Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ θα ήθελα να καταλάβω πώς με αυτές τις δύο σκηνές μόνο του βίντεο της release, κατάφερε να βρει το σημείο;

 

pic1_zpseya3bnw3.png

pic2_zpsjdjt1kck.png

 

Ο μόνος τρόπος είναι να κοίταξε τα αρχεία του παιχνιδιού......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πούλησα το Τ6 και πήρα Τ7.

 

11.jpg

 

Δεν το έχω εξοπλίσει ακόμα όπως θέλω, χρειάζομαι τουλάχιστον άλλα 7-8 εκατομμύρια αλλά με το insurance να είναι ήδη στο 1 μύριο δεν είμαστε για ρίσκα τώρα.

 

Μεγάλες στιγμές για εμάς τους ταπεινούς φορτηγατζήδες που κάποτες πουλούσαμε στη λαϊκή με το Hauler για να βγάλουμε τον επιούσιον. Τώρα έχουμε μέχρι και business class θέσεις για επιβάτες, σε περίπτωση που θελήσει κάποιος μεγάλος και τρανός να πάει δρομολόγιο με τη νταλίκα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πολύ θα ήθελα να καταλάβω πώς με αυτές τις δύο σκηνές μόνο του βίντεο της release, κατάφερε να βρει το σημείο;

 

Advanced Astronomy. :P

Μεγάλες στιγμές για εμάς τους ταπεινούς φορτηγατζήδες που κάποτες πουλούσαμε στη λαϊκή με το Hauler για να βγάλουμε τον επιούσιον. Τώρα έχουμε μέχρι και business class θέσεις για επιβάτες, σε περίπτωση που θελήσει κάποιος μεγάλος και τρανός να πάει δρομολόγιο με τη νταλίκα.

 

*Nzeppos με το μπεγλέρι*

 

"Φιλαράκο, άκου να δεις πώς είν' η κατάσταση, γιατί εσείς οι πλούσιοι δεν μας τα λέτε καλά. Άνοιξε τα αυτιά σου λοιπόν..."

 

Edit: Τέτοια θέλουμε. :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους φαινεται οτι ξεκινησα σωστα!

 

Εκανα delete το save μου και βγηκα παγανια στα nav points με σκοπο να φαω επικυρηγμενους. Μετα απο κανα 2ωρο ειχα φτασει σε ενα σεβαστο ποσο, οποτε καιρος για κανενα tech συστημα για ψωνια ωστε να πιασω δακτυλιους για πιο χοντρη κονομα.

 

Εχω να πω οτι με oculus και ακουστικα πραγματικα χανεις αισθηση τοπου και χρονου! Ημουν κανα 2ωρο στην κοσμαρα μου μεχρι που αρχισε κατι να με ενοχλει.. Εγω το χαρμανι, η τσιμινιερα της γειτονιας ειχα ξεχασει να κανω τσιγαρο! Διαλειμμα λοιπον και βουρ ξανα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοτάξιδο φιλε nzeppo.Αυτα ειναι ειναι οχήματα και ας μας κοροϊδεύει ο deix οτι είμαστε νταλικιερηδες.Επειδη αντί για προσγείωση λεω πάω να παρκάρω με δουλεύει το ποντίκι!!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για όποιον δεν έχει το horizons!

https://www.g2a.com/elite-dangerous-horizons-season-pass-dlc-steam-cd-key-global.html

ότι πρέπει τιμή στα 17€

 

Μόλις το τσέπωσα...Φύγαμε για πλανήτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοτάξιδο φιλε nzeppo.Αυτα ειναι ειναι οχήματα και ας μας κοροϊδεύει ο deix οτι είμαστε νταλικιερηδες.Επειδη αντί για προσγείωση λεω πάω να παρκάρω με δουλεύει το ποντίκι!!!!!!

 

Once νταλικερης, always νταλικερης (αλλο το "νταλικερης" και αλλο το "truck driver") :P

 

Και το Beluga να παρετε εσεις οι 2 παλι νταλικα θα το κανετε :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ έχω κάνει το T7 Μπελούγκα, δεν θα κάνω το Μπελούγκα Τ7; Φόρτωσε εκεί πέρα τουρίστες, κουνουπίδια και γελάδια και φύγαμε για δρομολόγιο.

