack με πακετο A.S.T.R.A. ενω η αγαπημενη συζυγος περιμενε να πανε για ψωνια :P

Τωρα μετα απο τη παρεξηγηση συνεχιζει να δηλωνει ευτυχισμενος gamer μονο που δεν του αναγνωριζει η A.S.T.R.A. τα voice commands.... Γιατι αραγε???? :P

 

χαχαχα, κλαίω!!! Να 'σαι καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 35 μου με ακετα χρονια γαμου και ενα παιδι, αν γυριζε και με εβλεπε στη φαση του orgiou, τα 4 απολεσθεντα δοντια(του avatar) δε θα ηταν τιποτα μπροστα στον κινδυνο να μη μπορεις να περπατησεις απο τα πρισμενα κακαλα.

 

Καπως ετσι....

1bovfv_zpspvwtylux.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπήκα χθές για λίγο και μπορώ να πω ότι το έχω ξεχάσει τελέιως :P. Παραλίγο να κάνω και μια μλκ να χάσω και το σκάφος. Θέλει τώρα δουλειά να το θυμηθώ. Εδώ καλά καλά δεν μπορώ να βάλω ούτε πορεία για κάποιο σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπήκα χθές για λίγο και μπορώ να πω ότι το έχω ξεχάσει τελέιως :P. Παραλίγο να κάνω και μια μλκ να χάσω και το σκάφος. Θέλει τώρα δουλειά να το θυμηθώ. Εδώ καλά καλά δεν μπορώ να βάλω ούτε πορεία για κάποιο σύστημα.

Σημερα παιρνω-καλως εχοντων των πραγματων-το DK2. Επιτελους θα μπορω να διαβαζω τα μενου!!! Εχει να πεσει στουκα σε διαστημικο σταθμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...