Προς το περιεχόμενο

Άνετα παπούτσια για πολύωρη ορθοστασία


yannis27gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει είναι τα Crocs. Μη γελάτε, έχει και μπότες/μπαλαρίνες για γυναίκες συν sneakers/loafers για άντρες. Τα Asics gel δεν πιάνουν μια μπροστά στα Crocs κι ας κοστίζουν 3-6 φορές πάνω. 

Δεν θα ταιριάξουν και ιδιαίτερα με το ντύσιμο που τα θέλει όμως...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 296
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι βγάζουν και κανονικά παπούτσια που είναι τόσο μαλακά και άνετα, λες και περπατάς σε συννεφάκια.

Είναι και ελαφριά και δροσερά; Για καλοκαίρι κάνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με έχουν βολέψει πάρα πολύ και φοράω από το καλοκαίρι Crocs από το πρωί μέχρι το βράδυ. Πλένονται και στεγνώνουν πολύ εύκολα ώστε να τα έχεις πάντα καθαρά και είναι πιό ελαφριά από ένα συμβατικό παπούτσι. Με τα Asics Gel μετά τις 8 ώρες ήθελα απλά να τα βγάλω και με πονούσαν τα πόδια.

Θα πρέπει να μου δώσουν και ποσοστά τέτοια διαφήμιση που ρίχνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χρονια επαιρνα καθε χρονο ενα ζευγαρι air max και ημουν αρκετα ευχαριστημενος. Καλη σολα, καλη κατασκευη παπουτσιου.
Περσυ δοκιμασα πρωτη φορα τα zx flux της Adidas. Μου πηρε καμια βδομαδα να τα συνηθισω και τα πηρα κυριως για το ντιζαην, αλλα με τη χρηση καταλαβα οτι ειναι ΠΟΛΥ πιο ανετα απο τα nike. Μου εκανε εντυπωση γιατι δεν εχουν αεροσολα, αλλα πραγματικα ειναι πολυ καλο παπουτσι. Ελαφρυ, ανετο και απειρα σχεδια διαθεσιμα.
Επισης πολυ ανετα ειναι τα trinomic, πολυ ανετη σολα της puma. Κι αυτα τα πηρα για το ντιζαην αρχικα, τη συνεργασια με την alife (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ασημενια παπουτσια!!!) αλλα ηταν πολυ ευχαριστη εκπληξη το οτι ειναι και παρα πολυ ανετα.
Επισης ειμαι μεγαλος χεητερ ολων των κροκς, δε με ενδιαφερει ποσο ανετα ειναι, το ντιζαην ειναι τοσο ασχημο που απλα δεν τα δεχομαι. Προτιμω να βγαλω καλους παρα να φορεσω ασχημα παπουτσια :///
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γινεται να συγκρίνεις ενα αθλητικο παπουτσι τρεξιματος με casual παπουτσια.

 

Asics αλλωστε υπαρχουν πολλα μοντελα μπορει αυτο που επέλεξες να μην εκανε για σενα.

 

Παντως ξαναλεω , τα asics ειναι παπουτσια τρεξιματος με ο,τι αυτο συνεπάγεται.

 

Τωρα για τα crocs αυτα δεν εχω αποψη απο θεμα άνεσης αλλα μου φαινονται ασχημα.

 

Αντιθέτως τα geox εχουν αρκετα σχεδια, και ειναι και αναπαυτικά.

 

Τωρα ο καθεμας με τα γουστα του :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει είναι τα Crocs. Μη γελάτε, έχει και μπότες/μπαλαρίνες για γυναίκες συν sneakers/loafers για άντρες. Τα Asics gel δεν πιάνουν μια μπροστά στα Crocs κι ας κοστίζουν 3-6 φορές πάνω.

Χαχαχαχαχαχα. Προσπάθησα αλλά δεν μπόρεσα να μην γελασω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γινεται να συγκρίνεις ενα αθλητικο παπουτσι τρεξιματος με casual παπουτσια.

 

Asics αλλωστε υπαρχουν πολλα μοντελα μπορει αυτο που επέλεξες να μην εκανε για σενα.

 

Παντως ξαναλεω , τα asics ειναι παπουτσια τρεξιματος με ο,τι αυτο συνεπάγεται.

 

Τωρα για τα crocs αυτα δεν εχω αποψη απο θεμα άνεσης αλλα μου φαινονται ασχημα.

 

Αντιθέτως τα geox εχουν αρκετα σχεδια, και ειναι και αναπαυτικά.

 

Τωρα ο καθεμας με τα γουστα του :)

 

Asics εχω τα περσινα gel, ήταν τα πιό ακριβά και υποτίθεται πιό καλά. Δεν κάνουν για ορθοστασία όμως. Για τρέξιμο που προορίζονται ίσως είναι καλά. Σε Geox έχω πάρει παλιότερα και έμεινα πολύ ευχαριστημένη από μπότες κι ας ήταν πανάκριβες (πάλι όμως δεν κάνουν για ορθοστασία πολλών ωρών).

Τα Crocs τα κορόιδευα πάντα αλλά πλέον δεν βγάζουν μόνο πανάσχημα σαμπό για νοσοκόμες αλλά και κανονικά παπούτσια που βλέπονται. Δεν είναι τέλεια αισθητικά όμως φοριούνται με αξιοπρέπεια και είναι υπερ-άνετα για ορθοστασία και περπάτημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asics εχω τα περσινα gel, ήταν τα πιό ακριβά και υποτίθεται πιό καλά. Δεν κάνουν για ορθοστασία όμως. Για τρέξιμο που προορίζονται ίσως είναι καλά. Σε Geox έχω πάρει παλιότερα και έμεινα πολύ ευχαριστημένη από μπότες κι ας ήταν πανάκριβες (πάλι όμως δεν κάνουν για ορθοστασία πολλών ωρών).

Τα Crocs τα κορόιδευα πάντα αλλά πλέον δεν βγάζουν μόνο πανάσχημα σαμπό για νοσοκόμες αλλά και κανονικά παπούτσια που βλέπονται. Δεν είναι τέλεια αισθητικά όμως φοριούνται με αξιοπρέπεια και είναι υπερ-άνετα για ορθοστασία και περπάτημα.

Εμένα σχεδόν με έπεισες πάντως, έλεγα να πάρω αθλητικά αλλά θα ρίξω μια ματιά στα crocs! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asics εχω τα περσινα gel, ήταν τα πιό ακριβά και υποτίθεται πιό καλά. Δεν κάνουν για ορθοστασία όμως. Για τρέξιμο που προορίζονται ίσως είναι καλά. Σε Geox έχω πάρει παλιότερα και έμεινα πολύ ευχαριστημένη από μπότες κι ας ήταν πανάκριβες (πάλι όμως δεν κάνουν για ορθοστασία πολλών ωρών).

Τα Crocs τα κορόιδευα πάντα αλλά πλέον δεν βγάζουν μόνο πανάσχημα σαμπό για νοσοκόμες αλλά και κανονικά παπούτσια που βλέπονται. Δεν είναι τέλεια αισθητικά όμως φοριούνται με αξιοπρέπεια και είναι υπερ-άνετα για ορθοστασία και περπάτημα.

Αχ ειχες παρει τα Kinsei ισως ηταν πολυ βαρια για σενα , τα δε Kayano δεν ειναι για ουδετερο πατημα οποτε αν εσυ εχεις ουδετερο, θα ταν λογικο να μη σε βολέψουν.

 

Παντως το καλο ειναι που βρηκες τη μαρκα που σε βολευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...