 

wv-23.jpg

 

Εκοπάναγε και το ελευθέρας στο ντουβάρι που 'χει κείθε, και μου περνάνε κάτι Τριπολιτσώται, σου μιλάω για μαλλιά...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Once νταλικερης, always νταλικερης (αλλο το "νταλικερης" και αλλο το "truck driver") :P

 

Και το Beluga να παρετε εσεις οι 2 παλι νταλικα θα το κανετε :P

 

Και για όσους δεν κατάλαβαν τον Deix, κάτι σαν τα ολοκαίνουργια τζιπάκια των τσιγγάνων, που πάντα κατέληγαν να πουλάνε πατάτες.

Ακόμα και αν ήταν Cayenne

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ξανάρχισα το παιχνίδι σοβαρά, υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδώνω την ταχύτητα στο 0?

 

Είναι ο μόνο πρόβλημα που έχω όταν ξεφεύγει το δάχτυλο και χτυπά αρνητική ταχύτητα χτυπώντας τα τείχη των σταθμών όταν προσγειώνομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ξανάρχισα το παιχνίδι σοβαρά, υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδώνω την ταχύτητα στο 0?

 

Είναι ο μόνο πρόβλημα που έχω όταν ξεφεύγει το δάχτυλο και χτυπά αρνητική ταχύτητα χτυπώντας τα τείχη των σταθμών όταν προσγειώνομαι.

 

Λογικα πρεπει να εχει μια ρυθμιση να σταματαει στο zero και να συνεχιζει αμα το ξαναπατας προς τα αναποδα. Οταν παω σπιτι θα το κοιταξω και θα σου πω.

 

 

Τι σκαφος ειναι αυτο ρε συ????

 

 

 

Και κατι δικο μου. Ειπα να δοκιμασω να κανω το ASP μου τουριστικο γιατι υπαρχει αναπτυξη και λεφτα σε αυτο το κομματι :) Εχωσα λοιπον μια business καμπινα και πηρα κατι πλουσιοτουριστες να δουνε κατι μνημεια. Το πρωτο ητανε σε αποσταση 80ly και το 2ο καμια 200ρια. Η αμοιβη ητανε 5,9kk οποτε και θεωρησα οτι για 10-12 jumps δουλεια με το ASP μια χαρα ειναι. Πηγαμε στο πρωτο μνημειο, επρεπε να προσγειωθεις σε καποιο πλανητη και να σκαναρεις ενα probe το οποιο σου λεει την ιστορια του τοπου μαζι και με τον ηρωα που και καλα εσωσε/θυσιαστηκε για το πλανητη. Ολα καλα, ευχαριστημενοι και οι τουριστες παμε μου λεει στο επομενο. Κοιταω το mission, buggarismeno....Ελεγε το νεο συστημα αλλα ειχε διατηρησει τα στοιχεια απο το προηγουμενο. Τελος παντων, ο καλος τουριστικος πρακτορας στα δυσκολα φαινεται :P

Βρισκω το συστημα, πεταω προς εκεινα τα μερη αλλα πουθενα το visitors navigation beacon....Googlarw λιγο και βλεπω οτι ειναι νεο γνωστο bug το οποιο λυνεται ως εξης : Πλησιαζεις ολους τους πλανητες λιγο κατω απο 1k ls και τοτε σε καποιον θα ανοιξει και το "αξιοθεατο" που θελουν να δουνε τα τουριστακια. Στη συγκεκριμενη περιπτωση πρεπει να το βρεις, να πας κοντα, να κανεις disengage και να το σκαναρεις απο κοντα. Μετα τους επεστρεψα και στην αρχικη περιοχη και ολα καλα ;)

 

Υπαρχουν τουριστοαποστολες που δινουν μεχρι και ~60κκ (εχω βγαλει και ss με αυτο το ποσο για τους δυσπιστους :P) οποτε οσοι γουσταρουν το exploration εχουν πλεον και τροπο να βγαλουν χοντρα credits και να δουνε και απιθανα σημεια που ειναι πολυυυυυυυυυ μακρια.

Ενα τελευταιο, δεν ξερω αν το πηρατε χαμπαρι αλλα πλεον εχουμε και αποθηκη :)

Αυτο σημαινει οτι αξιζει να κανετε powerplay, να παρετε οπλα, shields και οτι αλλο θελετε να τα αποθηκευσετε και μετα να ακολουθησετε αλλον leader για το επομενο bonus. Επισης μπορειτε να εξοπλιζετε τα σκαφη απλα ανταλλαζοντας κομματια απο την αποθηκη ;)

 

Αυτα προς το παρον, καλες πτησεις cmdrs O7 :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...