Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Δεν έχω βγάλει ακόμα όνομα για κανένα από τα σκάφη που έχω (νομίζω έχω παρκαρισμένα Sidewinder, Viper Mk IV και Eagle κάπου).

 

Το Vulture το πούλησα για το FAS και γενικά είμαι με το FAS τώρα που ...επίσης δεν ξέρω πώς να ονομάσω. Έχω να παίξω και από την beta του 2.3, οπότε δεν έχω βάλει την φάτσα μου στο Live ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και δεν γουστάρω το Polygon, άρθρο για το πρόσφατο event με την Salome.

 

https://www.polygon.com/features/2017/5/2/15501212/elite-dangerous-harry-potter-salome

 

Βέβαια το τι έγινε στο Reddit πριν και μετά, δεν περιγράφεται. :P

 

 

Βασικά, πολλοί φώναζαν για τους PAC και τον ελιτίστικο τρόπο που διαχειρίστηκαν το θέμα, δηλαδή να μην αφήνουν κόσμο να συμμετάσχει γιατί "δεν τους ήξεραν" και ότι όποιος δεν ήταν στην λίστα τους θα ήταν KOS, οπότε αν ήταν κάποιος τυχαίος στο Open που πέρναγε από την περιοχή, μπουμ. Υπήρχαν πολλά topics που είχαν γκρίνια και μερικά που έγραφαν ότι γινόταν witch-hunt στο Discord για μερικούς.

 

Επίσης ορισμένοι defenders θα είχαν όπλα διάβασα, ενώ είπαν στους υπόλοιπους να μην έχουν (δεν ξέρω ακριβώς πώς έγινε αυτό). Οι SDC (που μέλος είναι ο Harry Potter, γνωστοί PKers, Κλπ) ήταν από αυτούς που είχαν το ΟΚ να έχουν όπλα.

 

Επίσης μόλις μαθεύτηκε ότι ο HΡ έφαγε την Salome, υπήρξε ένα massive facepalm από πολλούς.

Αυτά τα "didn't trust SDC" και μκίες...αφού βάζεις τα trolls μέσα στο Defence fleet. Ήταν σίγουρο ότι θα γινόταν η στραβή και υπάρχουν υποψίες ότι ο ίδιος ο writer των βιβλίων ήθελε conspiracy death. Τουλάχιστον οι υπόλοιποι 3 χαρακτήρες ξέφυγαν, αλλά λένε οι SDC πώς θα μπορούσαν να τους σκοτώσουν, αλλά τότε θα έχαναν την ευκαιρία να φάνε την Salome.

 

Τέλος, το aftermath (ή κάτι σχετικό με αυτό) ήταν ήδη γνωστό από μηνύματα που βρήκε καταλάθος ένας πιλότος πριν καν αρχίσει το event. :P

 

 

edit:

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν γουστάρω το Polygon, άρθρο για το πρόσφατο event με την Salome.

 

https://www.polygon.com/features/2017/5/2/15501212/elite-dangerous-harry-potter-salome

 

Βέβαια το τι έγινε στο Reddit πριν και μετά, δεν περιγράφεται. :P

 

 

Βασικά, πολλοί φώναζαν για τους PAC και τον ελιτίστικο τρόπο που διαχειρίστηκαν το θέμα, δηλαδή να μην αφήνουν κόσμο να συμμετάσχει γιατί "δεν τους ήξεραν" και ότι όποιος δεν ήταν στην λίστα τους θα ήταν KOS, οπότε αν ήταν κάποιος τυχαίος στο Open που πέρναγε από την περιοχή, μπουμ. Υπήρχαν πολλά topics που είχαν γκρίνια και μερικά που έγραφαν ότι γινόταν witch-hunt στο Discord για μερικούς.

 

Επίσης ορισμένοι defenders θα είχαν όπλα διάβασα, ενώ είπαν στους υπόλοιπους να μην έχουν (δεν ξέρω ακριβώς πώς έγινε αυτό). Οι SDC (που μέλος είναι ο Harry Potter, γνωστοί PKers, Κλπ) ήταν από αυτούς που είχαν το ΟΚ να έχουν όπλα.

