Προς το περιεχόμενο

WSJ: Η Apple ετοιμάζει μια φθηνότερη έκδοση του iPhone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό, και άλλα πολλά, που λέει ο φίλος ισχύουν... Όπως έχει πει και ένας macolyte φίλος μου, αν έχεις μόνο apple μηχανήματα, τότε όλα λειτουργούν τέλεια... iphone, imac, macbook κτλ...

 

Αυτό είναι καλό. Αλλά από την άλλη, η απλότητα (iOS) και η στασιμότητα (MacOS) κάποια στιγμή κουράζουν, είτε θέλει κάποιος να το παραδεχτεί είτε όχι.

 

"Ήμουν με μια κοπέλα σε μια σχέση 4 χρόνια, όλα ήταν υπέροχα, ήξερα τα πάντα για αυτή, ταιριάζαμε, κλειδώναμε, δεν χρειαζόταν να πω πολλά πράγματα για να συνεννοηθούμε, με καταλάβαινε. Με τον καιρό χαλάρωσε βέβαια κάπως ο έρωτας, και στη θέση του ήρθε περισσότερο η συνήθεια και η ανάγκη. Μου άρεσε να είμαι μαζί της, επειδή ήταν εύκολο, ήταν απλό. Σκέφτηκα άντε πάλι γνωριμίες, άλλες συνήθειες, διαφορετικά πράγματα με την όποια καινούρια κοπέλα. Σιγά μην είναι καλύτερα, σκεφτόμουν. Όταν τελικά το πήρα απόφαση να χωρίσω, επειδή η περιέργια του μετά έγινε ισχυρότερη της σιγουριάς του τώρα, κατάλαβα πόσο χαζός ήμουν... Κατάλαβα ότι όσο και να αγαπώ πλέον την πρώην μου για αυτά που περάσαμε και ζήσαμε μαζί τόσα χρόνια, δεν θα μου λείπει... Τώρα όπου κοπέλα, βάλε iphone" Τάδε έφη φίλος πρώην χρήστης iphone επί 4 χρόνια και τωρινός χρήστης galaxy s3...

 

 

Χε.....

 

 

Μπορεί να κουράζουν, μπορεί και όχι. Σε κάθε περίπτωση όμως όταν η canonical βγάλει το λειτουργικό της για κινητά σίγουρα θα το δοκιμάσω και σε κινητό. 

 

 

Είναι μεγάλη υπόθεση το integration και η άψογη συνεργασία των μηχανημάτων.

 

Ελπίζω να το πετύχει η canonical και να μην χρειάζεται να ψάχνει κανείς για roms, εκδόσεις λειτουργικού και ό,τι άλλο "ανδροϊδές". 

 

 

Υ.Γ. Ερώτηση προς "ψαγμένους χρήστες": Υπάρχει κάποιος δείκτης (index) ψαξίματος που εάν κανείς τον περάσει αυτόματα αποκτάει τον τίτλο που τόσο πολύ ποθείται όσοι σπεύδετε να τον αποδώσετε και μόνοι σας στον εαυτό σας (θυμίζοντας κάτι μικρά παιδάκια που λένε ό,τι μπορεί να φανταστεί κανείς για τον εαυτό τους) ;

 

Ή εάν κανείς κοτσάρει και το "ψαγμένος" ή άλλα παράγωγα της λέξης ψαξίματος σημαίνει πως αυτομάτως τα επιχειρήματά του αποκτούν βάση ακόμα και χωρίς να έχουν; 

 

My 0,5 cents, ένα αντί-ψαγμένος user. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φυσικα και παιζει ρολο γι αυτο και αποδιδουν καλυτερα οι επεξεργαστες τους σε συνδυασμο με το ios και τις εφαρμογες του. Εσυ αναμεσα σε ενα galaxy s και ενα iphone 4, ποιο θα προτιμουσες αυτη τη στιγμη αν επρεπε να χρησιμοποιησεις μονο καποιο απο τα 2. Θα την παλευες με μονοπυρηνο android σημερα; Οσο για το ακριβοτερα αυτο ειναι σχετικο εκτος και αν κανεις δεν αγορασε για παραδειγμα το note 10 στην τιμη των 500€ ή το galaxy S3 οσο εκανε στην αρχη. Αν δεν τα αγορασε κανεις τοτε κανεις δεν πιστευει πως αξιζουν τοσα, αν τα αγορασε τοτε δεν ειναι ακριβοτερα. Η apple ειναι η μονη εταιρεια με ios και πουλαει premium προιοντα, ειναι κατι σαν μονοπωλιο αν θες να το πουμε ετσι

Μιλούσα για τα 4πήρυνα κινητά άλλων εταιρειών και εννούσα πως το να είναι καλύτερος ο επεξεργαστής ενός κινητού δεν είναι θέμα μούρης είναι θέμα αξιοπιστίας και λειτουργικότητας.

