Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Ως EVE veteran,θα μου κάνει κάνα κλικ?

 

Προς το παρον εχει σχεδον μηδεν interaction με τους υπολοιπους players. Ειναι ομως οτι ποιο τιμιο μπορεις να αγορασεις αυτη τη στιγμη σε αυτα τα λεφτα. Αν θες να δοκιμασεις ενα space sim σε 1st person σου κανει. Αν καταφερει καποιος να "παντρεψει" το elite με το eve θα κλεισουν πολλα σπιτια :P

 

Δοκιμασε το, θα παιξεις, θα βαρεθεις αλλα παλι θα ξαναγυρισεις 100% vfm ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Note to self: Don't use afterburners before trying to land on a planetoid...

 

Ένα FAS ακόμα το μαζεύουν από το χώμα... ^_^

(γκελ, 3% hull integrity, μετά έσκασε η μύτη κάτω. :lol: )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο και κάτι θα γίνει λογικά. Πέρσι τα Χριστούγεννα αλλά και το Φλεβάρη είχαμε 50% έκπτωση, ενώ αργότερα είχαμε κάποιες μέρες του Ιουνίου, Ιουλίου, Σεπτεμβρίου γύρω στο -33%. Σε μια τέτοια περίπτωση μάλλον είναι καλύτερα να πας απευθείας για την Deluxe έκδοση που συμπεριλαμβάνει το Horizons (βλ. προσεδάφιση σε πλανήτες χωρίς ατμόσφαιρα), αντί να το αγοράσεις ξεχωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πακέτο με το Horizons αξίζει σε κάθε περίπτωση και μόνο λόγω του παραπάνω περιεχομένου, απλά ελπίζω σε έκπτωση καλύτερη του 50%. Ένα 66% ή (λίγο δύσκολα) -75% θα με βόλευε πολύ  δεν είναι απίθανο.


Αν καταφερει καποιος να "παντρεψει" το elite με το eve θα κλεισουν πολλα σπιτια :P

 

Μη σε ακούσει ο Chris Roberts μόνο γιατί θα ανακοινώσει πως το Star Citizen θα αποκτήσει PLAYER DRIVEN SANDBOX CONTENT που θα είναι ΜΟΝΙΜΩΣ ΕΠΕΚΤΕΙΝΟΜΕΝΟ σε PROCEDURALLY GENERATED PLANETS με SEAMLESS GAMEPLAY για τα πάντα όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό 2045. Για την beta.

 

Ομοίως σπίτια θα κλείσουν όταν πέσουν οι τιμές για τις κάσκες VR και παίζουμε όλοι ED με αυτές.


Note to self: Don't use afterburners before trying to land on a planetoid...

 

Ένα FAS ακόμα το μαζεύουν από το χώμα... ^_^

(γκελ, 3% hull integrity, μετά έσκασε η μύτη κάτω. :lol: )

 

...υπάρχει κουμπί engine boost...

 

Υπάρχει κουμπί engine boost!!! Τόσο καιρό δεν είχα ιδέα. Και ήταν σεταρισμένο πάνω στο default προφίλ του X52Pro. Τι διάολο, ποτέ δεν το είχα πατήσει έστω για πλάκα;

 

Τι ζώον. Εκτός όλων των άλλων ελαττώνει απίστευτα το χρόνο που χρειάζεσαι για να απομακρυνθείς από το σταθμό και να βάλεις μπροστά το FSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
...υπάρχει κουμπί engine boost...

 

Ναι, αυτό λέω για afterburners. :P

 

Σημείωση: Όταν έχεις landing gear έξω, δεν λειτουργεί (ένας λόγος παραπάνω που έγινα στάμπα, γιατί ξέχασα να τα μαζέψω και να κάνω boost προς τα πάνω... ^_^*).

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Νote to self #2: Always check the mission rewards.

 

Μετά το φιάσκο λοιπόν, έκανα το massacre mission σε installation (bounties, κλπ με το SRV να κρύβεται κάτω από υπόστεγο γιατί κυκλοφορούσε μπάτσος από πάνω και αφού έφαγα τα skimmers ε...15 secs and combat logged to main menu), έφαγα μετά τα άλλα 2 skimmers και run (και ήμουν σε έναν κωλοκρατήρα, μέχρι να απομακρυνθώ, είχε φτάσει 45% το hull integrity του SRV από χτυπήματα με το έδαφος, τέτοιες ρόδες ούτε σε πρωταθλήματα γυμναστικής δεν βλέπουν).

