Προς το περιεχόμενο

Νεος σκληρος δισκος


manos08

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Χρειάζομε εναν νεο σκληρό δισκο.
Το θέμα ειναι οτι η μητρική μου υποστηρίζει μονο sata2 ενώ οι περισσότερει και οικονομικότεροι σκληροι που κοιτάω υποστηρίζουν sata3.

Η απορία μου ειναι η εξεις:Θα έχω θεμα μπουκαλιού εαν βαλλω ενα συνχρονο σκληρό?
κι εαν όχι εχετε έχεται να μου προτείνεται ενα καλό κομάτι?(να μην ξεπερνα τα 100ευρο)

Πληροφοριακά η μητρικη μου ειναι  αυτή  και η cpu μου ο intel core 2quad q9400.

 

Ευχαρισώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από κάποια χρονια λογικα θα αλλαξεις το σετακι επεξ-μητρική. Τότε θα πάρεις μια που θα υποστηρίζει σατα3,άρα η αγορά σκληρού σατα3,θα ναι σαν επένδυση για το μέλλον. Θα σου πρότεινα να πας σε western digital black caviar λόγω του οτι εχουν 5χρονια εγγύηση,έναντι 2-3 των άλλων, και λόγω του οτι εχει καλύτερες επιδόσεις απο τους blue-green-red. Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις τουλάχιστον 1terra,ώστε να ξενοιασεις μια και έξω, δε μπορω να ποσταρω λινκ τωρα,αλλα Απ οτι θυμάμαι εχει γύρω στα 90-95€ αυτός που σου λέω.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καλύτεροι σημερινοί σκληροί δίσκοι που είναι sata3, δεν ξεπερνούν καν την ταχύτητα του sata1, πόσο μάλλον του δύο. Μην σε απασχολεί αυτό. Ο δίσκος όχι μόνο θα είναι συμβατός αλλά θα λειτουργεί και στο 100% των δυνατοτήτων του.

 

Δες αυτόν που είναι καλή και σχετικά οικονομική λύση: http://www.skroutz.gr/s/407421/Hitachi-HDS721010DLE630-Deskstar-7K1000-D-1TB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

87,32€, κάνει αυτός που σου πρότεινα εγω. Τωρα αν θες να πας σε μια ποιο οικονομική λύση κερδίζοντας 15€, χάνοντας 2ετη εγγύησης πας στη λύση του Δεινο..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

87,32€, κάνει αυτός που σου πρότεινα εγω. Τωρα αν θες να πας σε μια ποιο οικονομική λύση κερδίζοντας 15€, χάνοντας 2ετη εγγύησης πας στη λύση του Δεινο..

Εγω πάντως τα 15€ θα τα έδινα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...