 

Σε καμία απολύτως εκτίμηση δεν έχω ούτε τη google. Σαφώς και θα προτιμήσω μια android συσκευή όμως μιας και είναι μακράν value for money σε αντίθεση με τα iphone.

 

Προσωπικά με την υπερκοστολόγηση που κάνει η apple στα προιόντα της θα επέλεγα οτιδήποτε άλλο. Με τις παρούσες πρακτικές της θα έπαιρνα στην κατοχή μου προιόν της μόνο κάτω από ειδικές συνθήκες.

 

@imarilina επομένως είναι οι προσωπικές σου ανάγκες και προτιμήσεις που σε έκαναν να το επιλέξεις και όχι το ότι το ψάχνεις γενικώς και κατέληξες πως αυτό είναι το καλύτερο. Οκ μου αρκεί αυτό τώρα.

 

Το λογισμικό που αναφέρεις ως το καλύτερο έχει αρκετούς περιορισμούς και προκαλεί δυσκολίες στον κάτοχό του σε περίπτωση που χρειαστεί να "συνεννοηθούν" οι συσκευές. Έχει κάποιον ουσιαστικό/πρακτικό λόγο που συμβαίνει αυτό; Γιατί εκτός από το πόσο καλά "τρέχει" σημασία έχει και το πόσο μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου ώστε να καλύψεις τις ανάγκες σου χωρίς το λογισμικό το ίδιο να σε περιορίζει. Είναι και αυτή μια παράμετρος ενός καλού λογισμικού.

 

Εκτός αν μιλάμε για κάποιον που λειτουργεί αποκλειστικά idevices και είναι πλήρως ικανοποιημένος με την ilife που αυτά του προσφέρουν και τα όσα δεν μπορεί να κάνει επειδή δεν έχουν και οι φίλοι γνωστοί του idevices δεν τον ενδιαφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Φυσικα και παιζει ρολο γι αυτο και αποδιδουν καλυτερα οι επεξεργαστες τους σε συνδυασμο με το ios και τις εφαρμογες του. Εσυ αναμεσα σε ενα galaxy s και ενα iphone 4, ποιο θα προτιμουσες αυτη τη στιγμη αν επρεπε να χρησιμοποιησεις μονο καποιο απο τα 2. Θα την παλευες με μονοπυρηνο android σημερα; Οσο για το ακριβοτερα αυτο ειναι σχετικο εκτος και αν κανεις δεν αγορασε για παραδειγμα το note 10 στην τιμη των 500€ ή το galaxy S3 οσο εκανε στην αρχη. Αν δεν τα αγορασε κανεις τοτε κανεις δεν πιστευει πως αξιζουν τοσα, αν τα αγορασε τοτε δεν ειναι ακριβοτερα. Η apple ειναι η μονη εταιρεια με ios και πουλαει premium προιοντα, ειναι κατι σαν μονοπωλιο αν θες να το πουμε ετσι

Μιλούσα για τα 4πήρυνα κινητά άλλων εταιρειών και εννούσα πως το να είναι καλύτερος ο επεξεργαστής ενός κινητού δεν είναι θέμα μούρης είναι θέμα αξιοπιστίας και λειτουργικότητας.

 

Σε καμία απολύτως εκτίμηση δεν έχω ούτε τη google. Σαφώς και θα προτιμήσω μια android συσκευή όμως μιας και είναι μακράν value for money σε αντίθεση με τα iphone.

 

Προσωπικά με την υπερκοστολόγηση που κάνει η apple στα προιόντα της θα επέλεγα οτιδήποτε άλλο. Με τις παρούσες πρακτικές της θα έπαιρνα στην κατοχή μου προιόν της μόνο κάτω από ειδικές συνθήκες.

 

@imarilina επομένως είναι οι προσωπικές σου ανάγκες και προτιμήσεις που σε έκαναν να το επιλέξεις και όχι το ότι το ψάχνεις γενικώς και κατέληξες πως αυτό είναι το καλύτερο. Οκ μου αρκεί αυτό τώρα.

