Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγήκε σε προσφορά στα 16,74 τόσο στο steam όσο και στην επίσημη σελίδα του,και νομίζω ήρθε η ώρα να το δοκιμάσω...

 

Είχα διαβάσει παλιότερα ότι όσοι το είχαν αγορασμένο,πήρανε δωρεάν κλειδία για steam από την Frontier.Αραγε ισχύει ακόμα αυτό?Αν το αγοράσω από την επίσημη σελίδα θα πάρω και κλειδί για steam?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

 

υπάρχει κάποιος οδηγός με τα βασικά για νέους στο είδος?
τα tutorials του παιχνιδιού δεν με βοήθησαν ιδιαιτερα πέρα από αυτά που δείχνουν.

 

 

Για δες εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

ωραία αλλα υπάρχει πουθενά αναφορά για τα καύσιμα και δεν το βλέπω?

 

 

 

cockpit-b2_02.jpg?direct&450

 

 

(όχι δική μου εικόνα)

Τέρμα δεξιά.

 

Edit: Δεν το εξηγεί στο in-game tutorial πάντως; Δεν το έχω δει απ' όταν το άλλαξαν, αλλά είχα διαβάσει ότι πρόσφατα έγινε καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μιας και λέμε για καύσιμα!

Μην φοβάστε αν ξεμείνετε κάπου..

Η λύση είναι εδώ!

 

https://www.fuelrats.com/

 

Είδα ότι τους προτείνουν αρκετοί στα φόρουμς του παιχνιδιού και στο steam!

Ο ρόλος τους είναι να βοηθάνε άτομα που δεν έχουν καύσιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πήγα και πήρα κάτι άλλους τίτλους (χλιαρά πράγματα...) και δεν το κοίταξα καθόλου σε αυτές τις εκπτώσεις. Πόσο είχε φτάσει, θυμάται/ξέρει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yep, τους έχω αναφέρει κι εδώ αρκετές φορές. ^_^

 

γιεπ,ισχύει..Χτες βράδυ ήμουν έτοιμος να τους καλέσω,γιατί αφαιρέθηκα και έκανα jump-jump-jump και έπεσε το μάτι μου τελευταιά στιγμή στα καύσιμα και έψαχνα σύστημα να πάω αφού εκεί που ήμουν δεν ζούσε ψυχή.

Ίσα που έφτασα.

 

Πήγα και πήρα κάτι άλλους τίτλους (χλιαρά πράγματα...) και δεν το κοίταξα καθόλου σε αυτές τις εκπτώσεις. Πόσο είχε φτάσει, θυμάται/ξέρει κανείς;

http://store.steampowered.com/sub/105710/

αυτή η έκδοση έκανε ~33€

το vanilla 16 κόμμα κάτι€

και το horizons 16 κόμμα κάτι€

https://steamdb.info/app/359320/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άρα στα 36 δολάρια τώρα είναι μια καλή τιμή;

 

(Δεν ξέρω αν θα πορωθώ τόσο για να τα βγάλει τα λεφτά του, αλλά μου άρεσε ο παράλληλος κόσμος που χτίζεται με τους fuel rats, για παράδειγμα, και μετάνιωσα που δεν το είδα στις εκπτώσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Άρα στα 36 δολάρια τώρα είναι μια καλή τιμή;

 

(Δεν ξέρω αν θα πορωθώ τόσο για να τα βγάλει τα λεφτά του, αλλά μου άρεσε ο παράλληλος κόσμος που χτίζεται με τους fuel rats, για παράδειγμα, και μετάνιωσα που δεν το είδα στις εκπτώσεις).

 

Χμ...αν θες την πλήρη έκδοση, πρέπει να πάρεις και το Horizons (είναι σαν Season Pass).

 

Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για το Open (που παίζεις με όλους), γιατί παίζω Solo, αλλά σίγουρα το παιχνίδι έχει πολύ grind και θέλει ψάξιμο και αρκετές ώρες. Εκτός αν το πας με κανένα πιο "ήρεμο" σκεπτικό έτσι για το relaxing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δηλαδή δεν μπορείς να βρεθείς με 2-3 φίλους και να παίξεις; Αν "ανοιχτείς" στον κόσμο (multi) είσαι με όλους; PvP κτλ.; Δεν είμαι για τέτοια, χαλαρά έλεγα, με πληκτρολόγιο και ποντίκι, απλά βόλτες στο διάστημα, άντε και κανένα εμπόριο.

 

(Το βρήκα κάποια στιγγμή 36 το παιχνίδι όπως το δίνει στο πρώτο link ο xtrmsnpr, αυτό εννοούσα όταν ρώτησα αν είναι καλή τιμή, αφού κοιμήθηκα στις εκπτώσεις κι έχασα την καλύτερη προσφορά, καλά να πάθω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με φίλους μπορείς να παίξεις σε Private Group. Είναι σαν το Solo, αλλά με όσους έχεις μέσα.

Αν θες τους πάντες, πας μόνο Open και είσαι ανοιχτός στα πάντα. Αλλά Open + εμπόριο μπορεί να σου κάτσουν human pirates. Μερικοί κάνουν roleplay απ' όσο ξέρω "δώσε Χ τόνους και δεν θα σε σκοτώσω" και άλλοι απλά fire and forget.

 

AI pirates μπορούν να κάτσουν παντού. Δεν ξέρω αν σε αφήσουν αν πετάξεις cargo, αλλά μόλις τελειώσει το scan αρχίζουν και βαράνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...