Προς το περιεχόμενο

Adobe Σειρά CS3 Εγκατάσταση


vaiosgtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω βρει απο το Internet ολοκληρη την σειρα (Adobe Creative Suite 3 Master Collection)

πριν λιγες μερες εγκατεστησα καποια προγραμματα και μου δουλευαν μια χαρα.

Τωρα δεν μπορω να εγκαταστησω και κατι αλλα που θελω

Μου βγαζει ενα μυνημα που λεει: "Εισάγετε το CS3 Master Collection Disc 1 στη μονάδα C:/ για να συνεχίστε την εγκατάσταση"

 

ξερει καποιος τι είναι αυτό??

εγω έτσι που το διαβάζω δεν βρίσκω ακρη - ισως εχει μεταφραστεί λάθος απο τα αγγλικά

 

 

Επίσης εαν καταφερω να κανω εγκατασταση θέλω να μου πείτε εαν βοηθάει κανα προγραμματα επεξεργασίας βίντεο σε αυτά που ζητάω

αυτο που θέλω είναι να αλλάζω την μορφή της ταινίας +bitrate και ολα αυτά 

να μπορω να κρατάω τα κεφάλαια, να μπορώ να βάζω υποτιτλους και να αποθηκεύω εννοείται σε όλες τις μορφές

(η αλήθεια είναι ότι είμαι ασχετος αλλα αφου αποφασισα να ασχοληθω με το βιντεο καλό θα ηταν να συνηθίσω στο καλύτερο πρόγραμμα που υπάρχει. για αυτο δεν θελω να ακουσω "αυτα που ζητας γινονται και με αυτο, δεν χρειαζεται να ασχοληθείς και τοσο" και αλλα τετοια.  φιλικα για να μην τα ξαναγραψω και γεμισουμε μυνηματα")

 

 

      συγνωμη εαν σας κουρασα

και ευχαριστώ εκ των προτέρων

Επεξ/σία από vaiosgtr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχολούμαι ερασιτεχνικά με την επεξεργασία βίντεο και δουλεύω με τα προγράμματα της Adobe (έχω το CS4 στα Win7 32 και το CS5.5 στα Win 7 64) αλλά δεν καταλαβαίνω τι είναι το πρόβλημα που σου παρουσιάζει.

 

Εάν καταφέρεις να εγκαταστήσεις αυτό ή κάποιο νεώτερο, δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο αφού το Premiere Pro της σουίτας τα κάνει όλα και πολλά παραπάνω που δεν φανταζόμαστε, αφού δουλεύουμε μικρό ποσοσοτό από τις δυνατότητες αυτών των προγραμμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχολούμαι ερασιτεχνικά με την επεξεργασία βίντεο και δουλεύω με τα προγράμματα της Adobe (έχω το CS4 στα Win7 32 και το CS5.5 στα Win 7 64) αλλά δεν καταλαβαίνω τι είναι το πρόβλημα που σου παρουσιάζει.

 

Εάν καταφέρεις να εγκαταστήσεις αυτό ή κάποιο νεώτερο, δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο αφού το Premiere Pro της σουίτας τα κάνει όλα και πολλά παραπάνω που δεν φανταζόμαστε, αφού δουλεύουμε μικρό ποσοσοτό από τις δυνατότητες αυτών των προγραμμάτων.

 

οκ ευχαριστω και απο μια ματια στο Google και εγω στο premiere ειχα καταλήξει αλλα δεν ειμουν συγουρος

τωρα κανας αλλος μηπως ξερει τι είναι αυτό το μύνημα που βγάζει και τι πρεπει να κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να αποφύγεις το CS3, κάν'το. Εκτός του ότι είναι αρκετά παλιό, ήταν και, κατ'εμέ, η χειρότερη σουίτα από άποψη bugs, δυσλειτουργιών, κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον ειχες μεταφερει στο δισκο τον φακελο της σουιτας και εκανες την εγκατασταση απο εκει.

 

Οποτε ξανα-μετεφερε τον φακελο παλι στο δισκο, στο ιδιο σημειο που τον ειχες οταν εκανες την αρχικη εγκατασταση, και θα δει ετσι σαν "disc 1" την συγκεκριμενη τοποθεσια.

 

Πιστευω να λειτουργησει ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαλλον ειχες μεταφερει στο δισκο τον φακελο της σουιτας και εκανες την εγκατασταση απο εκει.

 

Οποτε ξανα-μετεφερε τον φακελο παλι στο δισκο, στο ιδιο σημειο που τον ειχες οταν εκανες την αρχικη εγκατασταση, και θα δει ετσι σαν "disc 1" την συγκεκριμενη τοποθεσια.

 

Πιστευω να λειτουργησει ετσι.

 

οχι τίποτα παλι

 

αα επιπλεον ισως είμαι και σε λαθος ενότητα

εαν ειναι για software, μπορει να το μεταφέρει κάποιος moderator?

Επεξ/σία από vaiosgtr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να αλλάζεις bitrate στις ταινίες, να βάζεις υπότιτλους και αλλάζεις φορμάτ στα αρχεία βίντεο θα βάλεις το premiere;

Δεν είναι απλά too much, ίσως και να μην σου κάνει αυτά που θέλεις. Δεν είναι η δουλειά του αυτή, μπορεί να είναι από τα καλύτερα προγράμματα επεξεργασίας video αλλά δεν διαχειρίζεται τόσο άνετα τα διαφορετικά αρχεία βίντεο και τους υπότιτλους.

Όπως το βλέπω εγώ, δεν θα πήγαινες να οργώσεις το χωράφι με την Λαμποργκίνι ντιάμπλο αλλά με το τρακτέρ. Ακόμα και με το φτωχό γαϊδουράκι θα έκανες καλύτερη δουλειά.

Δες τα freemake, format factory, avi demux. Αυτά πάντως κάνουν όλα αυτά που θέλεις, το premiere δεν ξέρω αν θα τα καταφέρει τόσο καλά όσο αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα προγράμματα της adobe, ιδίως οι τελευταίες σουίτες, είναι πολύ περίεργα και γα όλα φταίει το drm τους (η προστασία). Αν προσπαθήσεις να τα βάλεις και κάτι πάει στραβά στην εγκατάσταση μετά θέλεις φορμάτ για να ξαναμπουν.

Αυτό με το μήνυμα που σου βγάζει είναι μάλλον ένα έξτρα σύστημα προστασίας, όπως αυτό που έχουν τα παιχνίδια, όπου το setup αναγνωρίζει αν το cd εγκατάστασης είναι το αυθεντικό, αντίγραφο ή iso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...