 

Το λογισμικό που αναφέρεις ως το καλύτερο έχει αρκετούς περιορισμούς και προκαλεί δυσκολίες στον κάτοχό του σε περίπτωση που χρειαστεί να "συνεννοηθούν" οι συσκευές. Έχει κάποιον ουσιαστικό/πρακτικό λόγο που συμβαίνει αυτό; Γιατί εκτός από το πόσο καλά "τρέχει" σημασία έχει και το πόσο μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου ώστε να καλύψεις τις ανάγκες σου χωρίς το λογισμικό το ίδιο να σε περιορίζει. Είναι και αυτή μια παράμετρος ενός καλού λογισμικού.

 

Εκτός αν μιλάμε για κάποιον που λειτουργεί αποκλειστικά idevices και είναι πλήρως ικανοποιημένος με την ilife που αυτά του προσφέρουν και τα όσα δεν μπορεί να κάνει επειδή δεν έχουν και οι φίλοι γνωστοί του idevices δεν τον ενδιαφέρουν.

Μα και στο android με βάση αυτά που λες δεν υπάρχει λόγος τότε για custom roms αφού είναι τόσο πλήρες και καλύπτει τις ανάγκες του χρήστη έτσι δεν είναι; Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ δινεις τα χρηματα σου για να αγορασεις κατι καποιου που δεν εχεις σε εκτιμηση, οι αλλοι τα δινουν σε καποιον που εχουν σε εκτιμηση. Προφανως το χειροτερο vfm ειναι το δικο σου με τη δικη μου εκτιμηση. Αφου θα επαιρνες και εσυ προιον της apple κατω απο συνθηκες αρα σε τι στο καλο διαφωνεις; Στο πως θα ξοδεψει καποιος τα χρηματα του σε κατι που εκτιμαει; Κανεις δεν προσπαθει να σε πεισει να δωσεις χρηματα για το iphone

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ δινεις τα χρηματα σου για να αγορασεις κατι καποιου που δεν εχεις σε εκτιμηση, οι αλλοι τα δινουν σε καποιον που εχουν σε εκτιμηση. Προφανως το χειροτερο vfm ειναι το δικο σου με τη δικη μου εκτιμηση. Αφου θα επαιρνες και εσυ προιον τη apple κατω απο συνθηκες αρα σε τι στο καλο διαφωνεις; Στο πως θα ξοδεψει καποιος τα χρηματα του σε κατι που εκτιμαει;

 

 

Όχι. Στο ότι δεν μπορεί να το πάρει, άρα δεν ξέρει τι προσφέρει σε ένα χρήστη (και ας του το λένε, αυτός δεν το πιστεύει) και άρα πρέπει να βρει μία δικαιολογία για να νιώσει καλύτερα αφού και αυτός θέλει (όχι για αυτά που προσφέρει αλλά γιατί δεν το έχει κυρίως). 

 

Πιο απλό δεν γίνεται (θαρρώ). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και στο android με βάση αυτά που λες δεν υπάρχει λόγος τότε για custom roms αφού είναι τόσο πλήρες και καλύπτει τις ανάγκες του χρήστη έτσι δεν είναι; Sent from my iPhone using Insomnia

Όι custom roms δεν βγαίνουν επειδή το λογισμικό σε περιορίζει. Γιατί για αυτό μίλησα εγώ. Επίσης δεν μπήκα καν σε διαδικασία σύγκρισης μεταξύ των δύο λογισμικών. Εκείνο που πρώτα από όλα ενδιαφέρει εμένα είναι να μπορώ να κάνω τη δουλειά μου ακόμα και κάτι εξτρα αν χρειαστεί χωρίς να έχω προβλήματα ασυμβατότητας και επίσης να μη μου πιάνουν το κώλο όταν αγοράζω κάτι.

