Προς το περιεχόμενο

Άνετα παπούτσια για πολύωρη ορθοστασία


yannis27gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου φαίνεται ότι θα μείνω με τα υπάρχοντα που είναι με αερόσολα, τα έχω 2 χρόνια και είναι πολύ άνετα, και θα πάρω running shoes της Nike για το τρέξιμο και για εντελώς σπορ ντύσιμο.

 

Της ECCO κάνουν πάνω από 100€. Σούζη, τσούζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 296
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτά τα φοράω κανα τρίμηνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος  http://www.eastbay.com/product/model:148253/sku:02519113#sku=02519001 

 

αν θες δοκίμασε τα σε κάποιο μαγαζί στην περιοχή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα τσίμπησα κάτι asics igs με gel και μπορώ να πω ότι είναι το πιο άνετο παπούτσι που έχω φορέσει.

Είναι αθλητικά βέβαια (για τρέξιμο τα πήρα), αλλά αν σε παίρνει να τα φοράς στη δουλειά πιστεύω πως θα ήταν ο,τι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Clarks έχουν αρκετά μαλακά και σοβαρά παπούτσια όπως τα θες.

Π.χ. http://www.clarks.co.uk/p/20318607

http://clarks.gr/products/mens/casual-shoes/nate-edge-black-leather

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Kαλησπέρα! Δουλεύω πάρα πολλές ώρες όρθια σε καφέ και ψάχνω κάποια παπούτσια στυλ μπαλαρίνας κατάλληλα για τέτοια δουλειά γιατί δεν μπορώ να βάλω αθλητικά. Αυτά τα  ΕCCO που αναφέρετε αξίζουν? Απλά επειδή δουλεύω μπουφέ είμαι κάπως πιο "στάσιμη" και δεν βρίσκω τίποτα αναπαυτικό. :-/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τελικά βολεύτηκα με τα παπούτσια AEROPELMA που είχα από πρόπερσι. Δεν ξέρω αν αυτό είναι μάρκα ή τεχνολογία, πάντως έχουν τρύπες στη σόλα για να αναπνέει, είναι ιδιαίτερα αναπαυτικά και μάλλον φτηνά -50€ για δερμάτινα νομίζω είναι καλή τιμή.

Και όπως προείπα, είναι στην τρίτη τους σεζόν, έχουν φορεθεί πάνω από 500 (!!) φορές και το μόνο που χρειάστηκαν είναι κάποιες φορές βάψιμο και καινούργιους πάτους φυσικά. Πολύ καλό παπούτσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: http://www.sportsdirect.com/mens/mens-trainers?dcp=11&OrderBy=PRICE_ASC">sportsdirect Παιδια νομιζω οτι εχω μια λυση, απο ενα σαιτ που προσφατα γνωρισα κ εγω, κ ψωνισα πολυ ευκολα κ τα πραγματα ολα, μου ηρθαν σε λιγωτερο απο δυο 24ωρα!

Σας εβαλα απλα τα μαυρα ανδρικα χρωματα των  Nike-Adidas , που εχουν τιμες που απλα δεν υπαρχουν!!

Απο 20 εως 80 ευρω!  και 264 ζευγαρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Απλα να ξερετε οτι ειναι γνησια κ οι ανθρωποι ξερουν να πουλανε φτηνα!!!!!!!!!!

εχει εκπτωσεις ολολν τον χρονο.

Αν ψαχτειτε πολυ σιγουρα θα χρειαστουν απλα αρκετες ωρες μεχρι να τα βρειτε ολα , αν τυχον ψαχνετε κ για αλλα πραγματα κυριως αθλητικα!

 

Εγω προκειται να πιασω δουλεια καπου που πιθανον να ειμαι ορθιος απο 8 εως και 12 ωρες κ διαλεξα μποτακια για να ειναι πιο ασφαλη τα ποδια μου, για τωρα στο κρυο του χειμωνα!

Ακομη υπαρχουν παπουτσια-αθλητικα η μποτακια δερματινα,

που αναπνεουν κ ειναι αδιαβροχα, κ καποια GORE TEX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πέρα απο το παπούτσι θα πρότεινα να κάνετε μια καλή επένδυση σε ορθοπεδικούς πάτους. Όχι τους απλούς Σιλικόνης...δεν κάνονυ τίποτα. Μπορείτε να μετρήσετε το πέλμα σας σε πελματογράφο και να σας βγάλουν custom πάτο(ακριβή λύση αλλά καλύτερη). Η να αγοράσετε κάποιους έτοιμους. Sorbothane και Superfeet είναι απο τις καλύτερες μαρκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πέρα απο το παπούτσι θα πρότεινα να κάνετε μια καλή επένδυση σε ορθοπεδικούς πάτους. Όχι τους απλούς Σιλικόνης...δεν κάνονυ τίποτα. Μπορείτε να μετρήσετε το πέλμα σας σε πελματογράφο και να σας βγάλουν custom πάτο(ακριβή λύση αλλά καλύτερη). Η να αγοράσετε κάποιους έτοιμους. Sorbothane και Superfeet είναι απο τις καλύτερες μαρκες.

Ενταξει εαν μιλαμε για επενδυση της ταξης των 30$-50$ συν τα μεταφορικα απο αμαζον.....

.Link.png Site: http://www.amazon.com/Superfeet-Green-Premium-Insoles-Juniors/dp/B002OSHAWM">amazon superfeet

 τοτε μιλαμε για αλλο ενα ζευγαρι παπουτσια,

και ολα αυτα για ενα ζευγαρι πατους, που δεν λειπουν και τα ασχημα σχολια στα  reviews!

Εχω βρει σε πολυ καλυτερες τιμες Sorbothane απο ευρωπη κ το αλλο σαιτ που ανεφερα πριν 3 ημερες,  και εαν εχω προβλημα στο μελλον θα το κοιταξω!

Για να μην αναφερω τον πελματογραφο που δεν ανεφερες ποσο κοστιζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

ξεθαβω το τοπικ για να ρωτησω , κάποια πρόταση σε παπουτσια ανετα για ορθοστασια και περπατημα ? να ειναι casual προς το καλο ? (εννοω οτι θα φορεθουν με "σοβαρο" τζιν ή καποιο τετοιου στυλ παντελονι , πουκαμισο και σπορ σακακι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεθαβω το τοπικ για να ρωτησω , κάποια πρόταση σε παπουτσια ανετα για ορθοστασια και περπατημα ? να ειναι casual προς το καλο ? (εννοω οτι θα φορεθουν με "σοβαρο" τζιν ή καποιο τετοιου στυλ παντελονι , πουκαμισο και σπορ σακακι)

Link.png Site: Εδώε'ισαι. Το παππούτσι με εσωσε. Ομορφο, ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΟ και κυρίως οικονομικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει είναι τα Crocs. Μη γελάτε, έχει και μπότες/μπαλαρίνες για γυναίκες συν sneakers/loafers για άντρες. Τα Asics gel δεν πιάνουν μια μπροστά στα Crocs κι ας κοστίζουν 3-6 φορές πάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...