Προς το περιεχόμενο

Aποριες και πως να αγορασω απο το Amazon?


sanji

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mπορει καποιος να μου πει τη διαδικασια για να αγορασω κατι απο το amazon?

Kαι αν γινεται να μου λυσετε τις παρακατω αποριες.

Εχω δει οτι υπαρχουν πανω απο ενα amazon ,γαλλιας,αγγλιας ,αμερικης κλπ αλλα δεν ξερω απο ποιο να παραγγειλω.

Επισης στο αγγλικο ολα τα προιοντα ειναι σε λιρες πως τα βλεπω σε ευρω?

Οταν παραγγειλεις κατι ερχεται στο σπιτι σου ?

Ολα τα προιοντα ειναι απο ιδιωτες ή και απο εταιρειες,ποιο ειναι πιο ασφαλες?

Τα offers που εχουν σε μερικα προιοντα τι ειναι?

Πως βλεπω αν τα προιοντα θα μου ερθουν τζαμπα χωρις εξοδα αποστολης?

Προκειται να παραγγειλω απο καρτα που εχει 150 ευρω ,αν παραγγειλω πραγματα συνολου 50 ευρω πχ υπαρχει περιπτωση να παρουν παραπανω αυτοι?

Σας Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει οτι υπαρχουν πανω απο ενα amazon ,γαλλιας,αγγλιας ,αμερικης κλπ αλλα δεν ξερω απο ποιο να παραγγειλω.

Τα εκτός ΕΕ περνάνε από τελωνείο, οπότε δεν παραγγέλνεις εκτός εξαιρετικής περίπτωσης. Το αγγλικό έχει σε κάποια προϊόντα δωρεάν μεταφορικά.

 

Επισης στο αγγλικο ολα τα προιοντα ειναι σε λιρες πως τα βλεπω σε ευρω?

Ψάξε για addon για τον browser που χρησιμοποιείς. Προσωπικά googlάρω για να κάνω τη μετατροπή στο περίπου.

 

Οταν παραγγειλεις κατι ερχεται στο σπιτι σου ?

Αν είναι μικρού μεγέθους, συνήθως ναι. Αλλιώς σου ρχεται σημείωμα και πας ταχυδρομείο. Εξαρτάται από όγκο, βάρος και το ταχυδρομείο που σ εξυπηρετεί.


Ολα τα προιοντα ειναι απο ιδιωτες ή και απο εταιρειες,ποιο ειναι πιο ασφαλες?

Έχω κάνει καμιά 100αριά αγορές και δε μου χει τύχει ποτέ πρόβλημα «ασφαλείας». Δεν το χω ψάξει αλλά νομίζω πως όλοι είναι επαγγελματίες πωλητές/καταστήματα.

 

Τα offers που εχουν σε μερικα προιοντα τι ειναι?

Προσφορές.

 

Πως βλεπω αν τα προιοντα θα μου ερθουν τζαμπα χωρις εξοδα αποστολης?

Super saver delivery από αγγλικό, έχουν δωρεάν μεταφορικά. Γενικά προχωράς μέχρι τελευταίο βήμα την αγορά και πριν την ολοκλήρωσή της βλέπεις το κόστος των μεταφορικών, αν υπάρχουν.

 

Προκειται να παραγγειλω απο καρτα που εχει 150 ευρω ,αν παραγγειλω πραγματα συνολου 50 ευρω πχ υπαρχει περιπτωση να παρουν παραπανω αυτοι?

Δεν κατάλαβα. Όσα χρήματα σου λέει ότι θα πληρώσεις στο τελευταίο βήμα, τόσα θα χρεωθείς. Απ το .com δεν ξέρω τι παίζει με τελωνεία, αν πληρώνεις στο amazon τα έξοδα εκτελωνισμού ή αν τα πληρώνεις αργότερα στο εδώ τελωνείο.

 

Τέλος, πληρώνεις σε λίρες (στο uk) και όχι σε ευρώ μέσω του converter τους. Αν κάνει η τράπεζά σου τη μετατροπή νομίσματος αντί του amazon, χρεώνεσαι λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκειται να παραγγειλω απο καρτα που εχει 150 ευρω ,αν παραγγειλω πραγματα συνολου 50 ευρω πχ υπαρχει περιπτωση να παρουν παραπανω αυτοι?

Eννοω αν εχω μεσα στην καρτα 150 ευρω και αυτα που θελω κανουν μονο 50 θα μου αφησουν μεσα στην καρτα τα υπολοιπα 100 ευρω ή υπαρχει περιπτωση να τα κλεψουν.

 

Τέλος, πληρώνεις σε λίρες (στο uk) και όχι σε ευρώ μέσω του converter τους. Αν κάνει η τράπεζά σου τη μετατροπή νομίσματος αντί του amazon, χρεώνεσαι λιγότερο.

 

Τι εννοεις ακριβως?Η καρτα που εχω εχει μεσα ευρω ,πρεπει να παω στην τραπεζα να μετατραπουν σε λιρες??Δεν καταλαβα

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δε θα τα κλέψουν, θα τραβήξουν όσα στοιχίζει ό,τι αγοράσεις.

 

Στο τελευταίο βήμα της αγοράς που λέει το κόστος, θα προσέξεις η χρέωση να είναι σε λίρες. Να δεις στις ρυθμίσεις του amazon ότι το currency converter είναι κλειστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Όχι δε θα τα κλέψουν, θα τραβήξουν όσα στοιχίζει ό,τι αγοράσεις.

 

Στο τελευταίο βήμα της αγοράς που λέει το κόστος, θα προσέξεις η χρέωση να είναι σε λίρες. Να δεις στις ρυθμίσεις του amazon ότι το currency converter είναι κλειστό.

Τι εγγύηση έχουν τα προϊόντα ??? δλδ. αν παραγγείλω κάτι και έρθει χαλασμένο (DOA) ή χαλάσει εντός εγγύησης , τι κάνω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...