 

Εσυ δινεις τα χρηματα σου για να αγορασεις κατι καποιου που δεν εχεις σε εκτιμηση, οι αλλοι τα δινουν σε καποιον που εχουν σε εκτιμηση. Προφανως το χειροτερο vfm ειναι το δικο σου με τη δικη μου εκτιμηση. Αφου θα επαιρνες και εσυ προιον της apple κατω απο συνθηκες αρα σε τι στο καλο διαφωνεις; Στο πως θα ξοδεψει καποιος τα χρηματα του σε κατι που εκτιμαει; Κανεις δεν προσπαθει να σε πεισει να δωσεις χρηματα για το iphone

Άλλο η γνώμη μου για τη google σαν εταιρεία με διάφορα που έχει κάνει και δεν συμφωνώ και άλλο το android. Δεν πάνε όλα σε ένα τσουβάλι. Όταν συμβαίνει κάτι καλό δεν χρειάζεται να είμαστε εγωιστές και να μην το παραδεχόμαστε. Μπορεί να μην εκτιμώ τη google για όσα διαφωνώ μαζί της αλλά αυτό δεν σημαίνει πως το android είναι ένα από αυτά. Επίσης όπως είπα και πιο πάνω το χειρότερο value for money είναι να σου πιάνουν το κώλο. Άλλωστε η google απλά το λογισμικό έχει με το οποίο ασχολούνται και ανεξάρτητοι developers και οι συσκευές είναι τρίτων κατασκευαστών.

 

Δεν έχω κάποια διάθεση να μπω σε διαδικασία σύγκρισης όμως πόσο μάλλον να υπερασπιστώ τη μία εταιρεία έναντι της άλλης. H άποψή μου για την apple συγκεκριμένα είναι αυτή που είπα και σκοπός είναι να μην δικαιολογούμε με όποιο τρόπο μπορούμε την τιμή και φτάσει να πουλάνε τα κινητά 1.500 ευρώ αφού  δεν έχουμε κανένα πρόβλημα και αξίζουν τα λεφτά τους...

 

Υ.Γ Κάτω από ποιες συνθήκες όμως δεν ρώτησες... :P

 

Υ.Γ 2 Οι δουλειές μας γίνονται εξίσου όμορφα και άνετα (για να μην πω καλύτερα) χωρίς να δώσουμε μια μικρή περιουσία για να έχει η συσκευή επάνω το μήλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν τα αγοράζει μόνο εξειδικευμένο κοινό τότε δεν είναι αρκετά "γενικά"... 

 

Εάν τα αγοράζουν "άσχετοι", τότε "εκεί κατάντησαν"...

 

 

Αποφασίστε. Τελικά το λειτουργικό που έχει η Apple (και στην ουσία αυτό πουλάει) είναι για γενικό σκοπό ή μόνο για ειδικό; Γιατί και στα δύο μία χαρά τα πάει. Από το iOS (ΕΛΕΟΣ!!! Ο ορθογραφικός έλεγχος του MAC μου δεν έχει ως σωστή λέξη το "iOS" και το βγάζει "ios") μέχρι και το MAC OS. 

 

 

Επίσης, εάν κάποιοι ψάχνουν να αγοράσουν ως δώρο στις κοπέλες τους Samsung τηλέφωνα, αυτομάτως σημαίνει το ίδιο με το να ψάχνουν να αγοράσουν Apple τηλέφωνα και gadgets; 

 

 

 

Εν κατακλείδι. Η Apple είναι μία εταιρεία που βγάζει ΛΙΓΑ προϊόντα και με αυτά έχει ΜΕΓΑΛΗ απήχηση. Εάν θέλει κανείς συγκρίσεις, τότε να δει ΜΟΝΟ ένα τηλέφωνο από μία άλλη εταιρεία, ΜΟΝΟ ένα 15'' laptop, ΜΟΝΟ ένα 13'' laptop κ.ο.κ. 

 

Με το iPhone μου, περνάω μία επαφή και ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ περνιέται σε όλα τα Apple μηχανήματά μου. Δεν χρειάστηκε να κάνω ΤΙΠΟΤΑ. Ούτε καν κάτι install.

 

Τ Ι Π Ο Τ Α. 

 

Βάζω ένα νέο task στο calendar, το ίδιο ακριβώς. Ούτε ΜΙΣΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ δεν χρειάστηκε να ασχοληθώ με το πως θα γίνει. Απλά γίνεται. 

 

Το ίδιο με την λίστα για τα ψώνια. Απλά την συμπληρώνω σε οποιοδήποτε Apple μηχάνημά μου και αυτόματα την έχω σε όλα. 

 

 

Δεν λέω πως δεν γίνεται με άλλη τεχνολογία/λειτουργικό. Αυτό που λέω είναι ότι μόνο στην Apple γίνεται χωρίς να ασχοληθείς. Χωρίς να μάθεις καν τι σημαίνει η λέξη sync ή cloud. Απλά ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ. Απλά γίνεται. 

