Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με τα αντιγραμένα PS2 ΤΣΙΠΑΡΙΣΜΕΝΟ


MCJO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ
Πήρα ενα ps2 μεταχειρισμένο και τσιπαρισμένο και μου εδωσε ενα παιχνιδι αντιγραμένο το pes 2008
το οποιο αν και copia το διαβάζει γρήγορα και αψογα σε ενα TDK dvd+R
Κατέβασα και εγω παιχνιδάκια σε ISO τα εκαψα σε ενα DVD-R
TO δοκιμάζω και παρατηρώ οτι δυσκολευεται να το διαβασει και τα καταφερνει μετα απο καποια RESET
που ακουστηκε απο το dvd player οτι στρόφαρε
δοκιμάζω ξανά το αντιγραμένο το pes 2008 που μου έδωσε ο τυπος ( άψογα με την μια λεμε)
λέω απο μέσα μου τα άδεια δισκάκια φταίνε
Πήγα λοιπόν και πήρα τα ίδια dvd TDK DVD-R
Tα ίδια λεμε
1.Τα γράφω παντα με αργή ταχύτητα Χ4
2.Δοκίμασα να τα γράψω με NERO με DVD Decrypter με power iso με ImgBurn (ΤΑ ΓΙΔΙΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ)
3.Τα εγραψα σε άλλο υπολογιστή με αλλο αντιγταφικό (τίποτα)
4,το laser len to ps2 to καθάρισα εσωτερίκα...

 

Δοκιμάζω ξανά το αντιγραμένο το pes 2008 που μου έδωσε ο τυπος ( άψογα με την μια λεμε)
τα δικά μου με το ζόρι να ξεκινήσει
(Να ενημερωσω οτι αν το διαβάσει τα δικά μου αντίγραφα
 μετά όλα καλά και κανένα πρόβλημα κατά την διάρκια του  παιχνιδιού)
τα εχω πάρει ...καμια ιδέα ρε παιδία?????

 



ο τύπος που μου εδωδε το αντιγραμένο δισκάκι και παίζει με την μια ,του τα έγραφε ένα μαγαζί και έτσι δεν ξέρει να με βοηθήσει...

post-212864-0-63680800-1357598582_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησημοποιησε DVD verbatim!

Επίσης τσεκάρε τι τσιπακι φοράς, καθώς ανοίγεις το ps2 εχε πατημενο το Δ + Ο μαζι... Θα σου βγάλει τις ρυθμίσεις απ το chip σου, εάν έχεις το matrix!!

Επίσης googlare για να βρεις οδηγούς εγγραφής για ps2... Ανάλογα πάντα με τη μάρκα του chip!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησημοποιησε DVD verbatim!

Επίσης τσεκάρε τι τσιπακι φοράς, καθώς ανοίγεις το ps2 εχε πατημενο το Δ + Ο μαζι... Θα σου βγάλει τις ρυθμίσεις απ το chip σου, εάν έχεις το matrix!!

Επίσης googlare για να βρεις οδηγούς εγγραφής για ps2... Ανάλογα πάντα με τη μάρκα του chip!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

έγραψα με DVD verbatim ακομα τίποτα

μαλλον δεν εχω το matrix γιατί δεν αντιδρα με το Δ + Ο μαζί...

 

λεει oi ver του ps2 ειναι

console :  SCPH-30004 R

Browser   1.20

cd player 1.20

playstation Drivers 1.10

dvd player 2.10E

ετσι πληροφοριακά τα είπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. πρεπει να μαθεις τι chip φοραει!! Ετσι ωστε να καταλαβεις κ το πιθανο προβλημα και να ψαξεις αναλογα! Δε νοειτε να ειναι τσιπαρησμενο κ να παιζει μονο 'καποια' παιχνιδια!!Πρεπει να τα παιζει ολα!!
Δοκιμασε να γραψεις με αυτο τον  τροπο 
http://www.sksapps.com/index.php?page=dvddecrypter.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως είπα απο την αρχή

TO δοκιμάζω και παρατηρώ οτι δυσκολευεται να το διαβασει και τα καταφερνει μετα απο καποια RESET
που ακουστηκε απο το dvd player οτι στρόφαρει.

παντος τα παιζει όλα τα αντιγραμμένα.

αλλα το αντιγραμένο το pes 2008 που μου έδωσε ο τυπος ( ξέκινάει άψογα με την μια ) στροφαρει το dvd player καθε φορα

ετσι υποθέτω οτι δεν ειναι το dvd laser lens του dvd player αλλα κατι με τιν αντιγραφή τον παιχνιδιών...



βάζω το δισκακι που αντέγραψα και κανω reset .Αν ακουσω ΝΑ ΣΤΡΟΦΆΡΕΙ ΤΟ DVD τότε όλα καλά,βγαζει playstation 2 kai to paixnidi ξεκινά.ΑΝ δεν στροφαρει κατα το αρχηκό reset κάνω ξανά reset οσες φορες χρειαζεται μεχρι να ακουσω να στροφάρει και να φορτωσει κανονικά

επαναλαμβανω το οποτε και να βαλώ το αντιγραμένο το pes 2008 που μου έδωσε ο τυπος ( ξέκινάει άψογα με την μια ) στροφαρει το dvd player πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου προτεινω να παρεις ενα απο τα cd που αντεγραψες και να τα δοκιμασεις σε αλλο κρακαρισμενο ps2 και αν παλει τα ιδια τι να σου πω με μπερδεψες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι κοίτα.

Δοκίμασε να αγοράσεις Tayo τα Διαπωνέζικα DVD καλύτερης ποιότητας που είναι ή ακόμα κράτησε τα Verbatim που έχεις.

Κατέβασε το πρόγραμμα ImgBurn και δοκίμασε να το κάνεις εκεί εγγραφή του παιχνιδιού με την χαμηλότερη ταχύτητα.

Εγώ το είχα δοκιμάσει και ήταν το μόνο που δούλεψαν τα PS1 και PS2 τέλεια τα παιχνίδια!

 

Και ρώτα αυτόν που αγόρασες το PS2 και πες τον τι τσιπάκι φοράει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να γράψεις ένα παιχνίδι σε δίσκο DVD+R που λες ότι ήταν το παιχνίδι που σου έδωσε μαζί με το playstation και λες ότι παίζει με την πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...