Προς το περιεχόμενο

H Microsoft "σκοτώνει" τον Messenger στις 15 Μαρτίου


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανείς αν έχεις άλλο email στο MSN και άλλο στο skype τι γίνεται; Πώς θα ανοίγει αυτόματα MSN και Skype στην κεντρική σελίδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καλά προφανώς δεν έχει όλα τα features του live messenger, αλλά κανείς δεν μας λέει ότι δεν θα μπουν αργότερα φέτος με τις νέες εκδόσεις του skype...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα γιατί αν και το θεωρώ το καλύτερο πρόγραμμα για voice και video chat, το skype έχει το χειρότερο interface για IM που έχω δει ως τώρα. Άσχημο και άβολο, η μέρα με τη νύχτα με το GUI του live messenger

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγα να κάνω μετάβαση/ενοποίηση και λέει από εδώ και στο εξής θα μπαίνω με λογαριασμό msn. Μάλλον αν μπαίνω με το skypename μου θα εμφανίζεται μόνο του skype ο λογαριασμός. Δεν ξέρω..υποθέτω(εν τέλει δεν προχώρησα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ακριβώς...

 

αν θες και τις επαφές από το live messenger κάνεις merge και μετά sign in με το account της MS...

 

αν μετά από αυτό κάνει sign in με το skypename τότε δεν θα βλέπεις/δουλεύουν οι επαφές του live messanger...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ιδέα η ενοποίηση. Με έχει βολέψει ειδικά στο linux που έχω στο skype μου και το msn μου πια. 

 

Τώρα σκέφτομαι οτι μπορεί να προκαλέσει ένα μπάχαλο η όλη φάση αλλα θα δείξει.

 

 

Πάντως ένας τρόπος για να βγάζεις στατιστικά στοιχεία χρήσης (καλά όχι και πολύ σοβαρά) είναι να ρωτάς τα άτομα που ξέρεις που μπαίνουν μόνο facebook και youtube, τι χρησιμοποιούν γενικά. 

 

Όταν φτάνει η πλειοψηφία των ατόμων αυτών να σου λέει ότι έχει skype τότε σημαίνει αρκετά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς...

 

αν θες και τις επαφές από το live messenger κάνεις merge και μετά sign in με το account της MS...

 

αν μετά από αυτό κάνει sign in με το skypename τότε δεν θα βλέπεις/δουλεύουν οι επαφές του live messanger...

 

Και πώς το κάνεις αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...