Κοίτα να δεις βρε παιδί μου τι μακροσκελής έχουν γίνει οι λίστες με τα ψώνια που χρειάζονται υπολογιστές για να χωρέσουν.Ούτε η λίστα Λαγκάρντ να ήτανε.

(ΥΓ δεν θέλω ούτε δευτερόλεπτο να πάει χαμένο αλλά ευχαρίστως θα σπαταλήσω ώρες μπροστά σε ένα pc για να υποστηρίξω μια καταναλωτική επιλογή,δηλαδή τρίχες κατσαρές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο η γνώμη μου για τη google σαν εταιρεία με διάφορα που έχει κάνει και δεν συμφωνώ και άλλο το android. Δεν πάνε όλα σε ένα τσουβάλι. Όταν συμβαίνει κάτι καλό δεν χρειάζεται να είμαστε εγωιστές και να μην το παραδεχόμαστε. Μπορεί να μην εκτιμώ τη google για όσα διαφωνώ μαζί της αλλά αυτό δεν σημαίνει πως το android είναι ένα από αυτά. Επίσης όπως είπα και πιο πάνω το χειρότερο value for money είναι να σου πιάνουν το κώλο. Άλλωστε η google απλά το λογισμικό έχει με το οποίο ασχολούνται και ανεξάρτητοι developers και οι συσκευές είναι τρίτων κατασκευαστών.

 

Ολα στο ιδιο τσουβαλι ειναι, οταν δεν εκτιμας καποιον δεν του δινεις δυναμη. Αυτο ειναι το χειροτερο vfm φιλε μου. Επανασταση και διαφωνια δε γινεται χωρις θυσιες. Οταν πληρωνεις αυτον που πολεμας δεν τον ενδιαφερει αν συμφωνεις μαζι του. Εγω δεν ειμαι επαναστατης παντως σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

savvas1340 κι έλεγα ότι μόνο εγώ το σκέφτηκα αυτό που είμαι κακός...

 

@timonkaipumpa Λες να μην έχω λεφτά να πάρω το iphone;;; Λες να με καίει τόσο που δεν μπορώ να έχω αυτή τη καταπληκτική συσκευή; Λες να την χρειάζομαι απεγνωσμένα και να μην το ξέρω;

 

Λες να τα δώσω εκεί τα λεφτά μου; ΜΠΑ

 

Υ.Γ Ποιος είπε πως έχω δώσει λεφτά για να ΑΓΟΡΑΣΩ android;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποια σχόλια ειναι για πολλά γέλια. Ο άλλος λέει οτι επειδη τα κομμάτια του Iphone στοιχίζουν 140 ευρώ έπρεπε να το πουλάει η εταιρία 200...Γιατι οι μηχανικοι , οι σχεδιαστές και ολοι αυτοι πληρώνονται με αέρα κοπανιστό. Well done ...

 

Άμα δεν ειναι μόνο φήμες πάντως και η τιμή του κινηθεί σε επίπεδα ipad mini βλέπω να κάνει μεγάλο μπάμ στην αγορά καθώς ο μέσος καταναλωτής μπορει να αποχτήσει ios κινητο σε σχετικα προσιτή τιμή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα είναι πως θα λανσαριστεί και σε τι τιμή, δηλαδή να διατηρήσει το "premium" χωρίς να απέχει τιμολογιακά από τον ανταγωνισμό.

Η αλήθεια είναι ότι η apple στα smartphones (όχι στα tablets) παραμένει στα ίδια περίπου μερίδια αγοράς. Αυτό σε βάθος χρόνου θα είναι προβληματικό, γιατί αφενός θα "κορεστεί" η αγορά, αφετέρου ο ανταγωνισμός θα γίνεται πιο σκληρός, τόσο σε OS όσο και σε δυνατότητες. Όπως δεν έχουμε όλοι ίδιο υπολογιστή, έτσι δε γίνεται να έχουμε όλοι το ίδιο smartphone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

[...]

