Προς το περιεχόμενο

Πιθανότητα αναβάθμισης υπολογιστή


antwnic4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρομαι που βοηθησα. πρεπει να σε ρωτησω όμως και τι αναλυση εχει η οθονη σου. Το παραπανω συστημα αποδιδει τελεια σε 1920x1080, αν εχεις χαμηλοτερη αναλυση ομως δεν υπαρχει λόγος να δωσεις περισσοτερα απο όσα χρειαζεται μια 7850: http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=323429ff-90f5-458c-a690-a853b4c66ed1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην αναλυση σου και οι εκδοσεις με 1Gb μνημης αρκουν. Όμως η φθηνοτερη τετοια εκδοση απεχει λιγοτερο απο 10 αυρω απο την OEM 2GB οποτε ειναι ασυμφορη. Μια επιλογη λοιπον η ειναι η OEM, η οποια όμως εχει μονο 1 χρονο εγγυηση απο το digital-master. Επικοινωνησε μαζι τους για να σιγουρευτεις. Αλλιως παρε την Sapphire 7850 2GB στα 192,76 ευρω.

 

Υποψιν παλι οτι απο την Sapphire η φθηνοτερη 7870 απεχει μονο 20 ευρω. Αχρειαστη προς το παρον αλλα αν αργοτερα αυξηθουν οι απαιτησεις των games ή αλλαξεις οθονη η διαφορα στις επιδόσεις θα γινει εμφανης.

 

Tελικα λοιπον 3 ειναι οι προτάσεις μου:

  • ΟΕΜ 7850
  • Sapphire 7850 2GB
  • VTX3D 7870
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα πάω με την Sapphire 7850 2GB και ό,τι και να γίνει, χειρότερα από τώρα δεν θα είναι, οπότε αυτό εμένα μου αρκεί. :P

 

Ευχαριστώ και πάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικό από ότι βλέπω δεν υπάρχει πλέον στην σελίδα. Υπάρχει κάποιο άλλο να μου προτείνετε ή κάποιο άλλο έμπιστο κατάστημα για να το αγοράσω;

Επίσης μια απορία. Θα τα πάρω κομμάτια κομμάτια και θα αρχίσω με τον επεξεργαστή. Αν τον συνδέσω στον υπολογιστή με τα τωρινά μου hardware υπάρχει κάποιος κίνδυνος να καεί κάτι; Ή να περιμένω μέχρι να τα πάρω όλα ή κάποια από αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου είπαν για το site alibaba.com, το οποίο είναι κατά πολύ φτηνότερο από ό,τι έχω δει στην Ελλάδα. Για παράδειγμα, ο επεξεργαστής κάνει 53 ευρώ.

Αυτός που μου το είπε, ήθελε να φτιάξει υπολογιστή και η τιμή του ήρθε στο 1/4 φθηνότερα από ότι του ζητούσαν αλλού.

Ξέρετε αν είναι αξιόπιστο;

 

Edit: Ορίστε το συγκεκριμένο προϊόν με 3,3 χρόνια εγγύηση http://www.alibaba.com/product-gs/657099486/Intel_Core_i5_3470_CPU.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toσο καιρο εδω αυτο εχω καταλαβει και εγω. Πλεον τα προτιμω απο τα Corsair CX. Τα XFX όμως αλλα και τα Lepa και καποια OCZ στις αναλογες τιμες συνηθως μου φαινονται καλυτερες επιλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα τη σειρα και το μοντελο ειναι νταξ.Τα XFX ειναι σιγουρακι σε αυτες τις τιμες και την εγγυηση.Απο LEPA η G σειρα ειναι πολυ καλη αλλα τιμες φαρμακειου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τα τελικά προϊόντα που θα πάρω είναι αυτά:

Από το digital-master.gr 51385727.png

Και από το okcomputer.gr που είναι λίγο πιο φθηνά(η kingston είναι άσχετη με το pc)40712346.png
 
 
Επειδή όπως είπα θα τα πάρω κομμάτι κομμάτι, και έχω 270€ άμεσα διαθέσιμα, αν πάρω τον επεξεργαστή και τη μητρική μπορώ να τα συνδέσω κατευθείαν; Αν όχι, με ποιους συνδυασμούς να τα αγοράσω για να τα εγκαταστήσω κατευθείαν στο σύστημα; Χωρίς να περιμένω την τελική απόδοση.
Ευχαριστώ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...