 

Επίσης μόλις μαθεύτηκε ότι ο HΡ έφαγε την Salome, υπήρξε ένα massive facepalm από πολλούς.

Αυτά τα "didn't trust SDC" και μκίες...αφού βάζεις τα trolls μέσα στο Defence fleet. Ήταν σίγουρο ότι θα γινόταν η στραβή και υπάρχουν υποψίες ότι ο ίδιος ο writer των βιβλίων ήθελε conspiracy death. Τουλάχιστον οι υπόλοιποι 3 χαρακτήρες ξέφυγαν, αλλά λένε οι SDC πώς θα μπορούσαν να τους σκοτώσουν, αλλά τότε θα έχαναν την ευκαιρία να φάνε την Salome.

 

Τέλος, το aftermath (ή κάτι σχετικό με αυτό) ήταν ήδη γνωστό από μηνύματα που βρήκε καταλάθος ένας πιλότος πριν καν αρχίσει το event. :P

 

 

edit:

 

 

 

Ωραιο event αν και λιγο στημενο..... Λες να εξελιχθει στο νεο eve???? :D

 

Επισης αυτος ο Harry Potter ειναι πανταχου παρων τωρα τελευταια. Ανεβασε νεο βιντεακι και ο isinona, λεω για να το χαζεψω λιγο και τσαααααακ νατος παλι ο ακατανομαστος (ο οποιος μπορει να λυωνει αλλα δεν μπορει να πεταξει με fa off  :P)

 

https://www.youtube.com/watch?v=moITRrezrUI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ανακοινώθηκε για κονσόλα και είμαι τέρμα hyped θα έλεγα. Πείτε μου παίδες σε τι φάση είναι το παιχνίδι? Νομίζω δεν είχε ξεκινήσει Καλά Αλλά έβαλαν αρκετό υλικό από τότε. Για δώστε φως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα...Εγώ το πήρα πριν κάνα μήνα.Επαιξα κάνα δυο βδομάδες και μετά το παράτησα.Το βρήκα φτωχό και μονότονο...Πολύ φαρμάρισμα για το τίποτα.

 

Σίγουρα έχει προοπτικές να γίνει πολύ καλό,αλλά κρατάω μικρό καλάθι γιατί φοβάμαι ότι οι devs την πάνε τη δουλειά για theme park με zero interaction.Κάποια στιγμή θα ξαναασχοληθώ μαζί του,λογικά στο επόμενο patch,ή αν απλά βαριέμαι και θέλω να βρεθώ λίγο στο διάστημα :P

 

Αν δε σε πολυνοιάζει το οικονομικό και ψήνεσαι,θα σου έλεγα να το πάρεις (μαζί με το Horizons) και όποτε και αν το βαρεθείς,εκεί θα είναι και θα σε περιμένει,μέχρι με το καλό να εμπλουτιστεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω παίξει 63 ώρες και ακόμα είμαι στην αρχή. Απλά τώρα κάνω πάυση να τελειώσω κάτι άλλα. Βέβαια παίζω με VR και HOTAS οπότε είναι άλλη φάση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είναι τελείως sandbox με τα καλά και τα κακά του που αυτό συνεπάγεται.

Δεν έχουμε κανένα καλό στόρυ event και γενικά είναι για να παίρνεις την τζούρα σου από το διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αμα είναι παίζω και No man's Sky που λένε? Δεν σας βλέπω και πολύ ζεστούς, δεν έχει αποστολές, ιστορία, raids, μάχες με capital ships, ακόμα και alien races κτλ? φαντάζομαι εκτός από το trading system και τα σκάφη που αναβαθμίζεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αμα είναι παίζω και No man's Sky που λένε? Δεν σας βλέπω και πολύ ζεστούς, δεν έχει αποστολές, ιστορία, raids, μάχες με capital ships, ακόμα και alien races κτλ? φαντάζομαι εκτός από το trading system και τα σκάφη που αναβαθμίζεις. 

 

Αποστολές έχει.

Ιστορία δεν έχει (για την ακρίβεια κανένα elite δεν είχε ιστορία, πάντα ξεκίναγες με ένα σκάφος και λίγα credits).

 

Δες Link.png Site: εδώ τι μπορείς να κάνεις με το παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...