 

@timonkaipumpa Λες να μην έχω λεφτά να πάρω το iphone;;; Λες να με καίει τόσο που δεν μπορώ να έχω αυτή τη καταπληκτική συσκευή; Λες να την χρειάζομαι απεγνωσμένα και να μην το ξέρω;

 

Λες να τα δώσω εκεί τα λεφτά μου; ΜΠΑ

 

Υ.Γ Ποιος είπε πως έχω δώσει λεφτά για να ΑΓΟΡΑΣΩ android;

Η αλήθεια είναι ότι η είδηση δεν αναφέρει τίποτα για τη δυνατότητα (ή μη) αγοράς από ΕΣΕΝΑ συγκεκριμένα του iPhone. Κακώς, να διαμαρτυρηθείς στην WSJ. Γιατί εδώ και τέσσερεις σελίδες δεν διαβάζουμε κάτι ontopic αλλά μόνο την αρνητική σου άποψη για τα προϊόντα της Apple και για τους καταναλωτές τους - η οποία είναι στην καλύτερη περίπτωση αδιάφορη και στην χειρότερη προσβλητική.

 

Παρακαλώ να παραμείνουμε ontopic γιατί δεν θέλω να αναγκαστώ να σβήνω άσχετα μηνύματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι η είδηση δεν αναφέρει τίποτα για τη δυνατότητα (ή μη) αγοράς από ΕΣΕΝΑ συγκεκριμένα του iPhone. Κακώς, να διαμαρτυρηθείς στην WSJ. Γιατί εδώ και τέσσερεις σελίδες δεν διαβάζουμε κάτι ontopic αλλά μόνο την αρνητική σου άποψη για τα προϊόντα της Apple και για τους καταναλωτές τους - η οποία είναι στην καλύτερη περίπτωση αδιάφορη και στην χειρότερη προσβλητική.

 

Παρακαλώ να παραμείνουμε ontopic γιατί δεν θέλω να αναγκαστώ να σβήνω άσχετα μηνύματα...

Αυτό ήταν απάντηση σε σαφώς προσβλητικό σχόλιο άλλου χρήστη. Το προσβλητικό σε αυτή τη περίπτωση δε σε ενόχλησε, σε ενόχλησαν όσα είπα εγώ...

 

Απολύτως μέσα στο θέμα είναι όλα μου τα post και καθόλου προσβλητικά (αν και αυτό είναι λίγο υποκειμενικό, πολλά post άλλων θα μπορούσα και εγώ να τα θεωρήσω αντίστοιχα προσβλητικά). Το τι άποψη θα εκφράσει ο καθένας το επιλέγει ο ίδιος σε άλλους αρέσει, σε άλλους δεν αρέσει.

 

Ontopic λοιπόν, η αγορά ανοίγει, οι εξελίξεις προχωράνε και η apple θέλει να μείνει στο παιχνίδι με όσο το δυνατόν μεγαλύτερο μερίδιο στην αγορά.

 

Για να το πετύχει αυτό επιλέγει να κάνει τα προιόντα της πιο ελκυστικά και από οικονομικής απόψεως. Μένει να δούμε και την υλοποίηση και αν τελικά γίνει, τι αποδοχή θα έχει από το κοινό.

 

Παρόλα αυτά εξακολουθεί να μοιάζει σαν το iphone του φτωχού με ένα πρώτο άκουσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το iPhone μου, περνάω μία επαφή και ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ περνιέται σε όλα τα Apple μηχανήματά μου. Δεν χρειάστηκε να κάνω ΤΙΠΟΤΑ. Ούτε καν κάτι install.

 

Τ Ι Π Ο Τ Α. 

 

Βάζω ένα νέο task στο calendar, το ίδιο ακριβώς. Ούτε ΜΙΣΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ δεν χρειάστηκε να ασχοληθώ με το πως θα γίνει. Απλά γίνεται. 

 

Το ίδιο με την λίστα για τα ψώνια. Απλά την συμπληρώνω σε οποιοδήποτε Apple μηχάνημά μου και αυτόματα την έχω σε όλα. 

 

 

Δεν λέω πως δεν γίνεται με άλλη τεχνολογία/λειτουργικό. Αυτό που λέω είναι ότι μόνο στην Apple γίνεται χωρίς να ασχοληθείς. Χωρίς να μάθεις καν τι σημαίνει η λέξη sync ή cloud. Απλά ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ. Απλά γίνεται. 

 

Κοίτα να δεις σύμπτωση το ίδιο γίνεται και με το S3 μου και το λάπτοπ και το τάμπλετ και το πισι μου και δεν έχω πληρώσει ένα σκασμό λεφτά. Αντί για το SIII θα μπορουσα να έχω ένα ανδροιηδές των 100€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...