 

Αnyways, jump system και επιστρέφω πάλι Duamta, δίνω τις αποστολές, βγάζω πιο πολλά απ' όσα έχασα και λέω να πάω στην γειτονιά για bounty hunting σ' ένα κοντινο High RES. Μπαίνω μέσα, μπάτσοι έτοιμοι, "ωραία" λέω, θα έχουμε άμεση ανταπόκριση.

Σκάει μύτη ένα Dangerous Python και λέω να του πω γεια. Kλασσικά κι αυτό με χαιρετάει "What treats do you carry?" και αρχίζει το scan. Κυριλέ εγώ, του κάνω αντίστοιχα K-Scan και στοχεύω Power Plant, όταν γυρίσει πλάτη, να τον ξεκινήσω.

 

"You look like a fish worth landing."

 

Δεν το είχα ξαναδιαβάσει αυτό, σκέφτηκα ότι είναι καμιά νέα ατάκα του 2.2, αλλά δεν σταμάταγε να με κοιτάει και το μυαλό μου άρχισε να πηγαίνει στο...

 

"I consign your remains to the void!" (battle taunt)

 

...κακό. Tρώω μερικά plasma accelerators και "heat damage detected" και μου κατέβασε τις ασπίδες σχεδόν αμέσως. Ευτυχώς είναι μανιτζέβελο το FAS και έχω καλό hull (δεν βοηθάει σε πρόσκρουση σε πλανήτη βέβαια, όπως προείπαμε), πέτα και chaff οπότε άντεξα με 71% περίπου μέχρι να έρθει το ιππικό. Μετά κοιτάω "λες να έχει γούστο" και πράγματι είχα 4 membrane κατιτίς στο inventory από reward που τα είδε ο λιγούρης AI με το Python. 7k credits λέει πιάνουν galactic average, οπότε τα πέταξα όπως φεύγουν τα σκ@τά από τα σκάφη στο λιμάνι με το καζανάκι.

 

Κυνήγησα λίγο μετά και αφού έβγαλα μερικά λεφτάκια πάλι, back to base και είμαι και έτοιμος για promotion από Warrant Officer στο επόμενο rank της Federation. Αρκεί να βρω promotion mission.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι παίζουμε το ίδιο παιχνίδι, σε εμάς τους φορτηγατζήδες όλα αυτά φαίνονται σαν σενάρια από το νέο Battle Star Galactica Wars 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε, αυτό είναι το καλό, ο καθένας όπως την βρίσκει. ^_^

 

Radio Sidewinder είναι ό,τι πρέπει για μεγάλα ταξίδια.

 

Edit:

 

Showoffs. :P

 

-----------------------------------------------

 

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το inara.cz εχει πολλα καλα οπως και ραδιοφωνακι για τους διαστημικους ταξιδιωτες ;)

 

Αυτο που θελω να κανω, τωρα ποια που ολοκληρωσα και το mining python μου ειναι να φτιαξω το imperial clipper μου με tuned thrusters και να κανω αυτο :

 

 

 

Αμα το ψησουμε και μαζευτουμε και παρεακι ακομα καλυτερα ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το inara.cz εχει πολλα καλα οπως και ραδιοφωνακι για τους διαστημικους ταξιδιωτες ;)

 

Νόμιζα ότι το Radio Sidewinder ήταν το μόνο, αλλά βλέπω κι άλλα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο Reddit γίνεται ένας μικρός χαμός που βρέθηκε ο πλανήτης με τον μονόλιθο από το trailer και πάνε διάφοροι να τον δουν, όπως και τα υπόλοιπα ερείπια. 

 

Πάει και κανείς από εδώ να κοιτάξει; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μπορεί κάποιοι εδώ να έχουν όρεξη να ψάξουν ολάκερο το σύμπαν μόνοι τους να βρουν οι ίδιοι το μονόλιθο χωρίς να ξέρουν από πριν ότι υπάρχει τέτοιο πράμα στο παιχνίδι :P

 

Στάνταρ όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...