Προς το περιεχόμενο

αγορα απο γερμανικο αμαζον


star12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να αγορασω ενα μπ3 πλειερ που δυστηχως δεν μπορω να το βρω ποουθενα.<< για την ακριβια το χα αλλα το χαλασα για κακη μου τυχη>> και ψαχνοντας το εχω βρει στο γερμανικο αμαζον.Και η ερωτηση ειναι. το αμαζον στελνει ελλαδα κανονικα;γιατι ειδα πως πολλοι πηρανε το γκαλαξι σ3 απο κει οταν βγηκε.Το καλο ειναι οτι εχω το chrome   και οταν μπαινω στη σελιδα κανει μεταφραση.Απλα επ συνηθως ψωνιζα απο ebay  το αμαζον.de ειναι αξιοπιστο καταστημα;δηλ ειπαρχει περιπτωση να μη λαβω ποτε το item ας πουμε;;και αυτα που πουλανε εχουν εγγυηση;

και τελος με θεμα πληρωμης δεχονται πειπαλ η κατι αλλα κουλα καταθεση σε τραπεζα και τετια;

οπιος εχει παρει κατι απο κει ας πει τη γνωμη του
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με τη σειρα:

 

Στελνει Ελλαδα κανονικα.

Ειναι αξιοπιστο δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις τα χρηματα σου.

Εχουν εγγυηση.

Δε δεχεται paypal, θελει πιστωτικη, αλλα δε θα εχεις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stormrain  +1 , Επίσης αγόρασα και ένα νετμπουκ το καλοκαίρι από εκεί και το ένα πρωί έγινε η παραγγελία το επόμενο μεσημέρι ήρθε. Δεν ξέρω πως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ψάχνομαι και γω για αγορά από Amazon και επειδή το ίδιο προϊόν το βρίσκω μισοτιμής, κάτι πρέπει να είναι λάθος.

Μιλάω για αυτό στο γερμανικό ή αυτό στο αγγλικό το οποίο εδώ στην Ελλάδα έχει σχεδόν διπλάσια τιμή.

Στης Ελλάδας λέει ότι παίρνει μέχρι 24'' monitors ενώ στο αγγλικό και γερμανικό Amazon μέχρι 19''.

Μήπως κάτι δε βλέπω; Είναι άλλο μοντέλο στο Amazon και άλλο στο ελληνικό eshop;

 

Και με τα μεταφορικά για τέτοιου όγκου τεμάχιο, τι γίνεται;

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ και συγγνώμη για την ερώτηση, αφού δεν έχει άμεση σχέση με το θέμα.

 

Edit: Βλέπω ότι και στις τρεις σελίδες, το μοντέλο είναι ίδιο.

Item model number: 420808

Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ψάχνομαι και γω για αγορά από Amazon και επειδή το ίδιο προϊόν το βρίσκω μισοτιμής, κάτι πρέπει να είναι λάθος.

Μιλάω για αυτό στο γερμανικό ή αυτό στο αγγλικό το οποίο εδώ στην Ελλάδα έχει σχεδόν διπλάσια τιμή.

Στης Ελλάδας λέει ότι παίρνει μέχρι 24'' monitors ενώ στο αγγλικό και γερμανικό Amazon μέχρι 19''.

Μήπως κάτι δε βλέπω; Είναι άλλο μοντέλο στο Amazon και άλλο στο ελληνικό eshop;

 

Και με τα μεταφορικά για τέτοιου όγκου τεμάχιο, τι γίνεται;

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ και συγγνώμη για την ερώτηση, αφού δεν έχει άμεση σχέση με το θέμα.

 

Edit: Βλέπω ότι και στις τρεις σελίδες, το μοντέλο είναι ίδιο.

Item model number: 420808

Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

 

σε συμφέρει από το αγγλικό. έχει δωρεάν μεταφορικά και η τιμή βγαίνει 85 ευρώ περίπου.

στο Γερμανικό είναι πιο φθηνό αλλά με τα μεταφορικά που 27,53 φτάνει τα 95.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δωρεάν μεταφορικά βγαίνουν με το Super Save Delivery; Επειδή έχει 3 επιλογές.

 

Τώρα να δω βέβαια τι παίζει και με τα χαρακτηριστικά, επειδή στο Amazon έχει διαφορετικά απ'ότι στο ελληνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε συμφέρει από το αγγλικό. έχει δωρεάν μεταφορικά και η τιμή βγαίνει 85 ευρώ περίπου.

στο Γερμανικό είναι πιο φθηνό αλλά με τα μεταφορικά που 27,53 φτάνει τα 95.

 

MΠορεί να λέω και βλακεία αλλά νομίζω ότι κάποιο λάθος κάνεις περί δωρέαν μεταφορικών στην Ελλάδα από το αγγλικό... Γύρω στις 6 λίρες εγώ είδα το φθηνότερο για μεταφορικά. Μόνο ένας είχε τσαμπέ μεταφορικά αλλά κοστίζει 100 λίρες...

 

 

Εdit : Ευχαριστώ τον rottenlungs για την επισήμανση από κάτω. Και συγνώμη και στο φίλο πιο πάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<<Amazon.co.uk offers free Super Saver Delivery to the following countries:

Belgium, Denmark, Luxembourg, Netherlands, Andorra, Finland, Gibraltar, Greece, Iceland, the Republic of Ireland, Italy, Liechtenstein, Norway, Portugal, San Marino, Spain, Sweden, Vatican city, Poland.>>

 

και

 

<<

How do I get FREE Super Saver Delivery?

  1. Place over £25 of eligible items in your Shopping Basket.*
  2. Proceed to checkout.
  3. Make sure your items are being delivered to a single delivery address in the eligible European destination.
  4. Select Super Saver Delivery as your delivery method. See your delivery times here.
  5. Select "Group my items into as few deliveries as possible" as your delivery preference.
  6. Place your order.**

>>

 

πηγη:http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html/?nodeId=200355380

 

 

ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΣΧΥΕΙ μόνο όταν πουλάει ο amazon.co.uk και όχι όταν πουλάνε ΑΛΛΟΙ μέσω amazon.co.uk... Το κάθες προϊόν λέει ποιος το πουλάει στην σελίδα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stormrain  +1 , Επίσης αγόρασα και ένα νετμπουκ το καλοκαίρι από εκεί και το ένα πρωί έγινε η παραγγελία το επόμενο μεσημέρι ήρθε. Δεν ξέρω πως!

 

Τύχη λογικά και θέμα περιόδου. Το ίδιο 'επαθα και εγώ με κάτι παραγγελίες από Αμερική τον Αύγουστο. Μέσα σε 6 μέρες και εργάσιμες μέσα σε αυτές είχαν έρθει ίσως επειδή δεν υπάρχει πολύ κίνηση εκείνη την περίοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α επίσης να ανφέρω οτι έχω ψωνίσει και δύο φορές απο το γερμανικό. Αν θυμάμαι καλα ήρθε μετά απο μία βδομάδα η σκηνή μου (και η τιμή μαζί με τα μεταφορικά ήταν η μισή απο ότι στην ελλάδα (125€ ενώ Ελλάδα 250€).......Συνεπώς δεν μου φάινεται περίεργο)

 

Απο Αγγλικό έχω ψωνίσει άπειρες φορές και μία φορά που τα ΕΛΤΑ μου έχαναν το προϊόν μου το ξαναέστειλαν δύο φορές... Το amazon είναι πολυ πιο ασφαλές απο το ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...