Προς το περιεχόμενο

Xperia Z: Η αδιάβροχη ναυαρχίδα της Sony με οθόνη 5' ιντσών και Full HD ανάλυση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποσο θα κανει αυτο αραγε 800€?

 

650 θα κανει αγγλια και θα βγει μαρτιο.Ωραια συσκευη αλλα παλι κατα ποσο βολικα θα ναι για καθημερινη χρηση και ποσο καλη μπαταρια να εχει;
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

συνηθεια πιστευω πως ειναι τι μεγεθος.

η τιμή του πάντως είναι πολύ καλή αν αναλογιστούμε τι προσφέρει η συγκεκριμένη συσκευή σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό που έχει τις ίδιες περίπου τιμές (και πιο υψηλές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον χρειαζεσαι οφθαλμιατρο.τα e,z,s,t δεν μοιαζουν μεταξυ τους

Ειλικρινά πες μου, το σκέφτηκες πολύ να την πετάξεις αυτή την μπούρδα;... πάρε xperia και ρώτα κάποιον να σου πει τι μοντέλο έχεις!!! Η στραβός ειν' ο γιαλός....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά πες μου, το σκέφτηκες πολύ να την πετάξεις αυτή την μπούρδα;... πάρε xperia και ρώτα κάποιον να σου πει τι μοντέλο έχεις!!! Η στραβός ειν' ο γιαλός....

Τελικά όντως χρειάζεσαι οφθαλμίατρο.. εκτός και αν θες να μου πεις ότι τα παρακάτω κινητά είναι ίδια μεταξύ τους!!

 

 

Xperia-Z-front-40-wet-v2-1024x1024.jpegSony-Xperia-E.jpgSony-Xperia-S-2.jpgs.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά πες μου, το σκέφτηκες πολύ να την πετάξεις αυτή την μπούρδα;... πάρε xperia και ρώτα κάποιον να σου πει τι μοντέλο έχεις!!! Η στραβός ειν' ο γιαλός....

επειδη εχω το xperia sole και πολλοι φιλου μου εχουν το u και το t αρχιζω να ανυσηχω για σενα...Να μου ελεγες για τα p,u,s θα ελεγα οκ.Αλλα οχι και για τα αλλα.Φυσικο ειναι σε καποια μοντελα να θελει να εχει το ιδιο design για να καταλαβαινει ο κοσμος ποιας εταιριας ειναι χωρις να δει λογοτυπο οπως τα Iphones δηλαδη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα κανει 640 στην Αγγλια ετοιμασου για 739 στο Ελλαντα.Δεν το λες και μια χαρα τιμη.

 

Η sony,παροτι την αγαπαω και με το neo v εμεινα υπερευχαριστημενος, εχει μεινει πισω στις εξελιξεις.Αμα θελει να ανακτησει σημαντικο μεριδιο αγορας θα πρεπει να εχει πιο επιθετικη στρατηγικη οσων αφορα την τιμολογηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα κανει 640 στην Αγγλία ετοιμάσου για 739 στο Ελλαντα.Δεν το λες και μια χαρα τιμη.

 

αγόρασε το από αγγλικό site τότε απ'τι βλέπω sim free παίζει κοντά στα 615 ευρό. 

 

τουλάχιστον είναι απο τα λίγα με άριστη build quality android phones,  ε να πληρώνεις 700e και να πέρνεις πλαστικούρα δες samsung galaxy δεν λεει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλάβω δηλαδή: η samsung ειναι φθηνή ή η apple? Μη τρελαθούμε κιόλας. Το κινητό φαίνεται να υπερέχει στα πάντα από ολα όσα κυκλοφορούν. Είναι λογικό το Iphone να έχει 750 και να μιλάμε για την τιμή του Z?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφο tabletphone.

 

Σαν τεχνολογία πιστεύω τα ίδια θα δούμε και στα κορυφαία μοντέλα των υπόλοιπων κατασκευαστών για φέτος.

Σε αυτό που θα υπερέχει λογικά είναι στο ότι είναι αδιάβροχο το οποίο είναι ένα μεγάλο υπέρ (μιλάω πάντα για κατασκευή, δεν αναφέρομαι σε software).

 

Πιστεύω ότι να κάνεις ένα κινητό αδιάβροχο είναι πιο εύκολο από ότι να αντέχει σε λογικές πτώσεις, που συμβαίνουν στον καθένα μας. Ελπίζω λοιπόν να έχει μια λογική αντοχή.

 

Τέλος, έχω την αίσθηση ότι η τεχνολογία στις μπαταρίες έχει μείνει έτη φωτός πίσω σε σχέση με την πρόοδο των smartphone. Ίσως είναι κάτι που θα δούμε τα επόμενα χρόνια να δίνουν βάση αφού αρχίζουν και εξαντλούν τα υπόλοιπα. Έχει εμφανιστεί ασύρματη φόρτιση, ένα-δύο κινητά με ηλιακή φόρτιση αν θυμάμαι καλά, αλλά όχι κάτι πραγματικά καινοτόμο, κάτι που πραγματικά θα αλάξει την όλη εξέλιξη. Λέτε να δούμε κινητά με αυτονομία 15-20 μέρες μέσα σε μια 10ετία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγόρασε το από αγγλικό site τότε απ'τι βλέπω sim free παίζει κοντά στα 615 ευρό. 

 

τουλάχιστον είναι απο τα λίγα με άριστη build quality android phones,  ε να πληρώνεις 700e και να πέρνεις πλαστικούρα δες samsung galaxy δεν λεει...

 

Ειμαι καναδα οποτε αμα αποφασισω να το παρω θα το παρω τσαμπε απο εδω ή αμερικη που δεν σε κλεβουν τα καρτελ.Αυτο που ηθελα να θιξω ειναι πως η sony παει για φουντο στα smartphones και αμα θελει να γινει ανταγωνιστικη θα πρεπει να ελαχιστοποιησει το κερδος της στα τηλεφωνα για να ξαναασχοληθει ο κοσμος.Γιατι η κατασταση πλεον ειναι πως οποιος θελει να παρει high end συσκευη θα κοιταξει ειτε για apple ειτε για samsung (αντε και καποιοι λιγοι htc).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά θα τρελαθούμε. Γιατί έχετε δει ποτέ ναυαρχίδα εταιρείας να έχει τιμή κυκλοφορίας κάτω από 600-650 ευρώ; ειδικά για τουμπανα σαν και αυτο που ειναι και αδιαβροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...