Προς το περιεχόμενο

Πολύ χαμηλές επιδόσεις με 5850


sintalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εχω μια 5870 (1920χ1200),το fraps δεν με ενδιαφερει,να μπορω να σημαδευω ανετα θελω οταν γινεται χαμος στην οθονη.Αν επαιζαν τα παιχνιδια ουλτρα ρυθμισεις με 5870/6870/5850 τοτε δεν θα ειχαν νοημα υπαρξης οι 680/670/7950/7970 .Ο heat προφανως δεν εχει προβλημα να παιζει με 20fps οταν γινεται πανικος στην οθονη.Κοινη λογικη παιδια,οι πληροφοριες υπαρχουν σε ολα τα sites για το ποσο αποδιδουν αυτες οι καρτες (5870/5850) σημερα.Μακαρι να παιζανε ωστε να μην ξοδευαμε.

 

εννοειται φιλε μου οτι δεν λες ψεματα.Απλα ισως πρεπει να ανοιξεις πλεον το φραπς.Για να δεις οτι η καρτα σερνεται στους τοπ τιτλους με ουλτρα ρυθμισεις.

αυτα που σου γραφω πιο πανω μπενεις στο κοπο να τα διαβασεις?

Παιδια εχω μια gigabyte 5850 και παιζω με ultra γραφικα με low antialasing στα 40-55 fps

 

τι ακριβως παιζεις δηλαδη...παιχνιδια ξερω 'γω..τριετιας.Γιατι ουλτρα ουτε witcher2,crysis2,hitman ab. ,farcry3,sleeping dogs,maxpayne3, ειναι μερικα απο αυτα που δεν παιζονται με 5850 ουλτρα ρυθμισεις .Aμα κατσω να σκεφτω θα βρω και αλλα.

Bf3

 

με 55fps και σε μαχη με 20-30 παιχτες δλδ εσυ με το low  να παει στα 36-37 fps σε κατασταση πανικου δεν μπορεις να συμαδεψεις εσυ? θελεις πανω απο 100fps?γιατι αποτι διαβαζω σε αυτη την αναλυση με φουλλ ανοιχτα ΟΛΑ ουτε η 7970 δεν την παλευει να μην πεσουν τα fps κατω απο 60fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

crysis 2, bf 3, hitman ab, maxpayne 3, farcry 3 όλα ultra + όλα τα μπιχλιμπίδια πλην motion blur + 2ΧΑΑ = απολύτως playable σε 1920 χ 1080 τουλάχιστον για τις δικές μου αισθήσεις.

 

sleeping dogs = πρόβλημα.

 

 

ΥΓ. Απο τότε που έκλεισα το fraps και ησύχασα και άρχισα να παίζω πραγματικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως αρκετοι εδω παιζουν με μεσο ορο 19-20 fps γιατι δεν εξηγουνται αυτα που διαβαζω.

Ας δουμε μερικα νουμερακια   http://www.techpowerup.com/reviews/Club_3D/HD_7870_jokerCard_Tahiti_LE/8.html

 

απλα δειτε που ειναι η 6970,η οποια κανει σκονη καρτουλες τυπου 6870/6850/5850 και διαπιστωστε οτι σερνοσαστε και απλα δεν θελετε να το δειτε,σαν τους ψηφοφορους του πασοκ δηλαδη ενα πραγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστά είναι αυτά ρε συ. Απο κει και πέρα είναι με τι ικανοποείται ο καθένας. Αν έρθεις Θεσσαλονίκη πέρνα να μου πεις τη γνώμη σου.

 

ΥΓ. Είδες ότι δεν μιλάω για multi, έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3DJIN την εχεις δοκιμασει την καρτα?

 

Το λεω γιατι μου φαινονται υπερβολικα αυτα που διαβαζω.

5850 δεν ειχα ποτε,αλλα εχω 5870 τι  να λεμε τωρα...μιλαμε για πικρα στα νεα παιχνιδια.

 

Γνωστά είναι αυτά ρε συ. Απο κει και πέρα είναι με τι ικανοποείται ο καθένας. Αν έρθεις Θεσσαλονίκη πέρνα να μου πεις τη γνώμη σου.

 

ΥΓ. Είδες ότι δεν μιλάω για multi, έτσι?

και στα single player που ανεφερες παραπανω mp3,crysis2,farcry3,bf3,hitman ab  ουλτρα αμα παιζεις τοτε ακροβατεις στα 10-30 fps με τοσο παλιες καρτες.Δεν χρειαζεται καν να βαλεις ΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10-30 δεν είναι με καμία παναγία. Απο κει και πέρα αρχίζω να ανησυχώ για την αντιληπτική μου ικανότητα. Πάντως ποτέ δεν παίζω πίνοντας παράλληλα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10-30 δεν είναι με καμία παναγία. Απο κει και πέρα αρχίζω να ανησυχώ για την αντιληπτική μου ικανότητα. Πάντως ποτέ δεν παίζω πίνοντας παράλληλα. :P

Τουλάχιστον σίγουρα δεν χρησιμοποιεί FRAPS. Είναι υπέρ του αυτό, ότι και να λέμε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://m.youtube.com/#/watch?v=HiZqpGh8eqE&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DHiZqpGh8eqE&gl=GR

με μια μικρη αναζητηση μια αποδειξη αλλα αν εχεις καλητερο επεξεργαστη ειναι πολυ πιο σταθερη σε πολυ πιο δυσκολες καταστασεις.Εμενα με τον υπολογιστη της υπογραφης μου παιζω μεσο ορο 40-50 με τα ιδια setting.Εδω στο βιντεο δεν ειναι καθολου σταθερα τα fps λογου του επεξεργαστη...βιντεο σαν και αυτο υα προσπαθησω να ανεβασω να λυθουν καποιες αποριες....ολα για το μαρκετινγκ γινονται και μην διαβαζετε αυτα που γραφουν αν δεν τι δεις με τα ματια σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10-30 δεν είναι με καμία παναγία. Απο κει και πέρα αρχίζω να ανησυχώ για την αντιληπτική μου ικανότητα. Πάντως ποτέ δεν παίζω πίνοντας παράλληλα. :P

Η αντιληψη σου μια χαρα ειναι,απλα συνηθισες σε πολυ χαμηλα fps.Αλλωστε τα γραφικα πανεμορφα παραμενουν ειτε με 10 ειτε με 150 fps.Ολοι καποτε περασανε απο αυτη τη φαση.Εγω πολυ παλια θυμαμαι επαιζα κυριολεκτικα σε αργη κινηση με μια mx κατι nvidia που ειχα.Μετα πηρα μια Ti και λεω "ουαου"! και απο τοτε τερμα η αργη κινηση,η οποια μου φαινοταν φυσιολογικη και οταν μου το λεγανε τους ελεγα "ρε φυγε απο δω σιγα μην εχω 15 fps" !

 

Τι άλλο θα διαβάσω μέσα σε αυτό το φόρουμ θεουλη μου?

 

Και για αποφυγη παρεξηγήσεων δεν αναφέρομαι στους ένα δυο παραπάνω!

αυτο που πρεπει να διαβασεις ειναι τα δεκαδες συγκριτικα που κυκλοφορουν στο διαδικτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα χρυσά και αγια τα συγκριτικά αλλα όπως το έχω ξαναπει υπάχουν μόνο για να έχεις μια ένδειξη της διαφοράς δυναμικότητας μεταξύ των καρτών..... και όχι για να τις κρίνεις σε real life καταστάσεις.

 

Συγκεκριμένα στν περιπτωση των 5870 5850 μονο το ΑΑ να απενεργοποιησεις εντελώς όπου δεν χανεις σχεδόν τπτ απο το eye candy μπορεις να κερδίσεις μεχρι και 30% παραπάνω fps... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...